بازی های جنگ ستارگان

پایان حق انحصار بازی های جنگ ستارگان الکترونیک آرتس با خبر یوبیسافت اعلام شد!

طبق اعلام رسمی شرکت یوبیسافت برای ساخت بازی های جنگ ستارگان حق انحصار شرکت الکترونیک آرتس برای این مجموعه رسما پایان خواهد گرفت.

طی دهه گذشته، شرکت الکترونیک آرتس (EA) بازی های مختلفی را در سری جنگ ستارگان یا همان Star Wars منتشر کرده بود که با داشتن حق انحصار آن از کمپانی دیزنی، تنها ناشر چنین عناوینی محسوب می‌شد. این روند مدت‌هاست که ادامه داشته و حتی امسال نیز شاهد عرضه بازی Star Wars: Squadrons بودیم که تمرکز اصلی آن روی ناوهای جنگی فضایی برده شده است.

با این وجود، امروز خبر جدید منتشر شد که مبنی بر آن، قرار است تا استودیو بازی‌سازی فرانسوی یوبیسافت یک عنوان در سبک جهان‌باز (Open World) را درباره جنگ ستارگان بسازد. این بازی که توسط استودیو سازنده عنوان The Division ساخته خواهد شد، درواقع حکمی بر اتمام حق انحصار الکترونیک آرتس بر عرضه بازی‌های جنگ ستارگان خواهد بود.

بازی جدید جنگ ستارگان توسط یوبیسافت

بازی های جنگ ستارگان

البته هنوز جزئیات چندانی درباره این بازی در دست نیست، اما واضح است که یوبیسافت قصد دارد تا با ساخت یک بازی Open World مدت زمان تجربه بخش داستانی آن را به برخلاف عناوین گذشته (مانند Jedi: Fallen Order) افزایش دهد. همچنین درباره زمان و شخصیت‌های این بازی نیز هنوز اطلاعاتی در دست نیست. با این حال اعلام شده که عنوان جنگ ستارگان یوبیسافت توسط موتور گرافیکی Snowdrop ساخته خواهد شد.

به هر حال درباره تاریخ انتشار این عنوان می‌توان یک مورد را مطمئن بود که در سال ۲۰۲۳ یا بعد از آن عرضه می‌شود. چراکه طبق قرارداد سال ۲۰۱۳ بین EA و کمپانی دیزنی، حق انحصار ساخت بازی های جنگ ستارگان تا یک دهه در دستان الکترونیک آرتس خواهد بود و هیچ شرکتی حق ندارد تا پیش از آن بازی خاصی را با مضمون Star Wars عرضه کند.

همچنین عدم تمدید قراردادهای انحصاری توسط دیزنی طبق اعلام اخیر این کمپانی کاملا منطقی به‌نظر می‌رسد؛ در این بیانیه که دیزنی در همکاری با Lucasfilm Games اعلام کرده بود قرار است تا بازی‌های مختلفی براساس شخصیت‌های این کمپانی درست شوند که همگی توسط شرکت‌های مختلف و استودیوهای برتر ساخته خواهند شد. برای مثال، اخیرا اعلام شده که یک عنوان درباره شخصیت Indiana Jones توسط استودیو Machine Games (سازنده بازی Wolfenstein: The New Order) ساخته و شرکت بتسدا آن را منتشر خواهد کرد.

پایان کار EA با Star Wars؟

بازی های جنگ ستارگان

به هر حال دوران حکومت کمپانی الکترونیک آرتس با حق انحصار عناوین مربوط به جنگ ستارگان چندان هم جالب نبود؛ چراکه در سال ۲۰۱۵ شاهد اعلام این شرکت برای عرضه سه عنوان مختلف در این سری بودیم که اولین آن‌ها که توسط یکی از سازندگان سری Uncharted به نام امی هنیگ (Amy Hennig) رهبری می‌شد، پس از تعطیل کردن استودیو Visceral در سال ۲۰۱۷ کنسل شد.

دومین عنوان آن هم به بازی Star Wars: Battlefront 2 تبدیل شد که عملا یک عنوان پولی تلقی می‌شد که برای پیروزی در آن کاربر مجبور به پرداخت مبلغ زیادی بود و آیتم‌های داخل بسیار گران قیمت در نظر گرفته شده بودند. در آخر نیز بالاخره بازی Jedi: Fallen Order بود که در این مدت موفق به فروش ۱۰ میلیون نسخه پس از عرضه در سال ۲۰۱۹ شد و به گفته کمپانی EA یک سری جدید را شروع خواهد کرد.

طبق اعلام یکی مدیران بخش بازی‌های رایانه‌ای دیزنی:

شرکت EA همیشه از شرکای بزرگ ما خواهد بود که قطعا به همکاری با آن ادامه خواهیم داد، اما این مورد که به دیگران هم حق ساخت بدهیم از تصمیمات اصلی ما خواهد بود.

با این وجود ساعاتی پس از اعلام شرکت یوبیسافت برای ساخت بازی جنگ ستارگان، کمپانی EA نیز اعلام کرد که حتی پس از اتمام حق انحصار نیز به کار خود برای ساخت عناوین Star Wars ادامه خواهد داد.

پاسخ بدهید

وارد کردن نام و ایمیل اجباری است | در سایت ثبت نام کنید یا وارد شوید و بدون وارد کردن مشخصات نظر خود را ثبت کنید *

*

۲ دیدگاه