بازی کراش باندیکوت 4

جزئیات و ویژگی‌های جدید بازی کراش باندیکوت ۴

مجموعه کراش در چند سال اخیر، بازگشت شکوهمندی داشته است و بازی کراش باندیکوت ۴ – Crash Bandicoot 4: It’s About Time هم قرار است موفقیت‌های آن را ادامه دهد.

پس از چند نسخه بازسازی، بازی کراش باندیکوت ۴ قرار است یک اثر کاملا جدید باشد و طرفداران پرشمار این مجموعه بی‌صبرانه در انتظار انتشار آن هستند.

پس از موفقیت تجاری Crash Bandicoot N.Sane Trilogy و همچنین Team Racing: Nitro-Fueled، بازی کراش باندیکوت ۴ قسمت جدید این مجموعه به حساب می‌آید و تاکنون جزئیات مختلفی از آن منتشر شده که در ادامه به آن‌ها می‌پردازیم.

ویژگی‌های جدید بازی کراش باندیکوت ۴

– داستان

بازی کراش باندیکوت 4

داستان بازی، اتفاقات کراش باندیکوت ۳: کژیدگی (Crash Bandicoot: Warped) را ادامه می‌دهد. اگر آن قسمت را تجربه کرده باشید، احتمالا به یاد دارید که در پایان، نئو کورتکس، اوکا اوکا و دکتر تروپی در یک زندان فضایی گرفتار شدند. حالا در این قسمت، این سه موفق شده‌اند تا از زندان فرار کنند اما در حین انجام این کار، تعادل میان جهان‌های مختلف را برهم زده‌اند. برای اینکه تعادل بازگردانده شود، کراش و خواهرش، کوکو باید به دنیاهای مختلف سفر کرده و چهار ماسک کوانتومی مختلف را با یکدیگر متحد سازند.

– ماسک‌ها

بازی کراش باندیکوت 4

ماسک‌ها همیشه بخش مهمی از مجموعه کراش بوده‌اند و این مسئله در رابطه با بازی کراش باندیکوت ۴ نیز صدق می‌کند. کراش و کوکو باید به جهان‌های مختلف بروند تا چهار ماسک کوانتومی را پیدا کرده و شرایط را به وضعیت عادی بازگردانند. هر کدام از این ماسک‌ها، مکانیک‌های مختلفی را به گیم پلی بازی اضافه می‌کنند که نه تنها باید از آن‌ها برای شکست دادن دشمنان استفاده کنید بلکه در حل پازل‌ها و بخش‌های پلتفرمینگ نیز کارآمد خواهند بود.

از چهار ماسک ذکر شده، سازندگان تا اینجا تنها جزئیات سه ماسک را اعلام کرده‌اند: کاپونا-وا (Kapuna-Wa) یا همان ماسک زمان. کراش و کوکو با داشتن این ماسک، می‌توانند زمان را آهسته کنند و مراحل را با راحتی بیشتری انجام دهند. ایکا-ایکا (Ika-Ika)، ماسک جاذبه به حساب می‌آید و همان طور که از نام آن مشخص است، می‌توانید جهت جاذبه را تغییر دهید، برای مثال کاری کنید که اشیای روی زمین، به سقف بچسبند.

و در نهایت به ماسک لنی-لولی (Lani-Loli) می‌رسیم که ظاهرا به واسطه آن می‌توانید اشیا را حرکت داده و جای آن‌ها را تغییر دهید. ماسک چهارم، آکانو (Akano) نام دارد اما هنوز نمی‌دانیم چه قابلیت‌هایی دارد و چه ویژگی‌هایی به گیم پلی اضافه می‌کند.

– شخصیت‌ها

بازی کراش باندیکوت 4

در بازی Crash Bandicoot 4: It’s About Time چندین شخصیت قابل بازی وجود دارد و هر کدام از آن‌ها دارای قابلیت‌های خاصی خواهند بود. کراش و کوکو شخصیت‌های اصلی هستند اما می‌توانید با کاراکترهای دیگری همانند نئو کورتکس و دینگودایل (Dingodile) نیز به بازی بپردازید. هنوز فهرست کامل شخصیت‌های بازی منتشر نشده اما شرکت سازنده وعده داده است که به زودی اطلاعات بیشتری را در این رابطه منتشر می‌کند.

– کراش و کوکو

بازی کراش باندیکوت 4

احتمالا بازی را در بار اول باید با این دو شخصیت آغاز کنید. طریقه حرکت کردن آن مشابه قسمت‌های پیشین است و به واسطه این دو می‌توانید بپرید، سُر بخورید، بچرخید و البته بدوید. همچنین هر وقت که بخواهید (حتی در میانه مراحل)، می‌توانید به دلخواه کنترل شخصیت دیگر را بر عهده بگیرید، بنابر این اگر از کراش خسته شدید، می‌توانید کمی در نقش کوکو بازی کنید تا تنوع بیشتر شود.

– نئو کورتکس

بازی کراش باندیکوت 4

گیم پلی شخصیت نئو کورتکس مشخصا با کراش و کوکو متفاوت است و می‌توانید از ابزار و تجهیزات اختصاصی او برای عبور از چالش‌ها و موانع استفاده کنید. او دارای یک اسلحه الکترونی است که به وسیله آن می‌تواند دشمنان را به پلتفرم تبدیل کند و سپس بر روی آن‌ها بپرد و برای مثال از یک دیوار بالا برود. او نمی‌تواند همانند کراش و کوکو، خیلی بلند بپرد اما به جای آن، قابلیت جاخالی دادن دارد.

– مراحل

بازی کراش باندیکوت 4

آن‌هایی که با طراحی مراحل نسخه‌های اصلی کراش آشنا هستند، از مراحل این بازی نیز استقبال خواهند کرد. به جای اینکه در یک مرحله بزرگ سندباکس قرار بگیرید، مراحل قسمت چهار حالت خطی و کوچک‌تری دارند و به شکلی طراحی شده‌اند که مخاطب را در قلب چالش‌های پلتفرمینگ قرار دهند. سازندگان تلاش کرده‌اند تا از پتانسیل داستان این قسمت و ماسک‌های جدید، بیشترین استفاده را ببرند و در کنار طراحی مراحل متنوع، چالش‌های نوآورانه و متفاوتی را در هر مرحله قرار دهند. از همین حالا می‌توان اطمینان داشت که این بازی خسته کننده و تکراری نمی‌شود.

تا اینجا می‌دانیم که بعضی از مراحل بازی در کشتی‌های دزدان دریایی، شهرهای مدرن، کوه‌ها، مناطق یخبندان، جنگل‌های قدیمی و غیره جریان دارد. این تنوع مراحل، اتفاق خوبی برای این مجموعه و مخاطبان آن است.

– بیش از ۱۰۰ مرحله

بازی کراش باندیکوت 4

مراحل بازی کراش باندیکوت ۴ نه تنها از نظر کیفیت بلکه از نظر کمیت نیز شما را راضی می‌کنند. این بازی قرار است بیش از ۱۰۰ مرحله داشته باشد که رقم قابل توجهی است. این تعداد مرحله وقتی جذاب‌تر می‌شود که بدانید مجموع سه قسمت N.Sane Trilogy، دارای ۱۰۰ مرحله نبود. این میزان محتوا می‌تواند شما را برای ساعت‌ها سرگرم کند و حتی زمانی که بازی را به پایان رساندید، گزینه‌های تازه‌ای برای ادامه دادن بازی در اختیار خواهید داشت.

– حالت برعکس (N.Verted Mode)

بازی کراش باندیکوت 4

بازی Crash Bandicoot 4 دارای یک حالت جدید به نام «برعکس» خواهد بود که در واقع چیزی شبیه به آینه است. هنگامی که بازی را به پایان برسانید، این حالت باز می‌شود و می‌توانید بازی را از ابتدا به صورت برعکس و متفاوت انجام دهید. با تشکر از N.Verted Mode، تجربه دوباره بازی برای هر کسی متفاوت خواهد بود و این گونه به نظر می‌رسد که در حال انجام یک نسخه دیگر از این اثر هستید. تفاوت بازی در این حالت، تنها به برعکس شدن مراحل ختم نمی‌شود بلکه حتی رنگ بندی و طراحی بصری آن‌ها نیز متفاوت خواهد بود. برای مثال ممکن است رنگ یک مرحله، سیاه و سفید باشد.

– مراحل فلش بک

بازی کراش باندیکوت 4

یکی دیگر از بخش‌های بازی که می‌تواند شما را سرگرم کند، مراحلی به نام فلش بلک است که در آنجا نئو کورتس آزمایش‌های مختلفی را بر روی کراش انجام می‌دهد. در این مراحل باید پازل‌های مختلفی را حل کرده و از موانع سخت عبور کنید. این مراحل یک نکته جذاب دیگر هم دارند؛ اگر می‌خواهید از شخصیت‌ها و داستان بازی بیشتر بدانید، در این بخش به اطلاعات زیادی دست پیدا می‌کنید.

– غول آخرها

بازی کراش باندیکوت 4

اگر با این مجموعه آشنا باشید، می‌دانید که همه چیز به پازل‌ها و پتلفرمینگ خلاصه نمی‌شود. در بازی کراش باندیکوت ۴ با غول آخرهای جذابی نیز رو به رو خواهید شد. البته همه باس‌های بازی جدید نیستند و شخصیت‌هایی از قسمت‌های قبلی نیز در این نسخه حضور دارند. برای مثال، حضور انجین (N.Gin) در بازی تایید شده است. سازندگان همچنین به این نکته اشاره داشته‌اند که مبارزه با غول آخرها دارای چندین بخش خواهد بود، بنابر این ممکن است در ابتدای یک مرحله با یک غول آخر مبارزه کنید و در ادامه نیز در مقابل او قرار بگیرید یا در اواسط بازی در مقابل غولی قرار بگیرید که یک بار او را شکست داده بودید و حالا با قدرت بیشتری بازگشته است. غول آخرهای بازی قرار است چالش برانگیزتر از سه گانه اصلی باشند و طرفداران مجموعه همیشه از این گونه چالش‌ها استقبال کرده‌اند.

– اسکین‌ها

بازی کراش باندیکوت 4

شاید همه بازی دوستان، موافق سفارشی سازی کردن شخصیت‌ها نباشند اما افراد زیادی هم هستند که به این مسائل اهمیت زیادی می‌دهند. بازی Crash Bandicoot 4 قرار است ویژگی‌های شخصی سازی زیادی در اختیار شما قرار دهد و هر کدام از شخصیت‌ها، دارای لباس‌ها و اسکین‌های مختلفی خواهند بود. با چیزهایی که تاکنون مشاهده کرده‌ایم، می‌توان گفت که طراحی اسکین‌ها با ظرافت ویژه‌ای انجام شده و لباس‌های شخصیت‌ها، کاملا برازنده آن‌ها است.

– عدم وجود خرید درون برنامه‌ای

بازی کراش باندیکوت 4

هرگاه که صحبت از اسکین می‌شود، معمولا بحث خرید درون برنامه‌ای نیز به وسط می‌آید. خوشبختانه این مسئله در بازی کراش ۴ وجود ندارد و قرار نیست برای دستیابی به اسکین‌ها و آیتم‌های بازی، پولی خرج کنید. شما می‌توانید همگی آن‌ها را از طریق بازی کردن و انجام مراحل بدست بیاورید. با این حال، شرکت اکتیویژن سابقه خوبی در این زمینه ندارد، بارها مشاهده کرده‌ایم که آن‌ها یک بازی را بدون ویژگی خرید درون برنامه‌ای منتشر کرده‌اند اما در ادامه این بخش به اثر اضافه شده است. امیدواریم چنین اتفاقی در رابطه با مجموعه کراش رخ ندهد.

– نسخه‌های نسل نهمی و نینتندو سوییچ

بازی کراش باندیکوت 4

این بازی در ابتدای عرضه، تنها در دسترس دارندگان ایکس باکس وان و پلی استیشن ۴ قرار خواهد گرفت و دیگر پلتفرم‌های آن هنوز مشخص نیست. با اینکه نسخه نینتندو سوییچ بازی هنوز تایید نشده اما در کدهای سایت رسمی بازی، نام آن به چشم خورده و می‌توان انتظار داشت که این نسخه نیز در آینده نزدیک منتشر شود. اکتیویژن هم تا پیش از این اعلام کرده بود که در حال بررسی پلتفرم‌های مختلف برای عرضه این بازی است.

از آنجایی که نسخه‌های قبلی نیز پس از مدتی برای سوییچ و رایانه‌های شخصی منتشر شدند و البته با شناختی که از شرکت اکتیویژن داریم، دیر یا زود شاهد انتشار این بازی برای دو پلتفرم مذکور خواهیم بود. همچنین با نزدیک شدن نسل نهم کنسول‌ها، غیرمنطقی است که چنین بازی بزرگی برای ایکس باکس سری ایکس و پلی استیشن ۵ منتشر نشود. با این حال، هنوز اطلاعات دقیقی در رابطه با نسخه‌های نسل بعدی بازی در دست نیست.

بازی کراش باندیکوت ۴ در تاریخ ۲ اکتبر۲۰۲۰  (۱۱ مهر ۱۳۹۹) منتشر می‌شود.

پاسخ بدهید

وارد کردن نام و ایمیل اجباری است | در سایت ثبت نام کنید یا وارد شوید و بدون وارد کردن مشخصات نظر خود را ثبت کنید *

*

۵ دیدگاه

  1. کراش یادش بخیر 😍😍😍

  2. خخخ یادیش بخیر چقدر اینو بازی میکردیم

  3. بازیش یاد بچگیام میندازه منو

  4. من عاشق بازی های کراش هستم😍