تویوتا لندکروزر

تویوتا لندکروزر بازنشسته خواهد شد؛ احتمال خداحافظی با شاسی بلند افسانه‌ای تویوتا

تویوتا لندکروزر به زودی بازنشسته خواهد شد. تویوتا پس از عرضه مدل ۲۰۲۱ این شاسی بلند افسانه‌ای تولید آن را به صورت کامل متوقف خواهد کرد.

خبر بازنشسته شدن تویوتا لندکروزر که اخیرا توسط خبرگزاری‌های حوزه خودرو منتشر شده برای بسیاری از طرفداران تویوتا و این شاسی بلند افسانه‌ای ناراحت‌کننده خواهد بود. در این خبرها آمده است تویوتا قصد دارد به صورت کامل لندکروزر را بازنشسته کند. از این رو دیگر مدل ۲۰۲۲ این خودرو تولید و به بازار عرضه نخواهد شد. با توجه به این که تاکنون از سوی شرکت تویوتا خبر رسمی در این خصوص منتشر نشده است، می‌توان به این اخبار با شک و تردید نگاه کرد، اما مجله معتبر خودرویی موتور آتوریتی اعلام کرد مدل ۲۰۲۱ آخرین مدل شاسی بلند لندکروزر است، اما لکسوس ال ایکس همچنان زنده خواهد ماند و این بار به جای موتور ۵.۷ لیتری از یک موتور V6 توربوشارژ جدید برخوردار خواهد شد.

جزئیات بازنشستگی تویوتا لندکروزر

تویوتا لندکروزر

سایر منابع معتبر حوزه خودرو نیز همانند موتور آتوریتی شایعه توقف تولید شاسی بلند لندکروزر را تایید می‌کنند و بر این باورند که این شاسی بلند افسانه‌ای تویوتا به آخر عمر خود رسیده است و دیگر مدل ۲۰۲۲ آن تولید نخواهد شد. هرچند در مدل ۲۰۲۱ این شاسی بلند در نسخه هریتج ادیشن، لندکروزر به شکل سه ردیفه طی سال آینده میلادی به بازار عرضه خواهد شد؛ این نسخه ویژه برای نخستین بار در نمایشگاه شیکاگو ۲۰۱۹ به معرض نمایش درآمد و همراه با مدل ۲۰۲۰ روانه بازار شد.

تویوتا لندکروزر

هرچند تاکنون از سوی تویوتا این اخبار به تایید نرسیده است، اما از آنجایی که نسل فعلی لندکروزر سن زیادی دارد، چنین اخباری آنچنان هم شایعه به نظر نمی‌رسد. نسل کنونی این شاسی بلند از سال ۲۰۰۷ با کد J200 در بازار عرضه می‌شود و تاکنون در خصوص ساخت نسل جدید و مدل جانشین آن نیز جزئیاتی منتشر نشده است. در واقع تویوتا این نسل قدیمی را فقط با فیس لیفت‌های متعدد تولید و به بازار عرضه می‌کند تا از لحاظ ظاهری مشتریان را راضی نگه دارد. هرچند امیدواریم این اخبار شایعه باشد و تویوتا با تولید نسل جدیدی از این شاسی بلند افسانه‌ای آن را همچنان زنده نگه دارد.

پاسخ بدهید

وارد کردن نام و ایمیل اجباری است | در سایت ثبت نام کنید یا وارد شوید و بدون وارد کردن مشخصات نظر خود را ثبت کنید *

*

۵ دیدگاه

  1. فقط تو بازار آمریکا میخواد جمع کنه نه جاهای دیگه…

  2. اگه واقعیت داشته باشه اکثر ماشین دوستان وطنی افسرده میشن

  3. هر اومدنی یه رفتنی هم داره دیگه که البته تقصیر خودشم نیست دنیا داره عوض میشه البته حتما تویوتا برنامه هایی داره فکر کنید مثل هامر با قوای الکتریکی برگرده اونم با شتاب و دوام بالاتر انصافا تویوتا هم تو بروز رسانیش ضعیف عمل کرد وقتی رقباش مثل پاترول و اسکالید به رانندگی خودکار هم مجهز شدن تویوتا فقط به نسل اول کروز کنترل راداری بسنده کرد

  4. اخه تویوتا چطور دلش میاد
    لندکروز فقط یه ماشین نیست یه نماده

  5. دلم سوخت ماشین با این کیفیت و طراحی دارن از خط خارج میکنن ما ولی هنوز برای رانا پلاس معلوم نیست چه فرقی داره با رانا داره قرعه کشی میشه چرا واقعا ما با جهان نیستیم