واکسن کرونا

واکسن کرونا تا اواخر سال ۲۰۲۴ به تمام مردم جهان نخواهد رسید

بزرگترین شرکت تولیدکننده واکسن در جهان عقیده دارد که تولید و عرضه واکسن کرونا برای تمام مردم جهان تا اواخر سال ۲۰۲۴ به طول خواهد کشید.

طبق گفته‌های مدیران بزرگترین شرکت تولیدکننده واکسن در جهان، ممکن است عرضه واکسن کرونا به تمامی مردم جهان تا اواخر سال ۲۰۲۴ به طول بینحامد.

آدار پوناوالا – Adar Poonawalla، مدیر اجرایی انستیتو سرم هند در مصاحبه‌ای با روزنامه سیاسی، اقتصادی فایننشال تایمز اعلام کرد که ظرفیت تولیدی شرکت‌های دارویی به قدری نیست که در زمان اندکی تمامی مردم جهان را در برابر کرونا واکسینه کنند.

همچنین وی گفت طبق ارزیابی‌های ما حدود چهار الی پنج سال طول خواهد کشید تا تمامی مردم جهان واکسن کرونا را دریافت کنند و این زمان بسیار زیاد است.

واکسن کرونا

پوناوالا گفت اگر واکسن کرونا یک واکسن دو دوزی (واکسنی که طی دو نوبت به مردم تزریق شود) و مانند روتا ویروس یا سرخک باشد، جهت واکسنه کردن تمامی مردم جهان ۱۵ میلیارد دوز مورد نیاز است و چهار الی پنج سال زمان لازم داریم تا همه این واکسن را دریافت کنند.

شرکت داروسازی هند با پنج شرکت بین‌المللی دیگر مانند آسترازنکا و نواواکس برای تولید واکسن کرونا همکاری کرده و متعهد شده است تا یک میلیارد دوز از این واکسن را تولید کند که نیمی از آن متعلق به هند خواهد بود.

واکسن کرونا

این شرکت همچنین با همکاری موسسه تحقیقاتی گاملایا (Gamaleya) در روسیه، واکسن اسپوتنیک را نیز تولید خواهد کرد که به گفته پوناوالا این همکاری بیشتر از ظرفیت سایر تولیدکنندگان واکسن است.

او گفت جهان می‌خواهد امید خود را نسبت به تولید واکسن کرونا حفظ کند، ولی من تاکنون چیزی درباره تولید این واکسن نشنیده‌ام و هیچ شرکتی را به آن سطح نزدیک نمی‌بینم که بخواهد آن را تولید کند.

واکسن کرونا

آیا واکسن کرونا تا ماه آینده عرضه خواهد شد؟

طبق گفته‌های سیاستمداران جهان تا ماه آینده واکسن کرونا عرضه خواهد شد و گفته‎‌های آدار پوناوالا خلاف این موضوع را ثابت می‌کند و تمامی گفته‌های آنها را زیر سوال می‌برد. همچنین در حال حاضر جهان در معرض موج جدیدی از این بیماری است و میزان پیش سفارش‌های ایالات متحده و اروپا در جهت دریافت واکسن افزایش یافته است که همین موضوع برای کشورهای در حال توسعه در انتهای صف قرار دارد و با توجه به این که مؤسسه سرم‌سازی وظیفه تولید دوزهای واکسن در بیشتر کشورهای در حال توسعه را دارند صحبت‌های آقای پوناوالا در مورد واکسن شنیدنی است.

این موسسه که بزرگترین تولیدکننده واکسن در جهان است سالانه بالغ بر ۱.۵ میلیارد دوز واکسن برای استفاده ۱۷۰ کشور جهان تولید می‌کند تا بسیاری از مبتلایان بیماری‌های عفونی مانند فلج اطفال، آنفولانزا و سرخک بهبود پیدا کنند و طبق بخشی از توافقات با شرکت داروسازی بریتانیایی آسترازنکا دوزهای واکسن را به قیمت حدودی سه دلار برای ۶۸ کشور و بر اساس توافقات خود با نواواکس برای ۹۲ کشور تولید خواهد کرد.

واکسن کرونا

سومیا سوامیناتان (Soumya Swaminathan) دانشمند ارشد سازمان بهداشت جهانی پیش‌بینی کرده است که حدود چهار الی پنج سال زمان لازم است تا بیماری کرونا کنترل شود. او همچنین افزود که بهترین راه حل واکسن است اما توسعه و توزیع آن کار بسیار دشواری است.

مدیر اجرایی بنیاد تحقیقات واکسن ایالات متحده، پیتر هیل (Peter Hale) گفت در صورتی که دو یا چند واکسن کرونا عرضه شود که حداقل ۷۵ درصد از افراد را در برابر عفونت‌ها محافظت می‌کنند، سه چهارم جمعیت جهان تا اواسط سال ۲۰۲۳ واکسینه خواهند شد.

صحبت‌های هفتمین میلیاردر هند

پسر سیروس پوناوالا که هفتمین میلیاردر در هند است، گفته ما در حال صحبت با سرمایه گذارانی مانند صندوق سرمایه گذاری عمومی عربستان، شرکت سرمایه گذاری خصوصی TPG آمریکا و شرکت هلدینگ سرمایه گذاری ADQ ابوظبی هستیم تا سرمایه ۶۰۰ میلیون دلاری را کسب کنیم. شرکت‌های PIF و TPG از اظهار نظر درباره این موضوع خودداری کردند.

واکسن کرونا

همچنین او درباره بیمار شدن یک داوطلب به دلیل آزمایشات واکسن کرونا گفت این موضوع کاملا طبیعی است. پوناوالا در ماه آوریل نیز سفارشی ۶۰۰ میلیون عددی برای ساخت ویال شیشه‌ای و دیگر مواد را در جهت ساخت واکسن صادر کرد. اما او بسیار نگران است که عرضه واکسن در کشور هند که سریع‌ترین بار ویروسی را دارد سخت خواهد بود، زیرا سیستم زنجیره سرد برای حمل و نقل ایمن واکسن به ۱.۴ میلیارد نفر وجود ندارد. او می‌گوید ما هنوز برنامه‌ریزی دقیقی برای این کار در هندوستان را نداریم و عرضه بیش از ۴۰۰ میلیون دوز امکان‌پذیر نخواهد بود.

پاسخ بدهید

وارد کردن نام و ایمیل اجباری است | در سایت ثبت نام کنید یا وارد شوید و بدون وارد کردن مشخصات نظر خود را ثبت کنید *

*

۵ دیدگاه

  1. کمتر این خبرهای کمونیستی و ضد بشری رو بزارین

    مردم رو نا امید کنین

    این گزارش ها کوچکترین ارزشی خبری نداره

  2. تا ۴ سال دیگ کرونا فرار کرده😂