محبوب ترین رنگ خودرو

سفید محبوب ترین رنگ خودرو در سال ۲۰۲۰ بود

مطابق معمول، در سال ۲۰۲۰ نیز سفید با سهم ۳۸ درصدی به عنوان پرفروش‌ترین و محبوب ترین رنگ خودرو شناخته شد. این شامل سفید خالص و صدفی می‌شود.

فرقی ندارد کجا زندگی می‌کنید؛ وقتی که سوار ماشین می‌شوید و به جاده می‌زنید، می‌بینید که اکثر خودروها سفید رنگ هستند. در گزارش The Global Automotive Color Popularity سال ۲۰۲۰ هم سفید محبوب ترین رنگ خودرو عنوان شده است. البته همان‌طور که انتظار می‌رفت، صدرنشینان این فهرست رنگ‌های کسل کننده‌ای هستند.

محبوب ترین رنگ خودرو

پس از سفید که سهم ۳۸ درصدی از رنگ خودروها را نصیب خود کرد (۲۷ درصد سفید خالص + ۱۱ درصد سفید صدفی)، مشکی با ۱۹ درصد دوم شد و خاکستری با ۱۵ درصد در جایگاه سوم ایستاد. جالب اینکه سفید سهم ۳۸ درصدی‌اش را در بازار جهانی خودرو برای سه سال متوالی حفظ کرده و خاکستری بسیار به مشکی نزدیک شده است. البته مشکی هنوز مشتریان زیادی دارد؛ به ویژه در بین خریداران اتومبیل‌های لوکس !

روند نزولی محبوبیت نقره‌ای اما ادامه یافت و حالا در دنیای خودرو فقط ۹ درصد سهم دارد. جایگاه پنجم با ۷ درصد به رنگ آبی رسید. قرمز و قهوه‌ای-بژ هم به ترتیب ۵ و ۳ درصد سهم دارند. این رقم برای رنگ‌های زرد و طلایی در مجموع به ۲ درصد می‌رسد و سهم سبز در بازار خودرو فقط یک درصد است. یک درصد باقیمانده نیز بین رنگ‌های دیگر تقسیم می‌شود.

البته برای بسیاری از مردم، هنگام خرید وسایل نقلیه رنگ در اولویت نیست و صرفا گزینه‌ای را انتخاب می‌کنند که در دسترس باشد. همچنین گاهی اوقات رنگ‌های دیگر تنها به این دلیل انتخاب می‌شوند که خریدار، سفید یا مشکی دوست ندارد.

پاسخ بدهید

وارد کردن نام و ایمیل اجباری است | در سایت ثبت نام کنید یا وارد شوید و بدون وارد کردن مشخصات نظر خود را ثبت کنید *

*

یک دیدگاه

  1. خوب رنگ سفید کثیفی را کمتر نشان می‌دهد اما به نظر من رنگ مشکی براق جذاب تر است