اپلیکیشن سیگنال

اپلیکیشن سیگنال در ایران فیلتر شد

اپلیکیشن سیگنال – Signal که اخیرا به دلیل سیاست‌های جدید واتس اپ با استقبال چشمگیر کاربران مواجه شده بود، اکنون از دسترس کاربران ایرانی خارج و فیلتر شد.

اخیرا پیام رسان واتس اپ که به عنوان محبوب‌ترین پیام رسان جهان محسوب می‌شود، سیاست جدیدی را در نظر گرفت که طبق آن کاربران می‌بایست اجازه دهند اطلاعات آنها با فیسبوک به اشتراک گذاشته شود؛ سیاستی که اعتراض بسیاری از کاربران را به همراه داشت و باعث شد بسیاری به پیام رسان‌های تلگرام و سیگنال کوچ کنند. اکنون بررسی‌ها نشان می‌دهد این پیام رسان امن از دسترس کاربران ایرانی خارج شده است و برای ورود به آن باید از برنامه‌های تغییر آی پی استفاده کرد.

جزئیات فیلترینگ اپلیکیشن سیگنال در ایران

بررسی‌ها نشان می‌دهد از ساعاتی قبل دسترسی کاربران ایرانی به وب‌سایت این پیام رسان به طور قطع شده و کاربران برای دسترسی به آن می‌بایست از برنامه‌های تغییر آی پی استفاده کنند. همچنین کاربران برای استفاده از اپلیکیشن این پیام رسان نیز با اختلال شدید مواجه هستند. گفتنی است مدتی قبل این پیام رسان از مارکت‌های اپلیکیشن ایرانی نیز به دستور کارگروه فیلترینگ حذف شده بود، اما گویا حذف این اپلیکیشن از اپ استورها کافی نبوده و مسئولان به طور کامل دسترسی کاربران به این پیام رسان را قطع کردند.

تاکنون مسئولان مربوطه در خصوص فیلترینگ این پیام رسان خبری را منتشر نکردند، اما بررسی‌ها و گزارش مشترکان اپراتورهای ثابت و سیار از قطع دسترسی به سیگنال حکایت دارد، اگر شما هم برای دسترسی به این پیام رسان با مشکل مواجه شده‌اید، مشکل خود را در قالب نظرات با ما و سایر کاربران گجت نیوز به اشتراک بگذارید.