موتور سه سیلندر ایران خودرو

اولین موتور سه سیلندر ایران خودرو با مصرف سوخت کمتر معرفی شد

اولین موتور سه سیلندر ایران خودرو با کاهش ۲.۵ لیتری مصرف سوخت رونمایی شد. پیشرانه جدید ایران خودرو در سال ۱۴۰۰ روی خودروهای ساخت داخل نصب می‌شود.

فرشاد مقیمی، مدیرعامل گروه خودروسازی ایران خودرو در مراسم معرفی از اولین موتور ۳ سیلندر ملی ایران خودرو عنوان کرد این پیشرانه را در هوای پاک رونمایی کردیم تا بیانگر این موضوع باشد که کاهش مصرف سوخت یکی از وظایف ما در پروژه‌های ایران خودرو محسوب می‌شود. وی افزود این نخستین موتور خودرویی است که با ژن تمام ایرانی طراحی شده و در ساخت آن مهندسان مرکز تحفیقات موتور ایران خودرو اپیکو همکاری داشتند. طبق گفته فرشاد مقیمی در ساخت این پیشرانه حتی به مشاور خارجی نیز احتیاجی نداشتیم.

آشنایی با اولین موتور سه سیلندر ایران خودرو

موتور سه سیلندر ایران خودرو

مدیرعامل ایران خودرو با اشاره به این که این موتورهای جدید از سال ۱۴۰۰ روی خودروهای ساخت داخل نصب خواهند شد گفت از ۲۴۰ قطعه مورد نیاز در ساخت موتور حدود ۴ تا ۵ درصد از خارج وارد می‌شود و ۹۵ درصد دیگر آن را قطعه‌سازان داخلی تولید می‌کنند.

موتور سه سیلندر ایران خودرو

فرشاد مقیمی با اشاره به کاهش مصرف سوخت ۲.۵ لیتری توسط این موتورهای جدید گفت به کمک دستگاه‌های شبیه‌ساز متوجه شدیم به کمک این موتورها می‌توانیم مصرف سوخت را تا میزان ۵ لیتر به ازای هر ۱۰۰ کیلومتر کاهش دهیم. وی افزود هم‌اکنون موتور ۱.۳ لیتری در دستور کار قرار دارد که با تنفس طبیعی و موتور توربوشارژ کار می‌کند و گشتاور آن از ۹۸ نیوتن‌متر به ۲۴۰ نیوتن‌متر افزایش پیدا کرده است.

پاسخ بدهید

وارد کردن نام و ایمیل اجباری است | در سایت ثبت نام کنید یا وارد شوید و بدون وارد کردن مشخصات نظر خود را ثبت کنید *

*

یک دیدگاه

  1. نمیدونم چ ا دارم احساس میکنم که اهنش زنگ زده امیدوارم این همه هزینه کردن و وقت گذاشتن این پروژه شون نجاری بشه