فلش پلیر

ادوبی رسماً فلش پلیر را بازنشسته کرد

کمپانی ادوبی رسماً پشتیبانی از پلتفرم فلش پلیر – Adobe Flash Player را متوقف کرد. ادوبی همچنین پیشنهاد می‌کند این نرم افزار را به طور کامل از روی کامپیوتر خود پاک کنید.

سال ۲۰۱۷ شرکت ادوبی اعلام کرد که تا پایان سال ۲۰۲۰ میلادی به پشتیبانی از نرم افزار رایگان مشاهده فایل‌های چندرسانه‌ای Flash Player خود پایان می‌دهد. اکنون این کمپانی مجدداً اعلام کرده است که محتوای اجراشده روی پلتفرم فلش پلیر از ۱۲ ژانوین ۲۰۲۰ (۲۳ دی ماه) مسدود خواهند شد.

البته تاکنون اکثر وب‌سایت‌های مهم از پلتفرم فلش به سایر پلتفرم‌ها مهاجرت کرده‌اند و بیشتر کاربران مشکلی با آن نخواهند داشت. به خصوص کاربران آیفون‌ها و آیپدهای اپل، زیرا هر دو پلتفرم iOS و iPadOS از همان ابتدا هم از فلش پشتیبانی نمی‌کردند. استیو جابز، بنیانگذار فقید اپل در سال ۲۰۱۰ صحبت‌هایی را در مورد فلش انجام داده بود. وی از اطمینان ناپذیر بودن، عدم سازگای و مصرف بیش از حد باتری روی گوشی‌ها توسط اپلیکیشن شرکت ادوبی صحبت کرده بود.

بسیاری از وب‌سایت‌های مطرح به خاطر آسیب‌پذیری بالای فلش پلیر از پلتفرم پخش کننده کمپانی ادوبی فاصله گرفته‌اند و به پلتفرم‌های دیگری مهاجرت کرده‌اند. این پلتفرم همچنین بسیاری از کامپیوترهای شخصی PC و مک را در معرض مواجهه با بدافزارها و سایر خطرات امنیتی مواجه می‌کند. این باعث شده است که بسیاری از شرکت‌های مطرح جهان از جمله مایکروسافت و اپل مدام در حال رفع مشکلات امنیتی باشند. همین باعث شده بسیاری از شرکت‌ها قید استفاده از‌ Flash Player را بزنند.

از آنجا که دیگر از فلش پشتیبانی رسمی نمی‌شود و به پایان عمر خود رسیده است، ادوبی به کاربران پیشنهاد می‌کند این نرم افزار را به طور کامل از روی دستگاه خود حذف کنند تا از امنیت سیستم خود محافظت کنند.

پاسخ بدهید

وارد کردن نام و ایمیل اجباری است | در سایت ثبت نام کنید یا وارد شوید و بدون وارد کردن مشخصات نظر خود را ثبت کنید *

*