رم TRX

رم TRX به عنوان پیکاپ سال ۲۰۲۱ موتورترند انتخاب شد

رم TRX با وجود رقبایی چون جیپ گلادیاتور، نیسان فرانتیر و نیسان تایتان توانست لقب پیکاپ سال ۲۰۲۱ موتورترند را از آن خود کند.

مجله موتورترند مدتی قبل شاسی بلند سال ۲۰۲۱ و خودرو سال ۲۰۲۱ را انتخاب کرد و اکنون نیز پیکاپ سال ۲۰۲۱ توسط کارشناسان این مجله خودرویی معرفی شد. پیکاپ‌ها در صنعت ساختمان نقش به سزایی دارند و از این خودروها برای حمل کیسه‌های سیمان و جابه‌جایی کارگران استفاده می‌شود. این خودروهای بارکش در طول زندگی خود شرایط سختی را می‌گذرانند و باید کابین آنها علاوه بر این که راحتی خوبی را برای سرنشینان فراهم می‌کند، از کیفیت بالایی برخوردار باشند.

شرکت‌کنندگان 

رم TRX

کارشناسان مجله موتورترند در این دوره از رقابت انتخاب پیکاپ سال کار نسبتا آسانی داشتند چراکه در مجموع فقط ۵ پیکاپ از جمله فورد سری F سوپر دیوتی، جیپ گلادیاتور، نیسان فرانتیر، نیسان تایتان و دوج رم TRX در این دوره شرکت کردند. کارشناسان هر یک از این خودروها را به مدت ۱۰ روز به صورت کامل مورد بررسی قرار دادند و هر پیکاپی که در ۶ معیار اصلی امتیازات بالایی را کسب کند به عنوان پیکاپ سال ۲۰۲۱ برنده می‌شود. از ۶ معیار اصلی این ارزیایی می‌توان به پیشرفت در طراحی، مهندسی و تکنولوژی، مصرف سوخت، ایمنی، ارزش و عملکرد اشاره کرد.

پیکاپ سال ۲۰۲۱ موتورترند : رم TRX

رم TRX

رم TRX یک پیکاپ ایده‌آل هم برای خارج از جاده و هم در جاده محسوب می‌شود. این خودرو علاوه بر این که از توانایی‌های حمل بار و یدک‌کشی بهره می‌برد، در مسابقات درگ به همان میزان قادر است برای خودروهای اسپرت رقیب سرسختی باشد. رم TRX فقط عنوان پیکاپ سال ۲۰۲۱ موتورترند را کسب نکرده است، بلکه این پیکاپ از این پس می‌تواند معیار ارزشیابی فوق‌العاده برای تمام سوپرتراک‌ها باشد. دوج رم برای سومین بار پشت سر هم جایزه پیکاپ موتورترند را از آن خود می‌کند که یک اتفاق کم‌نظیر است؛ در واقع رم HD لقب پیکاپ سال ۲۰۲۰ و رم ۱۵۰۰ پیکاپ لقب پیکاپ سال ۲۰۱۹ را از آن خود کرده بودند.

رم TRX

رم TRX از یک موتور ۶.۲ لیتری V8 سوپرشارژ بهره می‌برد که از حیث مصرف سوخت رقبای این پیکاپ در سطح بالاتری قرار دارند. چنین پیشرانه‌ای در پیکاپ‌های امروزی منسوخ شده است؛ چراکه مصرف سوخت بالایی در حدود ۱۹.۶ لیتر را به همراه دارد. البته شرکت رم نیز این موضوع را می‌داند و قطعا برای مدل‌های بعدی تغییراتی را در قوای محرکه آن ایجاد خواهد کرد. هرچند این پیکاپ در ۵ معیار دیگر آنقدر فوق‌العاده است که مصرف سوخت آن به چشم نمی‌آید.

مشخصات فنی رم ۱۵۰۰ TRX

پیشرانه ۶.۲ لیتری V8 سوپرشارژ
قدرت ۷۰۲ اسب بخار
گشتاور ۸۸۰ نیوتن متر
گیربکس ۸ سرعته اتوماتیک
محور محرک چهار چرخ
طول ۵,۹۱۵ میلی‌متر
عرض ۲,۲۳۵ میلی‌متر
ارتفاع ۲,۰۵۵ میلی‌متر
فاصله محوری ۳,۶۸۵ میلی‌متر
وزن خالص ۳۱۷۵ کیلوگرم
ظرفیت بار ۶۰۰ کیلوگرم
ظرفیت بکسل ۳۶۷۵ کیلوگرم
ظرفیت سرنشین ۵ نفر
شتاب صفر تا ۹۶ ۴.۱ ثانیه
مسافت ۴۰۰ متر ۱۲.۷ ثانیه
ترمز از ۹۶ تا صفر ۳۹.۶ متر
شتاب جانبی ۰.۶۸ جی
ظرفیت باک ۱۲۵ لیتر
مصرف سوخت ۱۹.۶ لیتر ترکیبی
زاویه حمل ۳۰.۲ درجه
زاویه فرار ۲۳.۵ درجه
قیمت پایه ۷۱ هزار و ۶۹۰ دلار
قیمت تست شده ۸۷ هزار و ۳۷۰ دلار

پاسخ بدهید

وارد کردن نام و ایمیل اجباری است | در سایت ثبت نام کنید یا وارد شوید و بدون وارد کردن مشخصات نظر خود را ثبت کنید *

*

۶ دیدگاه

  1. غیر از این بود باید شک می کردیم

  2. هیشکی ندیدم تو نخش نباشه😅

  3. یه دونه از اینا داشته باشی بندازی افرود…
    چ حالی میده…

  4. فقط مصرف سوختش وحشتناکه

  5. عالیه این ماشین
    عالی