شارژ مگ سیف

شارژ مگ سیف با نسل بعدی مک بوک پرو بازمی‌گردد

بلومبرگ گزارش می‌کند اپل در حال بازطراحی کامپیوترهای خودش است و می‌خواهد شارژ مگ سیف (MagSafe) را با نسل بعدی مک بوک پرو بازگرداند.

بسیاری از کاربران مک بوک‌ها وقتی اپل تصمیم گرفت فناوری شارژ مگ سیف را کنار بگذارد و به شارژ از طریق پورت USB-C روی بیاورد، از دست این شرکت ناراحت شدند. یکی از بزرگ‌ترین محاسن این فناوری، اتصال و قطع کردن خیلی سریع و آسان آن است و همین اتصال مغناطیسی باعث می‌شود از مشکلاتی مثل گیر کردن پا به کابل و افتادن لپ تاپ روی زمین جلوگیری شود.

اما خبر خوب اینکه مگ سیف به زودی بازمی‌گردد. گزارشی از سوی بلومبرگ منتشر شده که نشان می‌دهد اپل با نسل بعدی مک بوک پرو خود می‌خواهد این سیستم شارژ مغناطیسی را بازگرداند. در این گزارش همچنین ادعا شده است که سیستم جدید MagSafe می‌تواند حتی سرعت شارژ بیشتری نسبت به گذشته را به ارمغان بیاورد؛ هرچند باید فعلاً منتظر ماند و دید که دقیقاً این چه سرعتی است.

شایعاتی را در گذشته در خصوص اینکه اپل احتمالاً به دنبال بازطراحی مک بوک‌ها و آیمک خود است شنیده بودیم؛ بنابراین احتمال این می‌تواند وجود داشته باشد که MagSafe نیز جزوی از طراحی جدید کامپیوترهای اپل باشد. هنوز این سوال در ذهن ما وجود دارد که آیا اپل فقط MagSafe را به نسل جدید خواهد آورد یا همچنان امکان شارژ لپ تاپ از طریق پورت USB-C را هم در اختیار کاربران قرار می‌دهد تا بسته به نیاز خود یکی از این روش‌ها را انتخاب کنند؟

یکی از مهم‌ترین مزایای درگاه USB-C این است که کاربر می‌تواند از این طریق یک مانیتور را به لپ تاپ خودش متصل کند و به طور همزمان شارژ خود را هم از طریق مانیتور دریافت کند. این باعث می‌شود روی میز کامپیوتر سیم‌های کمتری دیده شود، در حالی که مگ سیف به سیم جداگانه‌ای نیاز دارد. به هر ترتیب تا زمانی که اپل خود رسماً این خبر را تأیید نکند، نمی‌توانیم با اطمینان در مورد آن صحبت کنیم. اما به این هم توجه داشته باشید که تحلیلگران بلومبرگ همیشه تحلیل‌های درستی از محصولات آینده اپل داشته و حدس‌های درستی زده است.

پاسخ بدهید

وارد کردن نام و ایمیل اجباری است | در سایت ثبت نام کنید یا وارد شوید و بدون وارد کردن مشخصات نظر خود را ثبت کنید *

*

یک دیدگاه

  1. علیرضا قرایی ادبی

    خوب این قابلیت مغناطیسی رو میشه از طریق همین کابل شارژ های خاص مهیا کرد