منتظر گوشی کاملا منعطف سامسونگ در سال ۲۰۱۶ باشید

ممکن است صفحه نمایش گلکسی اس ۶ اج دارای قابلیت‌های خاصی باشد و شاید بتوان اسم آن را نوآوری گذاشت اما این صفحه نمایش در مقابل چیزی که سامسونگ در نقشه راه شرکت در نظر گرفته‌است، تنها یک شروع است. بر اساس ادعای Business Korea سامسونگ دیگر از صفحه نمایش‌ خمیده AMOLED استفاده نمی‌کند و به جای آن در حال توسعه‌ی گوشی‌هوشمندی است که بتوان آن را به معنای واقعی خم کرد.

سامسونگ با معرفی دو گوشی گلکسی نوت اج و گلکسی اس ۶ اج به همه ثابت کرد که هم علاقه بسیاری به تولید گجت هایی با صفحه نمایش خمیده دارد و هم تکنولوژی و توانایی این کار را.اما این محصولات برای گجتی که در سال آینده از سامسونگ می بینیم تنها یک شروع به حساب می آید.وب سایت Business Korea امروز اعلام کرده که سامسونگ در حال کار بر روی یک گوشی کاملا منعطف است.

samsung_flexible_amoled_pho

بر اساس این گزارش، با توجه به این که ال‌جی و سامسونگ سابقه‌ی معرفی اسمارت‌فون‌هایی با صفحه نمایش خمیده دارند؛ این دو کمپانی در حال کار کردن بر روی این نوع صفحه نمایش‌ هستند. بر اساس یک منبع بی نام در بخش تولیدی صفحه نمایش سامسونگ، آن‌‌ها قصد دارند تا این اسمارت فون را تا سال ۲۰۱۶ معرفی کنند.

Samsung-Flexible-AMOLED-Dis

البته این اولین بار نیست که سامسونگ چنین ایده‌هایی را در ذهن خود می‌پروراند چرا که در سال‌های گذشته ایده‌هایی از چگونگی ساخت این دستگاه در حال مرور بوده است و حالا به نظر می‌رسد کم کم وقت آن شده تا نگاهی به گوشی‌های هوشمند تاشو داشته باشیم.در سال ۲۰۱۴ گزارش شد که سامسونگ اولین نمایشگر کاملا منعطف خود را در CES و در مکانی دور از چشم بازدیدکنندگان به نمایش گذاشته بود. حتی IHS اخیرا خبر از معرفی تبلت‌هایی با نمایشگر کاملا منعطف از جانب سامسونگ و آن هم تا پایان سال ۲۰۱۵ داده بود.

چند روز پیش هم در خبر ها داشتیم که سامسونگ پتنت ( حق ثبت اختراع ) یک گوشی قابل انعطاف را به ثبت رسانده است.

samsung-display-foldisplay

اگر این گوشی‌های هوشمند بتوانند بازار را در دست بگیرند زمان زیادی نخواهدبرد تا این صفحه نمایش به لپ‌تاپ‌ها و کتاب‌های الکترونیکی نیز سرایت کند. حتی تصور این که یک لپ تاپ‌ تا شده را در جیب خود بتوانیم حمل کنیم دیوانه کننده به نظر می‌رسد اما فعلا ما به همان گوشی‌های هوشمند با این قابلیت نیز راضی هستیم. فعلا باید منتظر شایعات دیگر در این زمینه باشیم.

منابع : sammobile & technobuffalo

پاسخ بدهید

وارد کردن نام و ایمیل اجباری است | در سایت ثبت نام کنید یا وارد شوید و بدون وارد کردن مشخصات نظر خود را ثبت کنید *

*