احضار آذری جهرمی به دادگاه

احضار آذری جهرمی به دادگاه ربطی به فیلترینگ اینستاگرام ندارد

روابط عمومی دادسرای عمومی و انقلاب تهران با انتشار اطلاعیه‌ای اعلام کرد احضار آذری جهرمی به دادگاه ربطی به فیلترینگ اینستاگرام ندارد.

روز چهارشنبه 1 بهمن 99 خبری مبنی بر احضار محمد جواد آذری جهرمی، وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات به دادگاه به دلیل عدم اجرای حکم فیلترینگ اینستاگرام منتشر شد که حواشی زیادی را به همراه داشت، اما روابط عمومی دادسرای عمومی و انقلاب تهران با انتشار اطلاعیه‌ای اعلام کرد احضار وزیر ارتباطات به دادگاه به موضوع فیلترینگ اینستاگرام ربطی ندارد.

احضار آذری جهرمی به دادگاه دلیل دیگری دارد

از آنجایی که خبر احضار آذری جهرمی به دادگاه به دلیل عدم اجرای حکم فیلترینگ اینستاگرام حواشی زیادی را به همراه داشت، روابط عمومی دادسرای عمومی و انقلاب تهران با انتشار اطلاعیه‌ای اعلام کرد:

پرونده قضایی آذری جهرمی با شکایت تعداد زیادی از اشخاص حقیقی و حقوقی تشکیل شده اما در متن تقطیع شده منتشره در این زمینه در رسانه‌ها، اغلب این موارد اتهامی حذف شده است. عناوین اتهامی آذری جهرمی در پرونده قضایی تشکیل شده، متعدد است و این پرونده، نتیجه گزارش‌های نهادهای مردم نهاد، ضابطین و ارگان‌های مختلف بوده است. طبق نص صریح قانون به دلیل مقدماتی بودن تحقیقات و پرونده، این دادسرا از اعلام جزئیات آن معذور است.

دادستانی تهران شایعه‌های منتشر شده در خصوص ارتباطات احضار وزیر ارتباطات در ارتباطات با عدم اجرای حکم فیلترینگ اینستاگرام را رد کرد و گفت طی 2 سال اخیر و در دور جدید دادستانی تهران، هیچ حکم قضایی برای فیلترینگ یا مسدودسازی شبکه های اجتماعی صادر نشده است.

سید جمال هادیان، مدیر روابط عمومی وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات در خصوص احضار وزیر ارتباطات به دادگاه بیان کرد:

محمد جواد آذری جهرمی امروز به دادسرای فرهنگ و رسانه احضار و در مورد اعلام جرم‌های دادستان کل کشور علیه او، توسط بازپرس پرونده بازجویی شده است که پس از استماع و اخذ پاسخ، بازپرس دستور آزادی وزیر ارتباطات با قرار التزام را صادر کرد و وی هم‌اکنون در محل کار حاضر است.

پاسخ بدهید

وارد کردن نام و ایمیل اجباری است | در سایت ثبت نام کنید یا وارد شوید و بدون وارد کردن مشخصات نظر خود را ثبت کنید *

*

2 دیدگاه

  1. کاش مجازی نابود شه اصن 💔

  2. علیرضا قرایی ادبی

    آره منم امروز خبر شو شنیدم خیلی متعجب شدم ولی به نظر من اینا میخوان مارو واسه فیلترینگ اینستاگرام آماده کند