واکسن کرونا آکسفورد

نتایج آزمایش‌ها از ایمن بودن واکسن کرونا آکسفورد حکایت دارند

نتایج آزمایش فاز دوم واکسن کرونا دانشگاه آکسفورد نشان داد این واکسن می‌تواند برای سنین مختلف به ویژه سالمندان و افراد در معرض خطر ایمنی مناسبی را ایجاد کند.

اخیرا دو شرکت آمریکایی فایزر و مدرنا از اثربخشی بیش از ۹۵ درصدی واکسن‌های توسعه یافته خود برای بیماری کووید ۱۹ خبر دادند که می‌تواند راهکاری برای حل بحران کرونا باشد. در همین راستا نیز به تازگی نتایج فاز دوم واکسن کرونا دانشگاه آکسفورد منتشر شده که حاکی از آن است این واکسن نیز می‌تواند پاسخ ایمنی قوی را برای سالمندان و افراد در معرض خطر کروناویروس ایجاد کند. همچنین دانشگاه آکسفورد طی هفته‌های آتی جزئیات بیشتری را در خصوص اثرگذاری واکسن خود منتشر خواهد کرد.

جزئیات ایمنی واکسن کرونا آکسفورد

طبق نتایج آزمایش‌های واکسن کرونا دانشگاه آکسفورد، این واکسن در بزرگسالان سالم از ۵۶ تا ۶۹ سال و بالاتر از ۷۰ سال می‌تواند واکنش ایمنی قدرتمندی را ایجاد کند. این آزمایش‌ها روی ۵۶۰ بزرگسال سالم شامل ۲۴۰ فرد بالای ۷۰ سال انجام شد که نتایج این آزمایش‌ها نشان می‌دهد این واکسن قادر است برای افراد مسن بهتر از جوان‌ترها ایمنی به وجود آورد. شرکت‌کنندگان این آزمایش پس از دریافت دو دوز از واکسن دچار هیچ نوع عوارض جانبی جدی نشدند.

دانشگاه آکسفورد مرحله سوم آزمایش این واکسن را هم‌اکنون آغاز کرده و طی هفته‌های آینده جزئیات بیشتری از اثربخشی این واکسن منتشر خواهد شد. گفتنی است مقامات انگلستان بیش از ۱۰۰ میلیون دوز از این واکسن را سفارش داده‌اند که پس از تایید نظارتی به مردم عادی تزریق خواهد شد.

پاسخ بدهید

وارد کردن نام و ایمیل اجباری است | در سایت ثبت نام کنید یا وارد شوید و بدون وارد کردن مشخصات نظر خود را ثبت کنید *

*

یک دیدگاه

  1. کاش همه واکسنا جواب بدن 😔