اینترنت 5G

وزیر ارتباطات: اینترنت 5G تا پایان سال برای کاربران خانگی ارائه خواهد شد

آذری جهرمی، وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات اعلام کرد اینترنت 5G تا پایان اسفند 99 به صورت نقطه‌ای به کاربران خانگی در ایران ارائه خواهد شد.

محمدجواد آذری جهرمی، وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات در مراسم رونمایی از کاربردهای اینترنت نسل پنجم عنوان کرد امروز شبکه 5G ایرانسل در پژوهشگاه ارتباطات و فناوری اطلاعات و ساختمان مرکزی شرکت ایرانسل و مناطق اطراف این دو ساختمان خدمات ارائه می‌شود و در آینده نزدیک این شبکه در منطقه عمومی عباس‌آباد تهران و دانشگاه تربیت مدرس نیز راه‌اندازی خواهد شد. آذری جهرمی تاکید کرد با توجه به وعده مدیرعامل اپراتور همراه اول، به زودی سایت‌های نسل پنجم این اپراتور نیز راه‌اندازی می‌شود.

ارائه اینترنت 5G به کاربران خانگی تا پایان سال

وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات در ادامه بیان کرد تصمیم ما این است که تا پایان دولت سایت‌های فعلی به اینترنت نسل پنجم مجهز شوند و به صورت نقطه‌ای آن را برای اینترنت خانگی ارائه کنیم. وی افزود برای این کار مجوزهای مربوط نیز در کمیسیون تنظیم مقررات صادر شده و نیاز است تا دولت برای توسعه این بخش سرمایه‌گذاری کند. آذری جهرمی در پایان خاطرنشان کرد هدف ما این است که اینترنت نسل پنجم تا اسفند 99 برای کاربران مناطق پر تراکم کشور ارائه شود.

پاسخ بدهید

وارد کردن نام و ایمیل اجباری است | در سایت ثبت نام کنید یا وارد شوید و بدون وارد کردن مشخصات نظر خود را ثبت کنید *

*

5 دیدگاه

  1. واسه خانگی فقط پس گوشی های همراه چی

  2. این یعنی واسه گوشی ها نمیاد ؟

  3. تنها شانسی که آوردم اینه که اینترنت رو کشور چین داره به صورت گسترده عرضه میکنه و چون ایران و چین رابطه خوبی با همدیگه دارند تقریباً نگرانی از نظر گسترش این تکنولوژی در داخل ایران وجود ندارد ولی امیدوارم که قیمت بسته های اینترنت نباشه

  4. چه خوب
    البته اگه انجام بدن

  5. انشالله ۱۰۰ سال دیگ انجام میشه