بازی Assassin’s Creed Valhalla

بازی Assassin’s Creed Valhalla و ۱۳ نکته برای تازه واردها

بازی Assassin’s Creed Valhalla – اساسینز کرید والهالا سرانجام عرضه شد و اگر قصد تجربه آن را دارید، باید به نکات مختلفی توجه داشته باشید.

بازی Assassin’s Creed Valhalla تفاوت‌های ملموسی با قسمت‌های قبلی دارد و برای اینکه کار راحت‌تری را در پیش داشته باشید، باید به نکات زیر توجه کنید.

همان طور که انتظار می‌رفت، اساسینز کرید والهالا شرکت یوبی‌سافت، اثر بزرگی است. این بازی اولین قسمت از مجموعه به حساب می‌آید که به جهان وایکینگ‌ها می‌پردازد و داستان آن در اسکاندیناوی قرن نهم میلادی اتفاق می‌افتد، جایی که وایکینگ‌ها قصد حمله به بریتانیا را دارند. مشابه دو قسمت قبلی، این بار المان‌های نقش آفرینی در اثر حضور پررنگی دارند و با یک بازی اکشن ماجراجویی خالص که وابستگی زیادی به عناصر مخفی کاری دارد، رو به رو نیستیم.

راهنمای بازی Assassin’s Creed Valhalla برای تازه واردها

شما این بار در نقش یک قهرمان جدید به نام ایوور (Eivor) بازی می‌کنید که به انتخاب شما می‌تواند مرد یا زن باشد. شما باید برای جنگی بزرگ در مقابل پادشاهان بریتانیایی آماده شوید و این آمادگی در ساعات اولیه شاید کمی سخت باشد، خصوصا در درجه‌های سختی بالاتر. این نکات می‌توانند در اوایل بازی کمی به شما کمک کنند.

– چشمان اودین   

بازی Assassin’s Creed Valhalla

اگر قسمت‌های قدیمی اساسینز کرید را بازی کرده باشید، بدون شک قابلیت دید عقاب (Eagle vision) را به یاد دارید که به وسیله آن می‌شد اطلاعات مهمی را از محیط اطراف دریافت کرد. این ویژگی حالا با کمی تغییر و با نام چشمان اودین (Odin’s Sight) در نسخه جدید بازگشته است. این ویژگی می‌تواند برای شما مفید باشد و کمک کند تا لوت‌ها و منابع مورد نیاز خود را در محیط پیدا کنید. اهمیت یافتن منابع بسیار زیاد است زیرا یکی از مهم‌ترین راه‌ها برای ارتقا به حساب می‌آید.

هنگامی که وارد یک منطقه جدید می‌شوید، شاید همه صندوقچه‌ها در قطب نمای شما ظاهر نشوند. بنابر این با استفاده از چشمان اودین می‌توانید چیزهای جذابی را پیدا کنید؛ چیزهایی که شاید در حالت عادی ممکن بود ناخواسته دیده نشوند.

– درهای بسته

بازی Assassin’s Creed Valhalla

گاهی پیش می‌آید که در مقابل صندوقچه‌ها یا درهایی قرار می‌گیرید که قفل هستند و این بدین معناست که باید برای باز کردنشان در جستجوی کلید باشید. در اکثر مواقع، کلیدها چندان دور نیستند و با استفاده از چشمان اودین می‌توانید ببینید که آیا در نزدیکی شما وجود دارند یا خیر. اگر چنین نبود، می‌توانید از کلاغ خود برای جستجوی محیط اطراف استفاده کنید.

در سوی دیگر، گاهی با درهایی رو به رو می‌شوید که در واقع قفل نیستند بلکه به دلایل مختلف مسدود شده‌اند. در این هنگام، باید به دنبال راه دیگری برای ورود به خانه باشید. این کار گاهی بیش از حد آسان است، برای مثال ممکن است چیزی پشت در افتاده باشد که جلوی باز شدن آن را می‌گیرد، کافی است از پنجره به آن شی شلیک کند تا نابود شود و سپس در را باز کنید.

– درهای ورودی مخفی

بازی Assassin’s Creed Valhalla

بازی Assassin’s Creed Valhalla پافشاری زیادی بر روی گشت و گذار دارد و شما را تشویق می‌کند تا این کار را انجام دهید و در مقابل به شما تجهیزات ارزشمند، کتاب‌های دانش و غیره هدیه می‌دهد. با این حال برای دستیابی به چنین چیزهایی، کمی هم باید تلاش کنید. معمولا ورود به یک منطقه قفل شده یا به اصطلاح ممنوعه، چالش برانگیز است و نمی‌توانید درها را شکانده و به جلو پیش بروید بلکه باید به شکل اصولی وارد شوید.

همیشه به اطراف نگاه کنید تا شاید بتوانید درهای ورودی مخفی را پیدا کنید. این درها یا در کل ورودی‌های مخفی شما را به راحتی به خواسته‌هایتان می‌رسانند و می‌توانید جوایز خود را جمع آوری نمایید. بنابر این اگر با یک در قفل شده رو به رو شدید و نتوانستید کلید آن را بیابید، بهتر است جستجو در اطراف را برای یافتن یک راه فرعی آغاز کنید.

– رویدادهای جهانی

بازی Assassin’s Creed Valhalla

ساختار ماموریت‌های بازی Assassin’s Creed Valhalla تفاوت‌های زیادی با نسخه‌های قبلی دارد و در آن شاهد ماموریت‌های فرعی به شکل سنتی نیستیم. در کنار داستان‌های اصلی، تعدادی ماموریت کوچک‌تر در بازی قرار گرفته که به آن‌ها رویدادهای جهانی (World Events) گفته می‌شود. این ماموریت‌ها را بر روی نقشه کوچک خود نخواهید دید و در فهرست ماموریت‌ها نیز حاضر نیستند، بلکه به صورت تصادفی و در هنگام گشت و گذار در محیط، با آن‌ها رو به رو می‌شوید.

اگر با این نوع ماموریت‌ها برخورد داشتید، آن‌ها را انجام دهید. این ماموریت‌ها معمولا بسیار کوتاه هستند و چندان وقت شما را نمی‌گیرند. با تکمیل این مراحل، جوایز بسیار خوبی دریافت می‌کنید که بدون شک ارزشش را دارد. رویدادهای جهانی قرار است کمک کنند تا لحظات داستانی کوچک و خاطره انگیزی را تجربه کنید، با این حال اگر این نوع ماموریت‌ها را از دست دهید هم اتفاق خاصی نمی‌افتد و ارتباطی با داستان‌های اصلی ندارند.

– سقوط از ارتفاع به شما آسیب زیادی وارد می‌کند

بازی Assassin’s Creed Valhalla

پریدن از نقاط بلند یکی از اتفاقات عادی در سری بازی اساسینز کرید است و این مسئله در نسخه جدید هم به وفور رخ می‌دهد. در بازی اودیسه (Odyssey)، یک مهارت وجود داشت که آسیب شخصیت از سقوط را تا حد زیادی کاهش می‌داد، این مهارت در این نسخه وجود ندارد اما از یک راه دیگر می‌توانید میزان آسیب‌ها را کم کنید. مهم نیست از چه فاصله‌ای سقوط می‌کنید، هنگامی که در نزدیکی زمین بودید، کافی است که دکمه RT یا R2 را فشار داده و یک حمله سنگین (Heavy Attack) انجام دهید. این کار کمک می‌کند تا جلوی آسیب ناشی از سقوط گرفته شود و بهترین تاکتیک برای جلوگیری از این مسئله است. این نکته مهم را به خاطر بسپارید.

– جشن‌ها

بازی Assassin’s Creed Valhalla

از آنجایی که در نقش یک وایکینگ بازی می‌کنید، بدیهی است که حمله به شهرها و روستاها اهمیت داشته باشد و حتی لذت بخش جلوه کند. شما این کار را به عنوان یک تفریح می‌توانید انجام دهید و لحظات هیجان انگیزی را تجربه کنید. البته منطقی نیست که به تنهایی وارد جنگ شوید و اعضای قبیله را نیز باید با خود ببرید. قبل از انجام این کار، توصیه می‌کنیم که در خانه خود یک جشن و پایکوبی برپا کنید. این کار باعث می‌شود تا اعضای تیم انگیزه بگیرند و در حملات، تاثیرگذارتر ظاهر شوند.

اگر خانه‌هایی همانند آبجوسازی و نانوایی را باز کرده باشید، امتیاز بیشتری هم از جشن‌ها دریافت می‌کنید و نیروهای شما قوی‌تر می‌شوند. این نکات را هم در یاد داشته باشید.

– فراخواندن اعضا

بازی Assassin’s Creed Valhalla

هدف اصلی اعضای قبیله این است که در حملات به شما کمک کنند. این حملات بدین شکل است که وارد کشتی می‌شوید، به ساحل یک دهکده یا شهر رسیده و حمله را آغاز می‌کنید. خوشبختانه بازی Assassin’s Creed Valhalla در این زمینه بسیار انعطاف پذیر است و می‌توانید سلحشوران خود را انتخاب کنید.

با توجه به این که کجا هستید، همیشه می‌توانید اعضای تیم خود را خبردار کنید تا به شما ملحق شوند. البته تا زمانی که نزدیک به یک رودخانه باشید و قبیله شما بتواند خود را برساند. بنابر این اگر در نزدیک یک رودخانه، با شهر یا ساختمانی رو به رو شدید و قصد حمله به آن را داشتید، این کار را به تنهایی انجام ندهید و اجازه دهید اعضای قبیله نیز در کنار شما قرار بگیرند.

– سرگیجه

بازی Assassin’s Creed Valhalla

تنوع دشمنان در بازی Assassin’s Creed Valhalla بالا است و آن‌ها با توجه به سلاح یا فیزیکشان، دارای نکات ضعف و قوت مختلفی هستند. در بازی بیش از ۲۵ نوع دشمن مختلف وجود دارد که هر کدام از آن‌ها، شما را به شکلی متفاوت به چالش می‌کشند. هوش مصنوعی نیز در این نسخه بهبود یافته است، دشمنان می‌توانند از محیط به نفع خود استفاده کنند، برای شکست دادن شما با یکدیگر هماهنگ شوند و خودشان را با روش مبارزه شما تطبیق دهند.

بهترین راه برای پیروزی در مبارزات، گیج کردن دشمنان است (Stunning). هر کدام از دشمنان، دارای یک بار (Bar) سرگیجه هستند که اگر پر شود، شما می‌توانید یک حرکت خشونت آمیز پایانی (فینیشر) بر روی آن‌ها اجرا کنید. اگر زمان بندی درستی داشته باشد و ضربات دشمن را به خوبی دفع نمایید، بار سرگیجه آن‌ها سریع‌تر پر می‌شود و در ادامه برای چند ثانیه فرصت دارید تا یک فینیشر اجرا کنید. همیشه منتظر این فرصت‌ها باشید و آن را از دست ندهید، خصوصا هنگامی که در مقابل تعداد زیادی از دشمنان قرار گرفته‌اید و محاصره شده‌اید.

– دشمنان دارای سپر

بازی Assassin’s Creed Valhalla

دشمنان دارای سپر معمولا آزار دهنده‌تر هستند. حملات ساده (Light Attacks) بر روی آن‌ها تاثیر زیادی ندارد و برای شکست دادنشان باید از حملات سنگین استفاده کنید. این مسئله در رابطه با دشمنانی که نیزه در دست دارند نیز صدق می‌کند، آن‌ها حملات معمولی شما را به راحتی دفع می‌کنند. حملات ساده در نهایت به دشمن آسیب می‌زنند اما اگر می‌خواهید او را سریع‌تر از بین ببرید، تمرکز خود را بر روی حملات سنگین بگذارید.

– اهمیت ارتقای کیسه توشه

بازی Assassin’s Creed Valhalla

در بازی اورجینز (Origins)، برای بازگردانی سلامتی شخصیت باید از معجون‌هایی که در محیط وجود داشت، استفاده می‌کردید. در این نسخه، باید از توشه‌های (Rations) بر زمین افتاده، استفاده نمایید. البته در اوایل، تنها تعدادی معدودی از آن‌ها را می‌توانید حمل کنید و احتمال بالایی وجود دارد که در میانه یک جنگ نفس گیر، با کمبود رو به رو شوید. بنابر این باید تلاش کنید تا در اولین فرصت، کیسه مخصوص توشه خود را ارتقا دهید. پیشنهاد می‌کنیم در ساعات اولیه، اگر منابع مناسبی پیدا کردید، تمرکز خود را بر روی ارتقای کیسه توشه بگذارید و سپس به فکر ارتقای اسلحه یا تجهیزات باشید.

– ساختمان هیدن وانز

بازی Assassin’s Creed Valhalla

جنگ میان هیدن وانز (Hidden Ones) و اوردر آف ایشنتز (Order of the Ancients) که در بازی اساسینز کرید اورجینز آغاز شد، همچنان ادامه دارد و حالا به دوره تاریخی بازی والهالا کشیده شده است. در هنگام ارتقای دهکده خود (Ravensthorpe)، یکی از اولین ساختمان‌هایی که توصیه می‌کنیم باز کنید، ساختمان هیدن وانز است اما چرا؟

اولا، اگر این ساختمان را نسازید، نمی‌توانید حرکت «پرش از روی اعتقاد» (Leap of Faith) را انجام دهید. این حرکت را بدون شک از نسخه‌های قبلی به یاد دارید، هنگامی که به بالای یک ساختمان بلند رفته و به پایین می‌پرید. این حرکت سمبلیک، یکی از سنت‌های اعضای انجمن برادری است. پس از اینکه ساختمان هیدن وانز را ساختید، شخصیتی به نام هایتم (Hytham) در یکی از ماموریت‌های اصلی به شما آموزش می‌دهد که پرش از روی اعتقاد را چگونه باید انجام دهید.

دوما، یکی از خطوط اصلی داستانی (که نمی‌خواهیم آن را فاش کنیم) تنها پس از ساختن این ساختمان آغاز می‌شود. بنابر این مهم است که آن را در اولویت قرار دهید.

– درخت مهارت و بازگردانی آن به حالت اول

بازی Assassin’s Creed Valhalla

بازی Assassin’s Creed Valhalla دارای یک درخت مهارت پیشرفته و گسترده است و این فرصت را دارید که شخصیت خود را از ابعاد مختلف، ارتقا دهید. شما آزادی زیادی در این بخش دارید و با امتیازهای دریافتی، می‌توانید شخصیت ایوور را در بخش‌های مخفی کاری، حملات، دفاع و غیره بهبود ببخشید. اگر پس از ارتقاهای مختلف، به این نتیجه رسیدید که انتخاب‌های خوبی نداشته‌اید یا نتیجه مورد نظر خود را نگرفتید، می‌توانید همه چیز را به حالت اولیه بازگردانید و امتیازهای خود را برای چیزهای دیگر خرج کنید. توصیه می‌کنیم که در جستجوی کتاب‌های دانش هم باشید، زیرا بواسطه آن‌ها می‌توان قدرت‌های ویژه‌ای را باز کرد.

– جعبه نامه‌های ایوور

بازی Assassin’s Creed Valhalla

ایوور در محل زندگی‌اش، یک اتاق اختصاصی دارد و این اتاق، تنها برای زیبایی آنجا قرار نگرفته است. جعبه نامه‌های موجود در آن اتاق، جایی است که ایوور معمولا پیام‌های مهمی را از شخصیت‌ها دریافت می‌کند. این نامه‌ها، هم شما را از سرنوشت و زندگی آن‌ها آگاه می‌سازند و هم می‌توانند ماموریت‌ها و مسیرهای داستانی تازه‌ای را باز کنند. هر بار که به دهکده خود یعنی ریون استورپ بازگشتید، به جعبه نامه‌ها سر بزنید تا ببینید آیا چیز جدید برای شما دارد یا خیر.

همانند دیگر آثاری که در ماه نوامبر عرضه شده‌اند یا قرار است عرضه شوند، بازی Assassin’s Creed Valhalla هم یک اثر میان نسلی محسوب می‌شود. این بازی هم اکنون برای پلی استیشن ۴، ایکس باکس وان، رایانه‌های شخصی، ایکس باکس سری ایکس و سری اس در دسترس قرار گرفته و از تاریخ ۱۲ نوامبر (۲۲ آبان) برای پلی استیشن ۵ هم عرضه می‌شود. والهالا قرار است با نرخ ۶۰ فریم بر ثانیه و رزولوشن ۴K بر روی کنسول‌های جدید اجرا شود.

آیا بازی Assassin’s Creed Valhalla را تجربه کرده‌اید؟ نظرات خود را با ما در میان بگذارید.

پاسخ بدهید

وارد کردن نام و ایمیل اجباری است | در سایت ثبت نام کنید یا وارد شوید و بدون وارد کردن مشخصات نظر خود را ثبت کنید *

*