کابین خودروهای الکتریکی

همکاری ال جی و هیوندای برای افزایش آسایش کابین خودروهای الکتریکی

ال جی و هیوندای طی همکاری با یکدیگر طرح مفهومی کابین IONIQ را ارائه داده‌اند که به واسطه آن آسایش کابین خودروهای الکتریکی افزایش پیدا خواهد کرد.

ال جی الکترونیکس و هیوندای موتور طرح مفهومی کابین IONIQ را رونمایی کردند. هدف از این همکاری مشترک، استفاده از تجربه و تخصص دو شرکت جهت افزودن آسایش بیشتر به سبک زندگی مصرف‌کنندگان و ماشین های الکتریکی شخصی آن‌ها است، تا درون اتومبیل های الکتریکی که در آن‌ها خبری از نیروگاه‌های احتراق داخلی و قطعات مکانیکی نیست، ایده مناسبی برای بهره‌مندی حداکثری از فضای داخلی جادار و بزرگ موجود ارائه نمایند.

طرح مفهومی IONIQ برای آسایش کابین خودروهای الکتریکی

کابین خودروهای الکتریکی

کابین مفهومی IONIQ به امکاناتی مجهز شده که این فضا را واقعا به خانه‌ای بیرون از خانه تبدیل می‌کند. برای مثال قهوه‌ساز کپسولی هرروز صبح یک فنجان قهوه عالی برای مسیر رانندگی صبحگاهی آماده می‌سازد، محفظه زیر صندلی کفش‌های خیس یا بوگرفته را قبل از رسیدن به مقصد خشک و مناسب استفاده می‌کند. فضای نظم‌دهنده البسه طی مسیر لباس‌ها را تمیز و بدون چروک حفظ می‌کند و یک یخچال کوچک وظیفه خنک‌سازی نوشیدنی‌ها را بر عهده دارد.

کابین خودروهای الکتریکی

فراتر از آسایش و راحتی، چشم‌گیرترین امکان کابین مفهومی IONIQ نمایشگر OLED منعطف آن است که بخش زیادی از سقف فضای داخلی ماشین را پوشانده. سرنشینان عقب می‌توانند برای کسب بهترین زاویه دید، با دستورات حرکتی دست میزان انحنای نمایشگر را تنظیم نمایند. نمایشگر بزرگ ۷۷ اینچی OLED می‌تواند به دو بخش نمایشی تقسیم گردد تا دو سرنشین عقب به شکل هم‌زمان به تماشای محتواهای متفاوت مورد علاقه‌شان بنشینند. اسپیکرهای درون پشت گردنی صندلی‌های عقب هم فضای صوتی اختصاصی را فراهم می‌آورند که مانع ایجاد مزاحمت برای دیگر سرنشینان اتومبیل خواهد شد.

کابین خودروهای الکتریکی

تمام ابتکارات این اتومبیل منحصر به هنگام سواری آن نیستند. وقتی سرنشینان پیاده می‌شوند، یک میله کشویی برای نظافت کف اتومبیل فعال شده، خرده‌ریزها را جمع کرده و لکه‌ها را پاک می‌کند و به شکل هم‌زمان لامپ‌های UV LED درون سقف روشن شده، کابین خودروهای الکتریکی را ضد عفونی نموده و تمامی میکروب‌ها و میکروارگانیسم‌ها را نابود می‌کند.

کابین خودروهای الکتریکی

Lee Chul-bae رئیس مرکز مدیریت طراحی شرکتی ال جی الکترونیکس می‌گوید:

ال جی به موضوع راه‌کارهای اتومبیل متصل به شبکه بسیار علاقه‌مند است و در CES 2020 هم ما تجربیات درون-اتومبیلی اختصاصی را به نمایش گذاردیم که به رانندگان و سرنشینان اجاره می‌داد در خودرو و جاده هم بخشی از خانه را همراه خود داشته باشند. با کابین مفهومی IONIQ با مشارکت Hyundai مرحله جدیدی از این تجربیات را عرضه می‌کنیم که مهارت تحرک و پویایی واقعی را نمایان می‌سازند.

این مطلب در قالب رپورتاژ آگهی و توسط شرکت های ثالث به عنوان بیانیه مطبوعاتی یا متن تبلیغاتی برای گجت نیوز ارسال شده و گجت نیوز در قبال موارد مندرج در آن مسئولیتی ندارد.

پاسخ بدهید

وارد کردن نام و ایمیل اجباری است | در سایت ثبت نام کنید یا وارد شوید و بدون وارد کردن مشخصات نظر خود را ثبت کنید *

*