تنها ۶ درصد از دارندگان آیفون ۶ از سامانه پرداخت اپل پی استفاده می کنند

 کمپانی اپل همزمان با معرفی آیفون ۶ از سامانه پرداخت اختصاصی خود موسوم به اپل پی ( Apple Pay ) رونمایی کرد.شاید هنوز کمی زود باشد تا در مورد میزان موفقیت این سیستم صحبتی به میان آید اما بر اساس تحقیقات جدید ، تنها ۶ درصد ار کاربران آیفون ۶ از این سامانه پرداخت استفاده می کنند.این در حالی است که ۸۵ درصد از کاربران آیفون ۶ اعلام کرده اند تا کنون ۱ بار هم این ویژگی را حتی تست نکرده اند.

۹ درصد از کاربران اعلام کرده اند که یک بار سعی کرده اند از این ویژگی استفاده کنند اما بعد از مدتی طریقه استفاده از اپل پی را فراموش کرده اند یا اینکه حتی نمی دانند در چه مکان هایی می توانند از این ویژگی استفاده کنند.

apple-pay-1Apple Pay به کاربران آیفون ۶ و ۶ پلاس امکان پرداخت پول در فروشگاه‌ها را با استفاده از اسکنر انگشت می‌دهد. اپل پی با ارسال اطلاعات پرداخت از طریق امواج رادیویی کوتاه کار می‌کند. بدین ترتیب که پیغام از چیپ مخصوصی به نام NFC (مخفف Near Field Communication) که داخل آیفون ۶ است برای ثبت نام ارسال می‌شود و پرداخت مستقیما به کارت اعتباری می‌رود.

گفتنی است که NFC تنها در آیفون‌های جدید در دسترس است. این سیستم با کارت‌های اعتباری مانند ویزا کارت یا مستر کارت کار خواهد کرد. در صورتیکه کاربران خارج از ایالات متحده دارای کارت اعتباری این کشور باشند هم می‌توانند در هر نقطه از دنیا از این اپل پی استفاده نمایند.

اپل اخیرا راهنماهایی را برای کاربران منتشر کرده که به آن ها کمک می کند در چه مکان هایی و به چه طریقی می توانند از اپل پی استفاده کنند.

به هر حال این ویژگی هنوز یک ویژگی نوپا است و نام اپل در پشت آن باعث رونق آن خواهد شد. به تازگی سامسونگ نیز پیرو اپل ویژگی ای مشابه را به نام سامسونگ پی معرفی کرد و این نشان از این دارد که کمپانی های دیگر نیز در رونق این ویژگی نقش خواهند داشت.

منبع : phonearena

پاسخ بدهید

وارد کردن نام و ایمیل اجباری است | در سایت ثبت نام کنید یا وارد شوید و بدون وارد کردن مشخصات نظر خود را ثبت کنید *

*