قیمت خودرو

قیمت خودرو در بازار حدود ۱۰ تا ۴۰ میلیون تومان کاهش یافت

رئیس اتحادیه نمایشگاه داران و فروشندگان خودرو گفت قیمت خودرو در بازار حدود ۱۰ تا ۴۰ میلیون تومان کاهش پیدا کرد. در ادامه جدول قیمت خودروهای پرتیراژ بازار ایران را بررسی می‌کنیم.

سعید موتمنی، رئیس اتحادیه نمایشگاه داران و فروشندگان خودرو عنوان کرد نوسانات نرخ ارز با قیمت خودرو ارتباط مستقیمی دارد. هنگامی که در بازار ارز اتفاقی رخ می‌دهد، بلافاصله تاثیر آن در بازار خودرو نیز مشاهده می‌شود. وی افزود قیمت ماشین در بازار فقط از روی کاغذ اعلام می‌شود و کاهش و افزایش پیدا می‌کند. سعید موتمنی با اشاره به این که روی قیمت‌های بالا معامله‌ای انجام نمی‌شود، اعلام کرد طی روزهای گذشته به دلیل این که نرخ دلار روند کاهش پیدا کرد قیمت‌های کاغذی خودرو نیز کاهش یافت.

کاهش ۱۰ تا ۴۰ میلیون تومانی قیمت خودرو

رئیس اتحادیه نمایشگاه داران و فروشندگان خودرو در ادامه گفته‌های خود بیان کرد طی روز گذشته قیمت خودرو چه در بازار خودروهای نو و چه در بازار خودروهای کارکرده داخلی و خارجی به میزان ۱۰ تا ۴۰ میلیون تومان کاهش یافت. وی افزود اگر نرخ دلار به همین شکل روند کاهش داشته باشد، قیمت‌ها در بازار خودرو نیز کاهش پیدا خواهد کرد.

در جدول زیر قیمت برخی از خودروهای پرفروش بازار ایران را مشاهده می‌کنید، هرچند باید توجه داشت که قیمت‌ها حالت شناور دارد؛ برای مثال قیمت پراید ۱۳۱ هم ۱۲۶ میلیون و ۵۰۰ هزار تومان و هم ۱۱۷ میلیون تومان اعلام شده است. خودرو پژو ۲۰۶ تیپ ۲ نیز دارای دو قیمت ۲۲۴ میلیون تومان و ۲۳۸ میلیون تومان است.

قیمت خودروهای خارجی

نام خودرو قیمت در ۲۹ مهر ۹۹ درصد کاهش
پژو ۲۰۰۸ ۱ میلیارد و ۲۷۵ میلیون تومان ۱.۹۶ درصد
دانگ فنگ SX6 ۶۷۶ میلیون تومان ۱.۴۸ درصد
سانگ یانگ نیو کوراندو ۱ میلیارد و ۴۹۰ میلیون تومان ۴.۷۰ درصد
فوتون ساوانا (مونتاژ) ۱ میلیارد و ۱۵ میلیون تومان ۲.۹۶ درصد
کیا اپتیما ۲۰۱۷ ۲ میلیارد و ۱۴۵ میلیون تومان ۲.۳۳ درصد
مزدا ۳ ۱ میلیارد و ۲۶۵ میلیون تومان ۳.۱۶ درصد

قیمت خودروهای داخلی

نام خودرو قیمت ۲۷ مهر قیمت ۲۹ مهر
ساینا ۱۷۳ میلیون تومان ۱۶۴ میلیون تومان
سایپا ۱۳۱ ۱۳۰ میلیون تومان ۱۲۲ میلیون تومان
تیبا صندوقدار ۱۵۷ میلیون تومان ۱۵۰ میلیون تومان
تیبا هاچ بک ۱۶۲ میلیون تومان ۱۶۱ میلیون تومان
پژو ۴۰۵ ۲۴۰ میلیون تومان ۲۳۰ میلیون تومان
سمند سورن ۲۸۵ میلیون تومان ۲۷۵ میلیون تومان
دنا معمولی ۳۱۸ میلیون تومان ۳۱۴ میلیون تومان
پژو ۲۰۶ تیپ ۲ ۲۴۷ میلیون تومان ۲۴۴ میلیون تومان

پاسخ بدهید

وارد کردن نام و ایمیل اجباری است | در سایت ثبت نام کنید یا وارد شوید و بدون وارد کردن مشخصات نظر خود را ثبت کنید *

*

۳ دیدگاه

 1. چند صد درصد گرون میکنن و بعدش ۱۰ درصد که ارزون میشه مردم خوشحال میشن و هجوم میارن برای خرید و فکر میکنن که برد کردن که با قیمت کمتر خریدن ولی خبر ندارن که قیمت چند برابر شده و باز هم دارن شدیدا ضرر میکنن
  همین قضیه برای دلار و سکه هم هستش و این مدلی خیلی راحت مردم رو گول میزنن و مردم ساده میگن که خدارشکر قیمت فلان ماشین ۱۰ میلیون ارزون شد یا سکه ۱ میلیون اومد پایین !!!!
  ولی کسی نمیگه ۲۰۰ میلیون دست کم توی چند ماه گرون شده بود اون ماشین
  تا وقتی که این مدلی بتونن مردم رو وادار به خرید کنن و مردم هم براحتی گول بخورن همین آش و همین کاسه هستش
  به شخصه ترجیح میدم با یه موتورم یا حتی پیاده جایی برم تا بخوام این همه پول برای این ماشین های آشغال پرداخت کنم که یک دهم ارزش فعلی رو هم ندارن

 2. اینا کاهش قیمتی واقعی محسوب نمیشه،درواقع یه بخش ناچیزی از حباب مثبت خودرو تخلیه شده و این وضع در میان مدت ادامه پیدا میکنه تا وااقعی شدن قیمت ها و متناسب شدن با میانگین حقوقی دریافتی ملت،وگرنه خودروسازهای ما باید برن بز بچرونن، با همین قیمتا هم امروز بیان شده که هیچ مشتری واقعی ای توی بازار خودرو وجود نداره و کسی حاضر به خرید نیست

 3. ای خدا کنه پایین بیاد مخوا بخرم