بازی کلش آف کلنز

پشتیبانی بازی کلش آف کلنز از زبان فارسی و خرید ریالی به پایان رسید

طبق اعلام کافه بازار، پشتیبانی بازی کلش آف کلنز – Clash of Clans از زبان فارسی به زودی به پایان می‌رسد و همچنین دیگر نمی‌توانید به صورت مستقیم از آن آیتم خریداری کنید.

بازی کلش آف کلنز یکی از معدود عناوین پرطرفدار بین المللی به حساب می‌آید که به صورت کامل از زبان فارسی پشتیبانی می‌کند و دارای بخش خرید درون برنامه‌ای مخصوص ایرانیان است. متاسفانه این قابلیت‌ها به زودی از دسترس خارج خواهند شد.

پایان کار بازی کلش آف کلنز در بازار ایران 

در فرودین ماه ۹۵ بود که کافه بازار با شرکت سوپرسل یک قرارداد رسمی امضا کرد تا شرایط خرید درون برنامه‌ای از این بازی، به صورت مستقیم و از طریق کارت‌های عضو شتاب فراهم شود. در آن دوره، این بازی در اوج محبوبیت قرار داشت و طرفداران به روش‌های مختلف و از طریق خرید گیفت کارت، آیتم‌های مورد نظر خود را تهیه می‌کردند. بنابراین اضافه شدن بخش خرید به صورت ریالی، یک معجزه به حساب می‌آمد و بازار این بازی داغ‌تر از قبل شد. در ادامه، پشتیبانی از زبان فارسی نیز به اثر اضافه شد تا مخاطبان ایرانی یا فارسی زبان بتوانند راحت‌تر با آن ارتباط برقرار کنند.

بازی کلش آف کلنز

حالا امیرمهدی حقیقت که مدیر روابط عمومی کافه بازار است، اعلام کرده که این همکاری پس از نزدیک به چهار سال، به پایان رسیده و از ۳۰ سپتامبر (۹ مهر) دیگر نمی‌توانید از بخش خرید درون برنامه ریالی و متصل به درگاه‌های داخلی استفاده کنید. به نظر می‌رسد که پشتیبانی از زبان فارسی نیز به طور کلی از بازی حذف شود. اتفاقی که برای طرفداران پرشمار این بازی ناراحت کننده است.

ما هنوز نمی‌دانیم که علت اصلی به پایان رسیدن این همکاری بین سوپرسل و کافه بازار چیست اما گفته شده که استودیوی سازنده دیگر علاقه‌ای به کار در ایران ندارد. اتفاقی که با توجه به ارزش ریال در این روزها، چندان هم غیرمنتظره به نظر نمی‌رسد. مشخص است که سوپرسل دیگر از بازار ایران سود زیادی به دست نمی‌آورده و ترجیح داده تا از آن خارج شود.

بازی کلش آف کلنز

بازی کلش آف کلنز بین سال‌های ۲۰۱۵ الی ۲۰۱۶ بیش از ۶ میلیون مخاطب ایرانی داشت و یکی از محبوب‌ترین عناوین موبایلی ایران و دنیا به حساب می‌آمد. البته این بازی در چند مدت اخیر دیگر شکوه سابق را ندارد و با ریزش مخاطبان رو به رو شده اما خروج آن از بازار ایران، اتفاق ناگواری برای طرفداران قدیمی به حساب می‌آید، خصوصا با قیمت فعلی دلار که کار را برای مخاطبان سخت می‌کند و کمتر کسی حاضر می‌شود تا برای پیشرفت در بازی، گیفت کارت خریداری کند.