فیلترینگ اینستاگرام

شواری عالی فضای مجازی هیچ تصمیمی برای فیلترینگ اینستاگرام نگرفته است

عضو حقیقی شورای عالی فضای مجازی در مورد حواشی فیلترینگ اینستاگرام گفت این شورا برای فیلتر کردن اینستاگرام هیچ تصمیمی نگرفته است.

عزت الله ضرغامی، عضو حقیقی شورای عالی فضای مجازی با اعلام این که تلگرام طلایی جلوی رشد پیام رسان های داخلی را گرفت، عنوان کرد زمانی که پیام رسان های داخلی در حال رشد بودند، تلگرام طلایی راه‌اندازی شد و توانست با جذب 25 میلیون عضو مانع رشد پیام رسان های ایرانی شود. ضرغامی افزود تلگرام طلایی در حالی راه‌اندازی شد که یک برنامه ایرانی نبود، اما مسئولان آن را نرم افزار داخلی معرفی می‌کردند. طبق گفته ضرغامی، تلگرام پس از یک سال که متوجه شکست پیام رسان های داخلی شد، بلافاصله تلگرام طلایی را از روی موبایل مردم حذف کرد.

 تصمیمی برای فیلترینگ اینستاگرام نداریم

این عضو حقیقی شورای عالی فضای مجازی در صفحه شخصی توییتری خود نوشت:

خوب یا بد، مردم با اینستاگرام زندگی می‌کنند. اگر نتوانستیم سرویس مشابه راه‌اندازی کنیم، با کاهش پهنای باند، مردم را ناراضی نکنیم. اینستاگرام بزرگترین بازار خرید و فروش مجازی ایران است. بگذارید مردم زندگی کنند. رهبر انقلاب در جلسه‌ای فرمودند که هیچ چیز به اندازه فضای مجازی در تاریخ بشریت اهمیت نداشته است.

عزت الله ضرغامی با اعلام اینکه مخالف اینستاگرام هستم افزود اینستاگرام در حال حاضر وجود دارد و شورای عالی فضای مجازی برای فیلترینگ آن تصمیمی نگرفته است. وی تاکید کرد فیلترینگ نباید دو قطبی باشد و می‌بایست سرویس داخلی قدرتمند و ارزان راه‌اندازی کنیم تا با آن رقابت کند. در واقع اگر مردم سرویس قوی داخلی داشته باشند، به هیچ عنوان از اینستاگرام استفاده نخواهند کرد. ضرغامی خاطرنشان کرد اینستاگرام به محل کسب و کار مردم تبدیل شده است، هرچند در آن فسادهایی نیز وجود دارد.

پاسخ بدهید

وارد کردن نام و ایمیل اجباری است | در سایت ثبت نام کنید یا وارد شوید و بدون وارد کردن مشخصات نظر خود را ثبت کنید *

*

یک دیدگاه

  1. آخ آخ چقد دست و پا میزنن درباره اینترنت ..
    اینترنت موجب آگاهی یک ملت میشود و یک بحران برای ح.کو.مت های دیک..توری هست