درآمد ایران خودرو

درآمد ایران خودرو طی ۶ ماه به بیش از ۱۳ هزار میلیارد تومان رسید

بر اساس گزارشی که در سامانه کدال منتشر شده است، درآمد ایران خودرو در ۶ ماهه اول سال ۹۹ به ۱۳ هزار و ۳۳۵ میلیارد تومان رسیده است.

ایران خودرو به عنوان یکی از بزرگ‌ترین خودروسازان داخلی در سامانه کدال با نماد معاملاتی خودرو عملکرد خود را شفاف‌سازی کرد که طبق آن، این خودروساز طی ۶ ماهه نخست سال ۹۹ توانست ۲۱۱ هزار و ۶۵۹ دستگاه انواع خودرو را تولید کرده و ۱۸۸ هزار و ۴۷۳ دستگاه از آنها را با عرضه به بازار به فروش برساند.

درآمد ۱۳ هزار میلیارد تومانی ایران خودرو طی ۶ ماه

بر اساس گزارش منتشر شده، شرکت ایران خودرو در بازه ۶ ماهه نخست سال جاری توانست با فروش محصولات خود به درآمد ۱۳ هزار و ۲۳۵ میلیارد و ۹۲۶ میلیون و ۶۰۰ هزار تومان دست پیدا کند. ایران خودرو در مدت مشابه سال ۹۸ موفق به تولید ۱۴۹ هزار و ۸۵۴ دستگاه انواع خودرو شده و حدود ۱۵۵ هزار و ۵۲۵ دستگاه از آنها را به فروش رسانده بود. همچنین این گروه صنعتی در ۶ ماهه نخست سال قبل حدود ۷ هزار و ۳۱۴ میلیارد و ۵۰۱ میلیون و ۴۰۰ هزار تومان درآمد کسب کرده بود که نسبت به امسال شاهد رشد ۴۴.۷ درصدی درآمد ایران خودرو هستیم.

طبق این گزارش، گروه دنا با ۲۶ هزار و ۴۲۰ دستگاه به عنوان پرتیراژترین خودرو ۶ ماهه نخست سال ۹۹ و دانگ فنگ با ۹۴ دستگاه به عنوان کم‌تیراژترین خودرو تولیدی ایران خودرو محسوب می‌شود. در نیمه نخست سال ۹۸ ایران خودرو فقط ۱۲۰ دستگاه از سوزوکی را به تولید رساند که تولید آن در سال جاری به صفر دستگاه رسیده است. تندر ۹۰ نیز در نیمه اول سال قبل حدود ۵۳ هزار و ۵۹۶ دستگاه از آن تولید شده بود، اما اکنون ایران خودرو تولید آن را به صورت کامل متوقف کرده است.

معضلات قیمت‌گذاری دستوری دولت

ایران خودرو

بر اساس گزارشی که در سامانه کدال منتشر شده است، قیمت فروش هر دستگاه خودرو دنا در شهریور سال جاری حدود ۱۴۶ میلیون و ۴۰۰ هزار تومان و قیمت فروش رانا نیز ۹۶ میلیون و ۳۲۰ هزار تومان است، اما با توجه به نرخ آزاد، این دو خودرو در بازار به ترتیب با قیمت ۲۸۶ میلیون و ۲۲۳ میلیون تومان به فروش می‌رسند.

نوع خودرو قیمت دستوری دولت به خودروسازان- مندرج در ترازنامه قیمت بازار در شهریور
دنا معمولی ۱۴۶ میلیون و ۴۰۰ هزار تومان ۲۸۶ میلیون تومان (تفاوت ۴۹ درصدی)
رانا ۹۶ میلیون و ۳۲۰ هزار تومان ۲۲۳ میلیون تومان (تفاوت ۵۷ درصدی)

کارشناسان این حوزه بر این باورند در صورتی که دولت از قیمت‌گذاری دستوری در حوزه‌های مختلف اقتصادی و تولیدی نظیر خودروسازی، محصولات پتروشیمی، فولاد و سیمان دست بردارد و اجازه دهد تولیدکنندگان قیمت نهایی محصول را بر اساس قیمت تمام شده تعیین کنند، از چند نرخی بودن و رانتی‌شدن تولید جلوگیری می‌شود و سود اصلی تولید به جای این که به دلالان برسد، به ترازنامه تولیدکنندگان وارد شده و به سهام‌داران خواهد رسید.

پاسخ بدهید

وارد کردن نام و ایمیل اجباری است | در سایت ثبت نام کنید یا وارد شوید و بدون وارد کردن مشخصات نظر خود را ثبت کنید *

*

۴ دیدگاه

  1. اینقدر از مردم کشیدن بیرون

  2. کاملا دروغ میگن

    چون زیان انباشته خودروسازی ایران ۸۰ هزار میلیارد تومن هست

    دولت حمایت دلاریش رو از فرغون سازی برداره، یک دونه ماشین هم نمی تونن مونتاژ کنند

    با سپاس

  3. البته درامدش هم انچنان رشد نکرده چون پول بی ارزش تر شده

  4. مثل پشه دارن خون مردم رو میمکن