فیلترینگ اینستاگرام

فیلترینگ اینستاگرام بدون جایگزین مناسب امکان‌پذیر نیست

رئیس مرکز ملی فضای مجازی با اشاره به اینکه مردم به شبکه های اجتماعی نیاز دارند گفت فیلترینگ اینستاگرام بدون جایگزین مناسب امکان‌پذیر نخواهد بود.

طی سال‌های گذشته شاهد انتشار خبرهای متعددی از احتمال فیلترینگ اینستاگرام در فضای مجازی بوده‌ایم که حواشی زیادی را به همراه داشته است. اخیرا نیز زمزمه‌هایی از فیلتر شدن این شبکه اجتماعی محبوب منتشر شده که مخاطبان پرتعداد اینستاگرام را نگران کرده است، اما رئیس مرکز ملی فضای مجازی در جدیدترین اظهارنظر خود اعلام کرد فیلتر اینستاگرام بدون جایگزین مناسب امکان‌پذیر نخواهد بود.

عدم فیلترینگ اینستاگرام بدون جایگزین برای آن

سید ابوالحسن فیروزآبادی، رئیس مرکز ملی فضای مجازی در خصوص سرنوشت شبکه اجتماعی اینستاگرام بیان کرد هرچند در خصوص اینستاگرام بحث‌های متعددی وجود دارد، اما تا هنگامی که برای آن جایگزین مناسبی نداشته باشیم، فیلترینگ آن مشکلاتی را به همراه خواهد داشت.

رئیس مرکز ملی فضای مجازی در ادامه با اشاره به این که مردم به ارتباط و شبکه های اجتماعی نیاز دارند گفت:

نمی‌توانیم بدون پیدا کردن جایگزینی مناسب، یک شبکه‌ اجتماعی را مسدود کنیم. برخی از افراد فقط به مشکلات اخلاقی اینستاگرام فکر می‌کنند، اما من مشکلات خیلی فراتری را می‌بینم. اینستاگرام مخاطب را در حباب اطلاعاتی قرار می‌دهد، خود شیفتگی را در کاربران دامن می‌زند و اراده پلتفرم را بر افراد تحمیل می‌کند. با این وجود، بسیاری از افراد در این بستر زیست می‌کنند و ما نمی‌توانیم به آسانی این بستر را فیلتر کنیم.

پاسخ بدهید

وارد کردن نام و ایمیل اجباری است | در سایت ثبت نام کنید یا وارد شوید و بدون وارد کردن مشخصات نظر خود را ثبت کنید *

*