واکسن آنفلوانزا

محققان: با تزریق واکسن آنفلوانزا خطر ابتلا به ویروس کرونا را کاهش دهید

محققان در بررسی‌های جدید خود دریافتند تزریق واکسن آنفلوانزا می‌تواند با ایمن ساختن بدن خطر ابتلا به ویروس کرونا را کاهش دهد.

گروهی از محققان در بررسی‌های جدید خود متوجه شدند با تزریق واکسن آنفلوانزا می‌توان خطر ابتلا به ویروس کرونا را کاهش داد. از این رو کارشناسان از مردم می‌خواهند تا با تزریق واکسن آنفلوانزا از ابتلای همزمان به کروناویروس جلوگیری کنند. در گزارش این محققان آمده است احتمال ابتلا به ویروس کرونا در کادر درمان بیمارستان‌ها که در فصل شیوع ویروس آنفلوانزا واکسیناسیون شده بودند، 39 درصد کاهش پیدا کرده است. البته این بررسی‌ها حاکی از آن نیست که با تزریق واکسن آنفلوانزا می‌توان در مقابل کروناویروس به مصونیت رسید، اما این واکسیناسیون باعث افزایش ایمنی بدن در برابر سایر بیماری‌ها می‌شود.

کاهش ابتلا به ویروس کرونا با تزریق واکسن آنفلوانزا

طبق گفته این محققان با فرا رسیدن فصل سرما احتمال ابتلا برخی از افراد به شکل همزمان به دو ویروس آنفلوانزا و کرونا وجود دارد و به همین دلیل محققان روی واکسیناسیون فصلی تاکید دارند. طبق آمار در ماه اخیرا تعداد آمار مبتلایان به کروناویروس افزایش پیدا کرده است و همزمان در فصل زمستان نیز شیوع ویروس آنفلوانزا افزایش می‌یابد. از این رو واکسیناسیون فصلی حدود 60 درصد خطر ابتلا به آنفلوانزا را کاهش خواهد داد و اگر افراد به این ویروس مبتلا شوند نیز باز هم شدت بیماری اندک خواهد بود.

بررسی این محققان نشان می‌دهد از میان شهروندان ایتالیایی با سن بیش از 65 سال که واکسیناسیون آنفلوانزا را انجام دادند، میزان ابتلا به کرونا در آنها نسبت به کسانی که واکسن آنفلوانزا تزریق نکرده بودند کمتر بوده است. همچنین محققان بر این باورند تزریق واکسن‌هایی چون فلج اطفال و سرخک نیز می‌تواند بدن افراد را نسبت به سایر ویروس‌ها مقاوم سازد.

پاسخ بدهید

وارد کردن نام و ایمیل اجباری است | در سایت ثبت نام کنید یا وارد شوید و بدون وارد کردن مشخصات نظر خود را ثبت کنید *

*

2 دیدگاه

  1. خوب چرا واسه مردم نمیزنن ک این همه مبتلا نشن اگه واقعا جلو گیری میکنه

  2. با اومدن فصل پاییزو زمستون تموم بیماری ها میان حالام ک کرونا اومده دیگه بدبخت میشیم