اتصال دسته ایکس باکس وان به کامپیوتر

نحوه اتصال دسته ایکس باکس وان به کامپیوتر در دو روش ساده

اتصال دسته ایکس باکس وان به کامپیوتر شخصی به شما اجازه می‌دهد تا بازی‌های خود را با استفاده از این کنترلر راحت‌تر تجربه کنید.

با پیشرفت تکنولوژی و گستردگی دنیای بازی‌های رایانه‌ای، امروزه کاربران رایانه‌های شخصی حق انتخاب بیشتری را نسبت به گذشته، برای برداشتن گزینه‌های مورد نظر خود از جمله دسته‌های بازی دارند. این امر باعث شده تا بازیکنان سعی کنند که بازی‌ها را با کنترلر مورد علاقه خود تجربه کنند؛ درحالی که دسته مخصوص  کنسول ایکس باکس وان، یکی از آن کنترلرهایی است که با کامپیوترها و لپ تاپ‌ها قابل همگام‌سازی بوده و به راحتی متصل می‌شود.

اتصال دسته ایکس باکس وان به کامپیوتر

اتصال دسته ایکس باکس وان به کامپیوتر

اگر بنا بر دلایلی مانند مناسب نبودن کیبورد و موس، استفاده از دسته‌های بازی را به آن‌ها ترجیح می‌دهید، این آموزش به شما کمک می‌کند تا دسته مخصوص کنسول ایکس باکس وان را به رایانه‌های شخصی متصل کنید. با این وجود، لازم به ذکر است که نحوه اتصال دسته ایکس باکس وان به کامپیوتر بستگی به مواردی همچون داشتن بلوتوث، و همچنین مدل قدیمی و یا جدید بودنِ دسته دارد؛ چراکه دسته قدیمی ایکس باکس وان، تنها به کنسول مربوطه خود متصل می‌شود و برای همگام‌سازی آن با کامپیوتر، نیاز به تهیه ابزار دیگری خواهید داشت.

اتصال دسته بلوتوثی ایکس باکس وان

اتصال دسته ایکس باکس وان به کامپیوتر

در بهترین شرایط ممکن، شما یک دسته و همچنین کامپیوتر بلوتوث‌دار خواهید داشت که تنها کافیست آن‌ها را به یکدیگر متصل کنید. برای این کار، ابتدا در کامپیوتر خود (در منو استارت) وارد بخش Settings شوید و گزینه Devices را انتخاب کنید.

سپس روی گزینه Bluetooth and and other devices کلیک کنید. پس از آن، گزینه Add bluetooth و Bluetooth را انتخاب کنید. حال کنترلر خود را روشن کرده، و در کامپیوتر آن را انتخاب کنید تا همگام‌سازی شود.

همچنین اگر برای پیدا کردن کنترلر خود به مشکل برخورید، پس از روشن کردن دسته، دکمه Pairing بالای کنترلر را چند ثانیه نگه دارید تا به حالت چشمک‌زن دربیاید.

اتصال دسته ایکس باکس وان بدون بلوتوث

اتصال دسته ایکس باکس وان به کامپیوتر

در صورتی که شما کنترلر قدیمی ایکس باکس وان و یا کامپیوتری بدون قابلیت بلوتوث دارید، لازم است تا دانگل مخصوص ایکس باکس را برای رایانه خود خریداری کنید.

این دانگل به یکی از پورت‌های یو اس بی شما متصل خواهد شد و لازم است که دکمه کنار آن زده شود تا شروع به کار کردن کند. پس از روشن کردن آن، تنها کافیست تا کنترلر قدیمی ایکس باکس وان خود را روشن کنید تا به صورت خودکار به دانگل متصل شود و به راحتی از آن استفاده کنید.

اگر اتصال دسته ایکس باکس وان به کامپیوتر با موفقیت انجام شده باشد، چراغ روی دسته از حالت چشمک‌زن به حالت نور ثابت درخواهد آمد.

پاسخ بدهید

وارد کردن نام و ایمیل اجباری است | در سایت ثبت نام کنید یا وارد شوید و بدون وارد کردن مشخصات نظر خود را ثبت کنید *

*