مک او اس Big Sur

اپل تاریخ عرضه مک او اس Big Sur را اعلام کرد

تاریخ انتشار مک او اس Big sur اعلام شد. اپل در مراسم شب گذشته خود اعلام کرد نسخه جدید سیستم عامل MacOS خود را به زودی عرضه خواهد کرد.

بیشتر تمرکز رویداد شب گذشته اپل معطوف پردازنده جدید M1 و دیوایس‌های مکی بود که از آن استفاده می‌کردند؛ ‌یعنی مک بوک پرو جدید، مک بوک ایر جدید و مک مینی. اما در این رویداد اخبار بیشتری در مورد سیستم عامل مک او اس Big Sur ارائه شد و متوجه شدیم که این نسخه از سیستم عامل اپل در خیلی زود منتشر خواهد شد. بیشتر اطلاعات این نسخه از سیستم عامل متمرکز بر چگونگی کمک تراشه M1 به عملکرد بهتر سیستم عامل بود، اما ما همچنین تاریخ انتشار Big Sur را متوجه شدیم.

اپل شب گذشته اعلام کرد که MacOS Big Sur در ۱۲ نوامبر یعنی فردا به صورت رسمی عرضه می‌شود. مدتی است که می‌دانیم اپل در حال آماده‌سازی این نسخه از سیستم عامل برای انتشار در پاییز است، اما با توجه به همه‌گیری ویروس کرونا، مطمئن نبودیم که این کمپانی بتواند مک او اس جدید خود را در موعد مقرر راه‌اندازی کند. اما حالا اپل اعلام کرد که Big Sur در تاریخ مقرر یعنی ۱۲ نوامبر به صورت رسمی در دسترس کاربران قرار خواهد گرفت.

Big Sur اولین بار در ماه جولای رونمایی شد و در همان ماه پیش نمایش آن برای توسعه دهندگان منتشر شد. در ماه آگوست، اپل یک بتای عمومی از این نسخه را عرضه کرد و از آن زمان تاکنون خبر جدیدی نبود تا این که حالا در اواخر همین هفته شاهد انتشار کامل و نهایی آن خواهیم بود.

ترکیب عالی مک او اس Big Sur با پردازنده M1

شب گذشته اپل با رونمایی از پردازنده اختصاصی M1، پرونده Big Sur را باز کرد و تاکید کرد که تقریبا همه چیز در مورد این نسخه با تراشه M1 سریع‌تر خواهد بود. نه تنها زمان بوت دستگاه بسیار سریع‌تر می‌شود، بلکه اجرای برنامه‌ها و عملکرد آنها نیز سریع‌تر و بهتر خواهد شد، چرا که این نسخه می‌تواند از قدرت افزایش یافته تراشه M1 استفاده کند.

ما خواهیم دید که مک او اس Big Sur در اواخر این ماه میلادی چگونه با پردازنده M1 اپل کار می‌کند، چرا که علاوه بر این نسخه از MacOS، مک بوک‌های جدید اپل که از تراشه M1 استفاده می‌کنند نیز در اواخر ماه نوامبر عرضه می‌شوند.

پاسخ بدهید

وارد کردن نام و ایمیل اجباری است | در سایت ثبت نام کنید یا وارد شوید و بدون وارد کردن مشخصات نظر خود را ثبت کنید *

*