شرکت ARM

انویدیا با قیمت ۴۰ میلیارد دلار شرکت ARM را خرید

انویدیا با هزینه ۴۰ میلیارد دلاری، مالک شرکت ARM شد. این اتفاق، بزرگ‎‌ترین معامله در صنعت طراحی نیمه هادی محسوب می‌شود.

انویدیا، غول دنیای گرافیک با قیمت ۴۰ میلیون دلار مالک کمپانی طراحی نیمه هادی ARM شد. از این پس شرکت ARM به عنوانی بخشی از انویدیا فعالیت خواهد کرد.

شرکت انویدیا با خرید ARM می‌تواند به ابر قدرت این صنعت تبدیل شود. از سوی دیگر ARM نیز با دسترسی به منابع انویدیا، حمایت بیشتری برای بخش تحقیق و توسعه خود خواهد داشت. به گفته‌ی انویدیا، این شرکت تصمیم دارد با کمک پردازنده های ARM، یک ابر کامپیوتر هوش مصنوعی تولید کند.

شرکت ARMبا یکی شدن محاسبات هوش مصنوعی انویدیا و دامنه وسیعی از پردازنده‌های ARM، باید منتظر تحولات عظیمی در سیستم‌های ابری، تلفن‌ها هوشمند، رایانه‌های شخصی و اتومبیل‌های خودران باشیم.

شرکت ARM محبوب‌ترین طراح تراشه در جهان است و پردازنده‌های SoC آن تقریبا در تمامی تلفن‌های هوشمند جدید وجود دارند. این نوع طراحی همچنین در مجموعه متنوعی از لوازم خانگی گرفته تا ابر رایانه‌ها استفاده می‌شود.

جن سون هوانگ، مدیرعامل شرکت انویدیا اعلام کرد:

هوش مصنوعی قدرتمندترین فناوری عصر ماست. ابر رایانه‌های هوش مصنوعی با یادگیری از داده‌ها می‌توانند نرم افزاری بنویسند که هیچ انسانی قادر به نوشتن آن نیست. هوش مصنوعی می‌تواند به طرز شگفت انگیزی محیط اطراف خود را درک کند، بهترین برنامه را تشخیص دهد و هوشمندانه عمل کند. این فرم جدید از نرم افزار محاسبات را در هر گوشه جهان گسترش خواهد دارد. روزی می‌رسد که هزاران کامپیوتر با استفاده از هوش مصنوعی شبکه‌ای از اینترنت اشیا تشکیل می‌دهند که هزاران برابر بزرگ‌تر از اینترنت امروزی خواهد بود. با محتد شدن انویدیا و ARM فرصت بزرگی برای عصر هوش مصنوعی ساخته خواهد شد.

خریداری شرکت ARM توسط انویدیا، تاثیری روی روابط این شرکت مشتریانش نخواهد داشت و همکاری‌های سابق همچنان ادامه پیدا می‌کنند.

پاسخ بدهید

وارد کردن نام و ایمیل اجباری است | در سایت ثبت نام کنید یا وارد شوید و بدون وارد کردن مشخصات نظر خود را ثبت کنید *

*

۲ دیدگاه

  1. یاخدا
    انویدیا چیکار کرد

  2. ماشالله دست به جیب هم هستند!

    ۴۰ میلیارد دلار!!!

    این پول بیاد ایران، قیمت دلار از ۲۷ می رسه به ۱۴ هزار!!! باور کنید!

    با سپاس