شبکه هوشمند مدارس

فاز نخست شبکه هوشمند مدارس با مشارکت همراه اول افتتاح شد

فاز نخست شبکه هوشمند مدارس (دانا) با مشارکت همراه اول افتتاح شد. طبق این طرح بیش از ٧۶ هزار مدرسه به شبکه ملی اطلاعات متصل شدند.

عصر روز دوشنبه ۱۴ مهر ۹۹ آیین بهره‌برداری از طرح‌های ملی روستایی و عشایری با حضور رئیس‌جمهور برگزار شد که طی آن فاز نخست شبکه هوشمند مدارس (دانا) به صورت نمادین در یکی از روستاهای کنارک سیستان و بلوچستان برگزار گردید. طبق این طرح بالغ بر ۷۶ هزار مدرسه شهری و روستایی در مناطق دور افتاده به شبکه ملی اطلاعات متصل شدند.

سهم ٨٢ درصدی همراه اول و مخابرات در شبکه هوشمند مدارس

گروه مخابرات و همراه اول به عنوان بزرگترین هلدینگ ارتباطی ایران در اجرای این طرح ملی مشارکت داشتند که طبق آن ۶۲ هزار و ۷۶۴ مدرسه شهری و روستایی به اینترنت پرسرعت متصل شدند که سهمی ۸۲ درصدی از مجموع مدارس حاضر در این فاز محسوب می‌شود. حسن روحانی، رئیس‌جمهور کشورمان در این مراسم از وزارت ارتباطات بابت راهبری این پروژه قدردانی و از برقراری عدالت آموزشی ابراز خشنودی کرد.

محمدجواد آذری جهرمی، وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات نیز در این مراسم عنوان کرد قسمت مهمی از توان وزارت ارتباطات برای تحقق عدالت ارتباطی صرف شده است که تا به امروز حدود ۹۵ درصد روستاها به تلفن همراه و ۹۰ درصد روستاهای بالای ۲۰ خانوار به شبکه ملی اطلاعات دسترسی دارند. وزیر ارتباطات با اعلام این که سعی می‌کنیم این میزان دسترسی تا پایان کار دولت به ۱۰۰ درصد برای روستاهای بالای ۲۰ خانوار افزایش پیدا کند، گفت:

با توجه به دستور رئیس‌جمهوری، پیگیر آماده کردن زیرساخت‌های تحقق عدالت آموزشی در دوران کرونا با فراگیری آموزش الکترونیکی بودیم که بر این اساس توانستیم برای ١٣ میلیون دانش‌آموز، یک میلیون معلم و کادر آموزشی، چهار میلیون دانشجو و ١٠٠ هزار استاد اینترنت رایگان فراهم کنیم.

میزان اتصال به شبکه دنا در کشور با اتصال ۷۶ هزار مدرسه دیگر به ۹۴ درصد افزایش پیدا کرد که گروه مخابرات و همراه اول در اتصال ۲۴ هزار و ۴۳۱ مدرسه روستایی و ۳۸ هزار و ۳۳۳ مدرسه شهرهای دور افتاده به اینترنت پرسرعت در فاز نخست این پروژه ملی نقش پررنگی داشتند.

گفتنی است اپراتور همراه اول در راستای مسئولیت‌های اجتماعی خود پلتفرم شبکه آموزشی دانش آموز (شاد) را طراحی و پیاده‌سازی کرد که در فراگیری آموزش مجازی در کشور و برگزاری غیرحضوری کلاس‌های دانش‌آموزان نقش پررنگی داشت. در حال حاضر بیش از ۱۱ میلیون دانش‌آموز و حدود ۱۱۴ هزار مدرسه در شبکه شاد احراز هویت شده‌اند و از خدمات آن بهره می‌برند.

پاسخ بدهید

وارد کردن نام و ایمیل اجباری است | در سایت ثبت نام کنید یا وارد شوید و بدون وارد کردن مشخصات نظر خود را ثبت کنید *

*

۳ دیدگاه

  1. بجای این کارا اینترنت شادو وصل کنین

  2. برنامه شاد اصلا بالا نمیاد