سیستم عامل هارمونی او اس ۲

سیستم عامل هارمونی او اس ۲ هواوی بر پایه اندروید طراحی شده است!

توسعه‌دهندگان به اسنادی دست پیدا کرده‌اند که نشان می‌دهد سیستم عامل هارمونی او اس ۲ هواوی – Huawei Harmony OS 2.0 مبتنی بر پلتفرم اندروید است!

هارمونی او اس، سیستم عامل توسعه پیدا کرده توسط کمپانی هواوی است که نسبت به نرم افزاری اندرویدی گوشی‌های فعلی این برند اتکای به مراتب کمتری به سرویس‌های موبایل گوگل خواهد داشت. با توسعه این سیستم عامل، غول چینی ثابت می‌کند که حتماً نباید برای فعالیت در بازار به گوگل متکی بود. در همین راست، هواوی اخیراً مهاجرت از اندروید به سیستم عامل هارمونی او اس ۲ را به صورت آزمایشی برای برخی گوشی‌های هوشمند و تبلت‌های خود آغاز کرده است. گرچه به نظر می‌رسد این یک سیستم عامل مستقل است که در کنار دو پلتفرم iOS و اندروید قرار می‌گیرد، اما به نظر می‌رسد اولین نسخه آزمایشی Harmony OS 2.0 مبتنی بر پلتفرم اندروید است!

بیشتر بخوانید:

نسخه آزمایشی هارمونی او اس ۲.۰ برای گوشی‌های هواوی منتشر شد۱۳۹۹/۰۹/۲۸

یکی از توسعه دهندگان یک اپلیکیشن Hello World بسیار ساده را با نسخه قدیمی اندروید ۴.۴.۴ کیت کت طراحی کرده و روی سیستم عامل هواوی اجرا کرده است. پیغام خطایی که روی صفحه ظاهر شده، کاملاً با پیغام خطای اندروید مشابه است، با این تفاوت که در این پیغام عبارت Harmony OS جایگزین Android شده است.

سیستم عامل هارمونی او اس ۲

اسکرین شاتی که در سمت چپ مشاهده می‌کنید اپلیکیشن نصب شده روی یک دستگاه مجازی مجهز به نسخه‌های جدیدتر اندروید است که نشان می‌دهد این اپلیکیشن روی نسخه قدیمی‌تر اندروید ایجاد شده و شاید در این نسخه به درستی کار نکند. اسکرین شاتی که در سمت راست مشاهده می‌کنید، بعد از نصب و اجرای اپلیکیشن روی یک دیوایس مجهز به هارمونی او اس ۲.۰ بتا به نمایش درآمده است. همانطور که می‌بینید، پیغامی که روی صفحه ظاهر شده کاملاً در هر دو یکسان است و فقط نام سیستم عامل عوض شده است!

همه‌ی این‌ها ما را به یک نتیجه‌گیری جالب می‌رساند: Harmony OS 2.0 Beta همچنان مبتنی بر پلتفرم اندروید است! این نتایج به دست آمده گمانه‌زنی‌هایی را به وجود آورده است. ممکن است تصور کنید که هواوی فقط نام پلتفرم اندروید را تغییر داده و از کدهای آن استفاده کرده است. شاید این گمانه‌زنی در وهله نخست درست باشد، اما همیشه اینگونه نخواهد ماند. هواوی پیشتر اعلام کرده است که از AOSP (نسخه کد منبع باز اندروید) به عنوان راهی برای مهاجرت به Harmony OS و ارتباط گرفتن با توسعه دهندگان و کاربران برای ساخت تجربه کاربری دلپذیر در سیستم عامل شخصی خودش استفاده خواهد کرد. با توجه به وجود اهرم‌هایی مانند AppGallery و اکوسیستم HMS، چنین گامی می‌تواند تمام نیازهای هارمونی او اس برای حرکت با سرعت تمام در مسیر توسعه را برآورده کند.

پاسخ بدهید

وارد کردن نام و ایمیل اجباری است | در سایت ثبت نام کنید یا وارد شوید و بدون وارد کردن مشخصات نظر خود را ثبت کنید *

*