شبکه 5G هواوی

شبکه ۵G هواوی در آزمایش‌های امنیتی ۳GPP SCAS و NESAS موفق ظاهر شد

شبکه LTE و شبکه ۵G هواوی در آزمایش‌های امنیتی ۳GPP SCAS و NESAS برای اثبات امنیت خطوط انتقال اطلاعات موفق ظاهر شدند.

شرکت هواوی نشان داده که برای تبدیل کردن ایده‌های خود به واقعیت توانایی‌های لازم را دارد و برای به ثمر رساندن آن‌ها حاضر است آزمایش‌های مختلفی را پشت سر بگذارد. بر اساس گزارش‌های منتشر شده، محصولات ۵G شبکه دسترسی رادیویی (RAN) هواوی، یعنی gNodeB و LTE eNodeB موفق شدند از آزمایش‌های امنیتی SCAS و NESAS با موفقیت عبور کنند. در حقیقت DEKRA را باید به عنوان نخستین آزمایشگاه تست امنیت در اروپا دانست که مجاز به انجام آزمایش‌های SCAS و بازرسی NESAS است. هواوی به صورت رسمی موفق شد آزمایش‌های ۳GPPs SCAS و ارزیابی‌های بازرسی NESAS را پشت سر بگذارد و در نهایت به نخستین فروشنده ۵G و LTE تبدیل شود.

اثبات امنیت شبکه ۵G هواوی

محصولات ۵G شبکه دسترسی رادیویی gNodeB و LTE eNodeB با روش‌های مختلف تعریف شده از سوی ۳GPP مورد ارزیابی قرار گرفتند؛ این آزمایش‌ها به گونه‌ای انجام می‌شوند تا در نهایت سطح امنیت محصولات شبکه به صورت کامل اندازه‌گیری شوند. شبکه LTE و شبکه ۵G هواوی کلیه آزمایش‌ها که شامل امنیت عمومی محصولات شبکه، امنیت خط اتصال هوایی، تست کامل آسیب‌پذیری همانند حفاظت از داده‌ها و اطلاعات، رمزگذاری و محافظت از یکپارچگی اتصال هوایی، مقاومت و تست فاز را به خوبی پشت سر گذاشته‌اند.

توجه داشته باشید NESAS هم استاندارد صحیحی را برای صنعت ارتباطات فراهم می‌کند که شامل تجزیه و تحلیل تهدیدها، تعریف دارایی‌های مهم، تضمین امنیت و الزامات عمومی تضمین امنیت می‌شود. همچنین فرایند ارزیابی یکپارچه از ارزیابی‌های پراکنده و متناقض الزامات تضمین امنیت در بازارهای مختلف جلوگیری خواهد کرد.

لازم به ذکر است که NESAS و SACS می‌تواند نوع صحیحی از استانداردها را ارائه دهد که با ویژگی‌هایی مانند معتبر بودن، کارآمد، یکپارچه و به صورت مداوم در حال پیشرفت همراه هستند. هواوی به حدی از تلاش و ایمنی نوآوری‌های خود اطمینان دارد که از GSMA و ۳GPP به منظور توسعه ارزیابی امنیت جهانی استاندارد پشتیبانی می‌کند و همواره حمایت همه‌جانبه از NESAS و SCAS را در جهت گسترش توسعه پایدار استانداردهای امنیت جهانی، آن هم به صورت گسترده خواستار است.

تمام این آزمایش‌ها و موفقیت‌های هواوی نشان می‌دهد که این شرکت، نه تنها به گسترش و پیشرفت تکنولوژی فکر می‌کند، بلکه امنیت داده‌ها و اطلاعات کاربرانی که در نهایت از این ساختارها و قابلیت‌ها استفاده خواهند کرد، اهمیت بسیار زیادی دارد و سعی می‌کند محصولات جدید خود را بدون کوچک‌ترین ضعف در امنیت، راهی بازار کند.

اهمیت هواوی به بحث امنیت، باعث شده که تاکنون و در طول تمام سال‌های فعالیت این شرکت، هیچ نفوذی در شبکه هواوی رخ ندهد.

این مطلب در قالب رپورتاژ آگهی و توسط شرکت های ثالث به عنوان بیانیه مطبوعاتی یا متن تبلیغاتی برای گجت نیوز ارسال شده و گجت نیوز در قبال موارد مندرج در آن مسئولیتی ندارد.

پاسخ بدهید

وارد کردن نام و ایمیل اجباری است | در سایت ثبت نام کنید یا وارد شوید و بدون وارد کردن مشخصات نظر خود را ثبت کنید *

*