پژو 207 فیس لیفت

بررسی پژو ۲۰۷ فیس لیفت + مزایا و معایب

پژو ۲۰۷ فیس لیفت مدل ارتقا یافته پژو ۲۰۷ معمولی است که ایران خودرو برای آن ویژگی‌های ظاهری جدید را در نظر گرفته است. در ادامه این خودرو را بررسی می‌کنیم.

پژو ۲۰۷ در واقع همان ۲۰۶ پلاس در بازارهای جهانی است که ایران خودرو آن را با نام ۲۰۷ به بازار ایران عرضه می‌کند. این خودرو از لحاظ ظاهری به ۲۰۶ شباهت زیادی دارد و یکی از گزینه‌های اصلی قشر جوان جامعه محسوب می‌شود. ایران خودرو مدتی قبل فیس لیفتی از پژو ۲۰۷ را برای بازار در نظر گرفت؛ از این رو قصد داریم در این مقاله پژو ۲۰۷ نیو فیس را مورد نقد و بررسی قرار دهیم.

نقد و بررسی پژو ۲۰۷ فیس لیفت

جذاب‌تر شدن ظاهری نسبت به گذشته

پژو 207 فیس لیفت

بدون شک طراحی خودرو پژو ۲۰۷ باعث شد تا این خودرو در بازار موفق ظاهر شود. چراغ‌های جلو نسبت به ۲۰۶ بزرگ‌تر شده‌اند و توانستند نمای کاملا جدیدی را به وجود آورند. در نمای کنار این خودرو شاهد تفاوت خاصی نیستیم و فقط دستگیره‌ها و زه‌های بغل هم‌رنگ بدنه شده‌اند. طراحان در بخش عقب نیز مدل چراغ‌های عقب و گرافیک آنها را تغییر داده‌اند.

عدم تغییر پیشرانه و مشخصات فنی

پژو 207 فیس لیفت

پژو ۲۰۷ فیس لیفت از لحاظ فنی با ۲۰۶ تیپ ۵ و سایر پژو ۲۰۷ها تفاوتی ندارد. برای این خودرو یک پیشرانه TU5 با قدرت ۱۰۵ اسب بخار و گشتاور ۱۴۲ نیوتن‌متر در نظر گرفته شده است. این که قدرت این خودرو ۵ اسب بخار کاهش پیدا کرده به این دلیل است که تغییر ای سی یو باعث می‌شود این مدل‌ها همانند سایر TU5های قدیمی سرحال نباشند. گیربکس AL4 قدرت تولیدی را به چرخ‌های جلو ارسال می‌کند که سطح عملکرد این گیربکس متوسط است. از این رو تعویض دنده‌ها نرم نبوده و شتاب خودرو فقط در حالت اسپرت رضایت‌بخش خواهد بود.

کم بودن فضای ردیف عقب

پژو 207 فیس لیفت

همواره مشتریان از فضای داخلی خانواده ۲۰۶ انتقاد می‌کنند؛ چرا که این خودرو در واقع یک خودرو کوپه بوده که بعدها بدون افزایش فاصله محوری به آن ۲ در اضافه شده است. از این رو فضای صندلی عقب برای سرنشینان کم بوده و صندلی‌های عقب ۲۰۷ برای افراد با قد متوسط مناسب است. هرچند در جلو فضای نسبتا مناسبی برای دو نفر وجود دارد. پژو ۲۰۷ فیس لیفت از داشبوردی زیبا در کنار آپشن‌هایی چون مانیتور مولتی مدیا، کروز کنترل و حالت اسپرت گیربکس بهره می‌برد.

عدم رضایت از شتاب و کشش

پژو 207 فیس لیفت

مشتریان با وجود چهره جذاب و جوان‌پسند پژو ۲۰۷ فیس لیفت انتظار سواری اسپرت و هیجان‌انگیزی دارند، اما هنگام سواری با آن دلسرد خواهند شد؛ زیرا با وجود تغییراتی که در بخش فنی ۲۰۷های جدید ایجاد شده است، این خودرو از نظر شتاب و کشش موفق ظاهر نمی‌شود و عملکرد آن رضایت‌بخش نخواهد بود. البته شتاب این خودرو کاملا معمولی بوده و برای رانندگی شهری آرام مناسب است. یکی از مزایای مهم پژو ۲۰۷ فیس لیفت نسبت به ساندرو فرمان برقی آن محسوب می‌شود که رانندگی نرمی را به ویژه در داخل شهر به همراه دارد. به طور کلی سواری این خودرو لذت بخش است.

نتیجه

پژو 207 فیس لیفت

به طور کلی می‌توان گفت پژو ۲۰۷ فیس لیفت برای آن دسته از افرادی که در این رنج قیمتی به دنبال خودرویی جوان‌پسندانه‌تر از ساندرو هستند مناسب است. این خودرو از برلیانس‌ها نیز خدمات پس از فروش بهتری را ارائه می‌دهد. همچنین این خودرو با آپشن‌های مناسب و مشخصات فنی راضی‌کننده برای شهر یک گزینه مناسب محسوب می‌شود.

پاسخ بدهید

وارد کردن نام و ایمیل اجباری است | در سایت ثبت نام کنید یا وارد شوید و بدون وارد کردن مشخصات نظر خود را ثبت کنید *

*