اکوسیستم هوشمند هواوی

اکوسیستم هوشمند هواوی در بازارهای مختلف سخت افزاری و نرم افزاری رشد یافت

مدیرعامل بخش محصولات مصرفی هواوی اعلام کرد اکوسیستم هوشمند هواوی در بازارهای مختلف سخت افزاری و نرم افزاری به رشد خوبی دست پیدا کرده است.

رویداد توسعه‌دهندگان نرم افزار هواوی HDC، ۱۰ سپتامبر برگزار شد. در ابتدای این رویداد «ریچارد یو» (Richard Yu) مدیرعامل بخش محصولات مصرفی هواوی درباره شرایط فعلی و آینده این شرکت سخنرانی کرد.

اکوسیستم هوشمند هواوی

او صحبت‌های خود را درباره اکوسیستم هوشمند هواوی آغاز کرد و گفت این اکوسیستم با هدف کارایی بالا برای هر سناریو احتمالی طراحی شده و هواوی به دنبال ساخت یک اکوسیستم منسجم دیجیتال است. همچنین در سه ماهه دوم سال جاری میلادی هواوی رتبه نخست بیشترین تعداد فروش گوشی هوشمند و گجت های پوشیدنی در دنیا را کسب کرد تا استراتژی ۱+۸+N خود را بیش از پیش عملی کند.

جزئیات رشد اکوسیستم هوشمند هواوی

اکوسیستم هوشمند هواوی

نسخه ۲.۰ سیستم عامل Harmony قدم بزرگ دیگری در ایجاد ارتباط بیشتر در اکوسیستم هواوی است و نسخه آزمایشی این سیستم عامل مخصوص توسعه‌دهندگان نرم افزار عرضه خواهد شد. طبق برنامه زمان‌بندی اعلام شده توسط ریچارد یو از ۱۰ سپتامبر HarmonyOS برای دستگاه‌های خانگی مانند تلویزیون های هوشمند‌، ابزارهای پوشیدنی، اتومبیل‌ها و موارد دیگر فعال می‌شود.

امسال هواوی در سه ماهه دوم سال، موفق به کسب رتبه نخست بیشترین تعداد فروش گوشی هوشمند و گجت های پوشیدنی در دنیا شد تا استراتژی ۱+۸+N خود را بیش از پیش عملی کند.

اکوسیستم هوشمند هواوی

هواوی در تمامی حیطه‌هایی که ورود کرده در دو بازار چین و جهانی، به نتایج قابل توجهی رسیده است. برای مثال در زمینه گوشی، ابزارهای پوشیدنی و ساعت های هوشمند رتبه نخست را در بازار چین در اختیار دارد. در بازار جهانی نیز وضعیت برای هواوی مساعد است، این شرکت هم‌اکنون رتبه دوم در بازار ساعت های هوشمند را در اختیار داشته و بازار لپ تاپ های هواوی نیز رشد سالانه ۱۲۰ درصدی را تجربه کرده است.

پیشرفت قابل توجه سرویس های موبایلی هواوی در سال ۲۰۲۰

سرویس های موبایلی هواوی یا HMS به عنوان سومین اکوسیستم نرم افزاری موبایل در دنیا شناخته می‌شود. با داشتن بیش از ۱.۸ میلیون نفر توسعه‌دهنده ثبت شده در سراسر جهان، AppGallery و اکوسیستم HMS همچنان در حال پیشرفت است. در حال حاضر AppGallery بیش از ۹۶۰۰۰ برنامه با HMS Core و بیش از ۴۹۰ میلیون کاربر فعال جهانی دارد. همچنین موفق شده از ابتدای سال ۲۰۲۰ تا آگوست به رکورد ۲۶۱ میلیارد دانلود برنامه‌ دست پیدا کند.

اکوسیستم هوشمند هواوی

هواوی در یک سال موفق شده قابلیت‌های منبع‌باز HMS Core 5.0 را از ۱۴ کیت به ۵۶ کیت افزایش داده و تعدادAPI ها را از ۸۸۵ به ۱۲،۹۸۱ برساند. به این شکل هفت حوزه اصلی پوشش داده شده و به توسعه‌دهندگان جهت دستیابی به نوآوری و ساده‌سازی روند توسعه کمک شایانی شده است.

هواوی متعهد شده که هسته اصلی نرم‌ افزار و سخت افزار خود را به صورت منبع باز ارائه کند. به همین دلیل سرویس خدمات نرم افزاری بسیاری مانند مرورگر، موتور جستجو، نقشه، پرداخت، بسته‌های تبلیغاتی را برای سرعت بخشیدن به این روند در توسعه برنامه منبع باز قرار داده است. هواوی تلاش می‌کند تا توسعه‌دهندگان را برای ایجاد نسل جدیدی از برنامه‌های خلاقانه در گروه‌های مختلف توانمند سازد.

این مطلب در قالب رپورتاژ آگهی و توسط شرکت های ثالث به عنوان بیانیه مطبوعاتی یا متن تبلیغاتی برای گجت نیوز ارسال شده و گجت نیوز در قبال موارد مندرج در آن مسئولیتی ندارد.

پاسخ بدهید

وارد کردن نام و ایمیل اجباری است | در سایت ثبت نام کنید یا وارد شوید و بدون وارد کردن مشخصات نظر خود را ثبت کنید *

*