فیلترینگ اینستاگرام

فیلترینگ اینستاگرام چه تبعات اقتصادی را به همراه خواهد داشت؟

اخیرا خبرگزاری قوه قضائیه دستور فیلترینگ اینستاگرام را تکذیب کرد، اما فیلتر شدن اینستاگرام چه تبعات اقتصادی به همراه خواهد داشت؟

اخیرا در فضای مجازی خبری مبنی بر صدور حکم فیلترینگ اینستاگرام از سوی قوه قضاییه منتشر شد که خبرگزاری قوه قضائیه با اطلاعیه‌ای آن را تکذیب کرد. در این اطلاعیه آمده است هیچ حکمی از سوی قوه قضاییه یا قضات برای فیلتر شدن اینستاگرام وجود ندارد، اما باز هم برخی از فعالان اقتصادی نسبت به چنین طرحی ابراز نگرانی کردند و بر این باورند که فیلترینگ این شبکه اجتماعی پرطرفدار در ایران تبعات اقتصادی زیادی را به همراه خواهد داشت.

تبعات اقتصادی فیلترینگ اینستاگرام

افشین کلاهی، رئیس کمیسیون کسب‌وکارهای دانش‌بنیان در اتاق بازرگانی ایران عنوان کرد در ایران حدود 24 میلیون کاربر اینستاگرام وجود دارد که 37 درصد از آنها حداقل یک بار در این شبکه اجتماعی فرایند خرید و فروش را انجام داده‌اند. وی افزود حجم معاملات سالانه بازار کسب و کارهای فعال روی شبکه اینستاگرام بیش از 5 هزار میلیارد تومان است. کلاهی تاکید کرد 200 هزار کسب و کار ایرانی در شبکه‌های مجازی فعال هستند که اگر دامنه فیلترینگ گسترش پیدا کند، قطعا فعالیت آنها نیز افت خواهد داشت.

مدتی قبل دبیر انجمن صنفی کسب و کارهای اینترنتی نیز اعلام کرده بود در شبکه های اجتماعی بیش از 250 هزار فروشنده در حال ارائه کالا یا خدمات بودند که با فیلترینگ پیام رسان تلگرام، 100 هزار مورد از این فروشنده‌ها شغل خود را از دست دادند. از این رو بدون شک فیلترینگ شبکه های اجتماعی پرطرفدار در ایران نظیر اینستاگرام می‌تواند تبعات اقتصادی سنگینی را برای بسیاری از فعالان این حوزه به همراه داشته باشد.

پاسخ بدهید

وارد کردن نام و ایمیل اجباری است | در سایت ثبت نام کنید یا وارد شوید و بدون وارد کردن مشخصات نظر خود را ثبت کنید *

*

3 دیدگاه

  1. اینم فیلتر کنید بینم باز چه بهانه ای دارید

  2. چرا فیلتر کنن اخههه نکنید بابا خیلیا درآمدشون واقعا از اینستا س