بیتلی

سایت کوتاه کننده لینک بیتلی – bitly در ایران فیلتر شد

بیتلی – bitly که به عنوان یکی از محبوب‌ترین سایت‌های کوتاه کننده لینک در جهان محسوب می‌شود، به تازگی در ایران فیلتر و دسترسی کاربران به آن قطع شد.

سایت کوتاه کننده لینک بیتلی در حالی از روز گذشته در ایران فیلتر شد که فیلترینگ این سرویس موضوع جدیدی نیست و در گذشته نیز شاهد فیلتر شدن آن بوده‌ایم؛ در واقع در آبان ۹۷ این سرویس به مدت کوتاهی فیلتر و مجددا رفع فیلتر شد. در آن زمان از دلایل فیلترینگ سایت bitly به مواردی چون سوءاستفاده از این سرویس برای کلاهبرداری‌های اینترنتی و فیشینگ اشاره شده بود، اما چنین سوءاستفاده‌هایی با سایر کوتاه‌کننده‌های لینک نیز امکان‌پذیر است.

جزئیات فیلترینگ سایت کوتاه کننده لینک بیتلی bitly

تاکنون مقامات رسمی در خصوص دلیل فیلترینگ جدید این سرویس بیانیه‌ای را منتشر نکرده‌اند و احتمال دارد با پیگیری‌های مکرر بتوان آن را رفع فیلتر کرد. به هر صورت بسیاری از افرادی که در حوزه دیجیتال مارکتینگ شبکه‌های مجازی فعال هستند از این سرویس برای فعالیت‌های خود استفاده می‌کنند که فیلترینگ آن باعث ضرر و زیان شدید آنها خواهد شد؛ زیرا این سرویس در خصوص کمپین‌های تبلیغاتی اطلاعات دقیقی چون تعداد کلیک، نوع دستگاه و نوع سیستم عامل کاربران را گزارش می‌دهد که می‌توان به کمک آنها هر کمپینی را مورد تجزیه و تحلیل قرار داد.

پاسخ بدهید

وارد کردن نام و ایمیل اجباری است | در سایت ثبت نام کنید یا وارد شوید و بدون وارد کردن مشخصات نظر خود را ثبت کنید *

*

یک دیدگاه

  1. علی برکت الله دیگه جایی مونده که اینا نر…. باشند