ریموت کنترل با شارژ خورشیدی

تلویزیون‌های جدید سامسونگ به ریموت کنترل با شارژ خورشیدی مجهز می‌شوند

سامسونگ همراه تلویزیون‌های 4K و 8K جدیدش، یک ریموت کنترل با شارژ خورشیدی را عرضه می‌کند که ویژگی‌های خاص خودش را داشته و دوست‌دار محیط زیست است.

سامسونگ به تازگی در خلال نمایشگاه CES 2021 از تلویزیون‌های جدیدش رونمایی کرد. خط تولید تلویزیون‌های جدید سامسونگ که متشکل از تلویزیون‌های 4K و 8K با پنل QLED هستند همراه با ریموت کنترل جدیدی به فروش می‌رسند که باتری‌هایش را با استفاده از انرژی خورشیدی شارژ می‌کند. بدین ترتیب در استفاده از پلاستیک تا حدود زیادی صرفه‌جویی خواهد شد و محیط زیست را تحت تاثیر خود قرار می‌دهد.

نمای جلویی ریموت کنترل با شارژ خورشیدی سامسونگ که با نام Eco Remote Control شناخته می‌شود کاملا معمولی و مشابه با تلویزیون‌های دیگر این کمپانی طراحی شده است. اما اگر آن را بچرخانید پنل سلول‌های خورشیدی را خواهید دید که باتری داخلی را شارژ می‌کند. این ریموت در مجموع از پلاستیک ساخته شده و 31 گرم وزن دارد و به گفته مسئولان کره‌ای، 28 درصد از آن از بازیافت پلی اتیلن ترفتالات تشکیل شده است.

ریموت کنترل با شارژ خورشیدی

بنا بر اعلام سامسونگ باتری داخلی کنترلر حدود 7 سال دوام خواهد داشت که تقریبا معادل با طول عمر یک تلویزیون در خانه خواهد بود. البته پس از اتمام ظرفیت باتری نیز می‌توانید این قطعه را تعویض کنید تا دوباره کنترلر قابل استفاده شود. بنابراین دیگر به خرید چندین جفت از باتری‌های نیم قلمی نیاز نخواهد بود و البته میزان پیشگیری از اتلاف پلاستیک نیز چشمگیر است.

خوشبختانه انرژی خورشیدی تنها راه شارژ ریموت کنترل جدید سامسونگ نبوده و روی لبه پایینی آن درگاه USB-C به چشم می‌خورد تا فرایند شارژ باتری داخلی با سرعت بیشتری انجام شود.

ریموت کنترل با شارژ خورشیدی

ریموت کنترل با شارژ خورشیدی کره‌ای‌ها تنها محصول سازگار با محیط زیست نبوده و پیش‌تر با کنار گذاشتن جوهر بر پایه نفت و توسعه سبک زندگی بر اساس آسیب نرساندن به طبیعت، محصولاتی نوآورانه‌تر و بهتری تولید کرده‌اند. همچنین سامسونگ قصد دارد حدود 200 هزار تن جعبه را بازیافت کرده و آن‌ها را تبدیل به بخشی از دکور خانه کند. بخشی از این جعبه‌ها همین جعبه‌های تلویزیون خواهند بود که روی آن‌ها کد QR چاپ شده و کاربر با اسکن کردن آن می‌تواند مراحل تبدیل آن جعبه به وسایل مختلف را آموزش ببیند. سامسونگ در این موضوع با شرکت Dezeen همکاری داشته تا بتواند راه‌های هوشمندانه‌تری برای تبدیل جعبه به وسایل مورد نیاز پیدا کند.

پاسخ بدهید

وارد کردن نام و ایمیل اجباری است | در سایت ثبت نام کنید یا وارد شوید و بدون وارد کردن مشخصات نظر خود را ثبت کنید *

*

یک دیدگاه

  1. سامسونگ یعنی تجربه ی استفاده از تکنولوژی آینده در زمان حال