فیلترینگ اینستاگرام

عدم اجرای حکم فیلترینگ اینستاگرام وزیر ارتباطات را به دادگاه کشاند

قوه قضاییه علیه وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات به دلیل عدم اجرای حکم فیلترینگ اینستاگرام اعلام جرم کرد و آذری جهرمی برای پاسخ به سوالات باید به دادگاه مراجعه کند.

موضوع فیلترینگ اینستاگرام به عنوان یکی از شبکه‌های اجتماعی محبوب در جهان طی سال‌های گذشته همواره حواشی زیادی را به همراه داشته و بارها با فیلترینگ آن مخالفت شده است، اما اکنون خبرهای منتشر شده حاکی از آن است محمد جواد آذری جهرمی، وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات حکم فیلترینگ اینستاگرام را اجرا نکرده و به همین دلیل باید به دادگاه مراجعه کند.

اعلام جرم علیه وزیر ارتباطات به دلیل عدم اجرای حکم فیلترینگ اینستاگرام

قوه قضاییه علیه محمد جواد آذری جهرمی به دلیل عدم اجرای حکم فیلترینگ اینستاگرام اعلام جرم کرد و وزیر ارتباطات می‌بایست برای پاسخ به سوالات بازپرس دادسرای فرهنگ و رسانه در دادسرا حضور پیدا کند.

اعلام جرم دادستان کل کشور علیه آذری جهرمی محورهایی چون استنکاف از اجرای اوامر قضایی در مورد فیلتر کردن اینستاگرام با وجود حکم صادره، استنکاف از اجرای دستورات مقام‌های دولتی که اشاره به ابلاغ رئیس مرکز ملی فضای مجازی به وزارت ارتباطات برای کاهش پهنای باند بین‌الملل و محدودسازی پیام رسان‌های خارجی دارد؛ عدم اجرای مصوبات شورای عالی فضای مجازی نظیر مصوبه سال ۹۱ شورا در مورد مسدودسازی فیلترشکن‌ها و VPNها و همچنین مصوبه حمایت از پیام‌رسان‌های بومی را شامل می‌شود.

از سایر اتهامات وزیر ارتباطات می‌توان به رسیدگی به شکایت مردم اهواز و چند شهر دیگر از وزیر ارتباطات، شکایت جاویدنیا، معاون سابق دادستان کل کشور از جهرمی و نیز شکایت سازمان صداوسیما از جهرمی در مورد اظهارنظر وی در خصوص بازپس‌گیری فرکانس‌های باند ۷۰۰ و۸۰۰ اشاره کرد.