فناوری 5G هواوی

امنیت سایبری فناوری ۵G هواوی توسط اپراتورها و دنیای فناوری تایید شد

امنیت سایبری فناوری ۵G هواوی و تجهیزات شبکه مرکزی این برند چینی با انجام تست‌هایی متعدد توسط سازمان GSMA و اپراتورهای مختلف تایید شد.

سازمان GSMA، موسسه‌ای که صدها شرکت فناوری‌محور و اپراتورهای ارتباطی از سرتاسر دنیا را گرد هم می‌آورد، امنیت سایبری تجهیزات شبکه‌ی مرکزی فناوری ۵G هواوی را تایید کرده است. این سازمان در همکاری با ۳GPP – که از همکاری مشترک شرکت‌های مخابراتی شکل گرفته است – با در نظر گرفتن یک سری از پارامترها و تست آنها بی‌خطر بودن و امنیت سایبری محصولات مخابراتی را تایید یا رد می‌کند.

تایید امنیت سایبری فناوری ۵G هواوی توسط GSMA 

جالب است که GSMA از شرکت‌های تلکام امریکایی مثل AT&T یا «ورایزن» (Verizon)، شرکت آسیایی چاینا موبایل (China Mobile) یا شرکت‌های اروپایی مثل یوروپین دویچ تلکام، تلفونیکا و ودافون و بسیاری از شرکت‌های دیگر تشکیل شده که تعدادی از این اپراتورها، هواوی را از هسته‌ی شبکه‌های مخابراتی‌شان حذف کرده‌اند؛ آن هم درست بعد از زمانی که هواوی به جاسوسی متهم شد و استفاده از فناوری ساخته‌شده توسط این شرکت (مستقر در شنژن) برای شرکت‌های ارتباطی امریکایی ممنوع شد.

موسسه GSMA در گزارش منتشر شده بعد از تست کردن محصولات هواوی، تصریح کرده است که بر اساس نتایج و شواهد استخراج شده از آزمایش‌ها، بررسی‌کنندگان به این نتیجه رسیده‌اند که این محصول، با نیازمندی‌های سیستم NESAS سازگاری دارد.

NESAS یک مکانیزم ارزیابی امنیت سایبری استاندارد شده است که توسط ائتلاف مشترک GSMA و ۳GPP و همکاری آنها با اپراتورهای برتر دنیا، تامین‌کنندگان، شرکای صنعتی و قانون‌گذاران تعریف می‌شود. مکانیزم NESAS نوعی چارچوب تضمین امنیتی در گستره صنعت مخابرات ارائه می‌دهد. این یک طرح داوطلبانه برای تسهیل در بهبود سطوح امنیتی صنعت موبایل است که به واسطه آن، تامین‌کنندگان تجهیزات شبکه، پیشرفت‌های انجام‌شده روی محصولات و پروسه‌های چرخه عمر آن‌ها را به این سازمان ارسال می‌کنند تا مورد بررسی جامع از لحاظ امنیتی قرار بگیرد. این بررسی‌ها با استفاده از بالاترین استانداردهای NESAS و نیازمندی‌های امنیتی روز انجام می‌شوند.

نتیجه این بررسی، بار دیگر ثابت می‌کند جنگ تجاری بین هواوی و دونالد ترامپ فراتر از ادعای مساله جاسوسی است. ترامپ با این تئوری که تجهیزات هواوی برای چین جاسوسی انجام می‌دهند، استفاده از تجهیزات ۵G هواوی را در ایالات متحده ممنوع کرده است. ادعایی که فقط یک بهانه برای آغاز محدودیت برای هواوی بوده است.

فناوری 5G

اروپا نسبت به هواوی موضعی خنثی دارد و در میانه قرار گرفته و تصمیم دارد به روش هماهنگی برسد که سازندگان زیرساخت شبکه ۵G ملزم به تبعیت از آن باشند و بر مبنای آن در قاره کهن فعالیت کنند.

کمیسیون اروپایی در گزارشی در این باره نوشته:

هدف اتحادیه‌ی اروپا این است که یک رویکرد هماهنگ شده‌‌ای شکل بگیرد. این رویکرد بر اساس مجموعه مشترکی از اقدامات و با هدف کم کردن خطرات امنیت سایبری آن دسته از شبکه‌های ۵G تنظیم شود که در آن ریسک‌های احتمالی ارزیابی و به آنها اشاره شود. هدف نهایی این کار، ایجاد یک چارچوب محکم و مقبول عام از اقدامات امنیتی است که سطح مناسبی از امنیت سایبری را برای شبکه‌های ۵G در سرتاسر اتحادیه اروپا تضمین کنند.

این مطلب در قالب رپورتاژ آگهی و توسط شرکت های ثالث به عنوان بیانیه مطبوعاتی یا متن تبلیغاتی برای گجت نیوز ارسال شده و گجت نیوز در قبال موارد مندرج در آن مسئولیتی ندارد.

پاسخ بدهید

وارد کردن نام و ایمیل اجباری است | در سایت ثبت نام کنید یا وارد شوید و بدون وارد کردن مشخصات نظر خود را ثبت کنید *

*

یک دیدگاه

  1. دماغ سوخنه(ترامپ) خریداریم