سرویس بازی های ابری Xbox

سرویس بازی های ابری Xbox بهار آینده به iOS می‌آید

سرویس بازی های ابری Xbox قرار است بهار ۲۰۲۱ به پلتفرم iOS بیاید. البته به خاطر قوانین اپل، این سرویس از طریق مرورگر وب در دسترس خواهد بود.

مایکروسافت تأیید کرده است که سرویس بازی های ابری Xbox بهار ۲۰۲۱ به پلتفرم iOS خواهد آمد. این کمپانی در یک پست وبلاگی عنوان کرده است که از بهار پیش رو گیمینگ ابری به عنوان بخشی از Xbox Game Pass Ultimate از طریق مرورگر وب در پلتفرم آی او اس اپل در دسترس خواهد بود.

برای نخستین بار شایعاتی در ماه اکتبر شنیده شد. مایکروسافت به جهت قوانین و مقررات App Store اپل تصمیم گرفت که این سرویس را برای پلتفرم آی او اس عرضه نکند. اما ارائه بازی های ابری از طریق مرورگر وب، این امکان را به مایکروسافت می‌دهد که دیگر قوانین اپ استور را دور بزند. اکنون مایکروسافت در یک پست وبلاگی گفته است:

هدف اصلی ما گسترش ایکس باکس بین بازیکنان جدید است که به گیمرها و توسعه‌دهندگان کمک می‌کند از راه آسان‌تری به سمت ۳ میلیارد شدن تعداد گیمرها در جهان بروند. ما این کار را با استقبال از چندین دستگاه و ارائه تجربه ایکس باکس در هر کجا که هستید، انجام دادیم. فرقی نمی‌کند شما ایکس باکس سری ایکس/ سری اس، کامپیوتر، ایکس باکس وان یا دستگاه اندرویدی خود بازی می‌کنید. و البته که از بهار ۲۰۲۱ شما می‌توانید روی کامپیوتر ویندوزی و دیوایس آی او اسی خودتان هم از طریق فضای ابری بازی کنید.

مایکروسافت جزئیات اینکه آیا اجرای بازی‌ها از طریق مرورگر وب در iOS جزو مرحله آزمایشی است یا نهایی، را مشخص نکرده است. توجه داشته باشید که این متفاوت از اپلیکیشن Xbox است که به صاحبان کنسول ایکس باکس اجازه می‌دهد مستقیماً بازی‌هایشان را از روی کنسول شخصی خود استریم میی‌کنند.

قوانین سختگیرانه اپ استور اپل امسال دامن‌گیر سرویس‌های استریم بازی شده است. این قوانین می‌گویند که سرویس‌های استریم بازی قادر به فعالیت هستند، اما توسعه دهندگان باید به صورت جداگانه بازی‌هایشان را نیز به عنوان اپلیکیشن‌های مستقل در اپ استور ثبت کنند. اما مایکروسافت تنها شرکتی نیست که ناچار شده سرویس استریم بازی‌هایش را از طریق فضای ابری در اختیار کاربران iOS قرار دهد. کمپانی آمازون با سرویس گیمینگ Luna و همچنین گوگل با سرویس گیمینگ Stadia نیز همین وضعیت را دارند.

پاسخ بدهید

وارد کردن نام و ایمیل اجباری است | در سایت ثبت نام کنید یا وارد شوید و بدون وارد کردن مشخصات نظر خود را ثبت کنید *

*

یک دیدگاه