لپ تاپ دست دوم

واردات لپ تاپ دست دوم از عراق و امارات به صورت قاچاق افزایش پیدا کرد

رئیس اتحادیه فناوران رایانه تهران با اشاره به وضعیت بد بازار اعلام کرد مدتی است واردات لپ تاپ دست دوم از عراق و امارات به صورت قاچاق در کشور رونق پیدا کرده است.

محمدرضا فرجی تهرانی، رئیس اتحادیه فناوران رایانه تهران عنوان کرد این روزها واردات لپ تاپ دست دوم به صورت قاچاق به کشور رونق پیدا کرده است. وی افزود اکثر این لپ تاپ‌ها از عراق و امارات به کشور قاچاق می‌شوند و از طریق فضای مجازی، کانال‌های تلگرامی و اینستاگرامی به فروش می‌رسند.

دلایل افزایش واردات لپ تاپ دست دوم

رئیس اتحادیه فناوران رایانه تهران در خصوص دلایل افزایش واردات قاچاق لپ تاپ دست دوم به کشور عنوان کرد علت گستردگی قاچاق لپ تاپ‌ها، افزایش قیمت دلار و سخت شدن ثبت سفارش این کالا است. وی افزود خرید لپ تاپ کارکرده دارای ریسک‌های زیادی است؛ برای مثال قاچاقچیان ممکن است سلامت این لپ تاپ‌ها را تضمین کنند و مردم نیز به سادگی آنها را بخرند، اما پس از مدت کوتاهی این لپ تاپ‌ها با مشکلات زیادی روبه‌رو می‌شوند و حتی قطعات آنها با خرابی و سوختگی مواجه خواهد شد.

خرید لپ تاپ فقط از واحدهای صنفی دارای پروانه انجام شود

محمدرضا فرجی تهرانی با هشدار به مردم اعلام کرد توصیه می‌کنیم اگر خواهان خرید لپ تاپ دست دوم هستید، حتما آنها را از واحد‌های صنفی یا فروشگاه‌های دارای پروانه خریداری کنید؛ چراکه اعضای صنف فناوران رایانه دفترچه فروش لپ تاپ‌های دست دوم را دارند و فروش این لپ تاپ‌های دست دوم تجاری با دست دوم داخلی کاملا متفاوت است.

رئیس اتحادیه فناوران رایانه تهران در پایان با بیان این که لپ تاپ‌های دست دوم خارجی فاقد کیفیت مطلوب هستند، خاطرنشان کرد:

 واحدهای صنفی دارای پروانه با هماهنگی پلیس آگاهی ناجا مجوز دفترچه‌های فروش کالاهای دست دوم را دارند. از این رو اگر برخی افراد قصد فروش لپ تاپ خود را داشته باشند، واحدهای صنفی با دریافت کپی کارت ملی و آدرس منزل و پیوست آنها به کالاهای مورد نظر مجوز فروش این کالاها را دارند که مبادا این کالای فروخته شده سرقتی نباشد.

پاسخ بدهید

وارد کردن نام و ایمیل اجباری است | در سایت ثبت نام کنید یا وارد شوید و بدون وارد کردن مشخصات نظر خود را ثبت کنید *

*

یک دیدگاه

  1. اتفاقا لپ تاپ دست دوم قاچاق با کیفیت تر از جنسی هست که شما دلالان و اقازاده به مردم بدبخت میفروشین
    دوستان اینا اگه دستشون بود قطعا جلوی قاچاق لپ تاپ میگرفتن ولی نمیتونن
    اگه راهی داشت مثل قضیه رجیستر موبایل تا ته فرو میکردن تو پاچه ملت ولی کور خوندن این دفعه
    #حامی جنس قاچاق و قاچاقچی هستیم