شبکه شاد

وزیر ارتباطات: برای شبکه شاد مشکل کمبود پهنای باند نداریم

وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات با اعلام این که استفاده از شبکه شاد برای مشترکان تمام اپراتورها رایگان است، گفت این شبکه با مشکل کمبود پهنای باند مواجه نیست.

محمد جواد آذری جهرمی، وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات عنوان کرد برخی اعلام کرده‌اند هنگامی که از شبکه شاد استفاده می‌کنند، بسته اینترنت ایرانسل یا همراه اول به آنها اعلام می‌کند چه میزان از شبکه شاد استفاده شده است، اما این موضوع را بررسی کردیم و متوجه شدیم اعلام میزان استفاده از شاد به معنای کسر هزینه از بسته اینترنت نیست. وی افزود استفاده از اپلیکیشن شاد در تمامی اپراتورها رایگان است و ما تا امروز یک شکایت مستند نیز در این خصوص دریافت نکرده‌ایم.

۸.۵ میلیون نصب فعال برای شبکه شاد

آذری جهرمی در ادامه بیان کرد اپلیکیشن شاد تاکنون به ۸.۵ میلیون نصب فعال رسیده است که ۱.۵ میلیون نفر نیز از آن استفاده می‌کنند و خدمات رایگان به آنها ارائه می‌شود. طبق گفته وزیر ارتباطات هم‌اکنون متوسط پهنای باند این شبکه حدود ۱۵۰ کیلوبیت بر ثانیه است و این مقدار آنچنان نیست که بتواند پهنای باند ما را دچار مشکل کند. وی افزود با توجه به این که ظرفیت شبکه کشور حدود ۲۰ هزار گیگابیت است، استفاده از چنین حجمی باعث ایجاد مشکل نخواهد شد.

وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات در پایان خاطرنشان کرد حجم ترافیک شاد در حال نزدیک شدن به ترافیک پیام رسان واتس اپ بوده و طبیعی است که تیم‌های فنی با چالش‌های لبه تکنولوژی روبه‌رو شوند. وی افزود کار بزرگی در حال انجام است و طبیعتا مشکلاتی نیز وجود دارد، اما تیم‌ها شبانه‌روزی در حال تلاشند تا این مشکلات نیز برطرف گردد.

پاسخ بدهید

وارد کردن نام و ایمیل اجباری است | در سایت ثبت نام کنید یا وارد شوید و بدون وارد کردن مشخصات نظر خود را ثبت کنید *

*

۵ دیدگاه

  1. دروغ نگین اصلا نمیاد بالا

  2. والا شبکه شاد همش مشکله

  3. برنامه ایرانیه به هیچ دردی نمیخوره

  4. شاد اصلا بالا نمیاد