قیمت پراید

قیمت پراید باید ۱۲۰ میلیون تومان باشد!

نجفی منش، رئیس انجمن صنایع همگن قطعه‌سازی تاکید کرد پراید گران نیست و گفت قیمت پراید در بازار ایران باید ۱۲۰ میلیون تومان باشد.

محمدرضا نجفی منش، رئیس انجمن صنایع همگن قطعه‌سازی در پاسخ به این سوال که آیا قیمت پراید گران نیست، بیان کرد برای من قیمت تحویل کارخانه اهمیت دارد. قیمت تحویل کارخانه در گذشته حدود ۳۷ میلیون تومان بود که از این میزان حدود ۵ میلیون تومان را هزینه شماره‌گذاری، بیمه و قیمت‌گذاری شامل می‌شود و به همین دلیل خودروسازان از فروش یک پراید ۳۲ میلیون تومان دریافت می‌کردند، در حالی که قیمت بازار این خودرو از مرز ۶۰ میلیون و ۷۰ میلیون تومان گذشته بود.

قیمت پراید ۱۲۰ میلیون تومان است!

رئیس انجمن صنایع همگن قطعه‌سازی در ادامه بیان کرد اگر به گذشته نگاه کنیم، زمانی که دلار هزار تومان بود پراید با قیمت ۶ میلیون تومان به فروش می‌رسید؛ یعنی ارزش پراید ۶ هزار دلار بود و زمانی که دلار به ۳۲۰۰ تومان رسید قیمت آن به ۲۰ میلیون تومان رسید که باز هم قیمت آن در محدوده ۶ هزار دلار بود. اکنون نرخ خودرو پراید ۹۳ میلیون تومان، اما نرخ دلار چقدر است؟ وی افزود اگر اکنون قیمت دلار را هم با نرخ ۲۰ هزار تومان در نظر بگیریم، نرخ پراید باید ۱۲۰ میلیون تومان باشد.

رئیس انجمن صنایع همگن قطعه‌سازی تاکید کرد به همین دلیل می‌گوییم بازار اشتباه نمی‌کند و پراید را می‌خرد؛ چراکه می‌داند قیمت آن کمتر از نرخ واقعی آن است. محمدرضا نجفی منش در پایان خاطرنشان کرد اگر بخواهیم پراید را همین حالا به سایر کشورها صادر کنیم، مطمئن باشید مشتریان خارجی آن را با نرخ ۶ هزار دلار خریداری خواهند کرد.

پاسخ بدهید

وارد کردن نام و ایمیل اجباری است | در سایت ثبت نام کنید یا وارد شوید و بدون وارد کردن مشخصات نظر خود را ثبت کنید *

*

۶ دیدگاه

 1. انصاف ندارن که نفسش از جای گرم بلند میشه اقا کدوم کشوری میاد پراید بی کیفیت شمارو ۶۰۰۰ تا بخره؟!
  کمی منطقی فکر کنیم…

 2. خب تو رو خدا صادرش کن

  آقا صادر کن ۶ هزار دلار و واردات خودرو رو آزاد کنید

  طرف میاد هزار دلار پولش رو میده کیا اپتیما کارکرده نه پراید

  خیلی خوبه که مشتری ۶ هزار دلاری داره پس صادرش کنید و اجازه ورود بدون تعرفه خودرو نو و کارکرده رو بدید

  دیگه چی از این بهتر!!!

  باید گریست

  با سپاس

 3. به همین دلیل می‌گوییم بازار اشتباه نمی‌کند و پراید را می‌خرد؛ چراکه می‌داند قیمت آن کمتر از نرخ واقعی آن است.

  بازار مجبوره که ازبین بنجل ها بنجل ترینو انتخاب کنه بخاطر نداشتن پول.بازار خودرو هم خوابیده اینا که میخرن یه مشت دلال هستن.کارخونه هم وقتی فروش نداشته باشه هرچند وقت یه باری به بهانه کنترل بازار خودرو ثبت نام انجام میده زیر قیمت بازار

 4. اره اصلا گرون نیس دیگه اونقدر همه چی گرون هست که بقیه به این گرونیها عادت کردن این قیمت ارزونش هست بالاتر که رفت میفهمیم الان ارزون بود!

 5. شما مسئولین دلارو برگردونید سر همون ۳۸۰۰ تومن من حاظرم سر ۱۰۰۰۰دلار هم بخرمش.

 6. یکی نیست به ایشون بگه شما که دلار را به قیمت دولتی دارید دریافت میکنید؟