محدودسازی اینستاگرام

با محدودسازی اینستاگرام یک میلیون کاربر ایرانی بی‌کار می‌شود

علی ربیعی، سخنگوی دولت بر این باور است که محدودسازی اینستاگرام در دراز مدت باعث بیکاری یک میلیون کاربر ایرانی می‌شود و در کوتاه مدت بی‌فایده است.

طبق اعلام سخنگوی دولت در پی محدود سازی اینستاگرام یک میلیون ایرانی به فقر و بیکاری نزدیک می‌شوند. علی ربیعی در توییتر خود صحبتی را درباره‌ی نتیجه حاصل از فیلترینگ شبکه اجتماعی اینستاگرام انجام داد و در مورد شکایت از وزیر ارتباطات بیان داشت:

طرح شکایت از محمد جواد آذری جهرمی بالاتر از یک اتفاق ساده اداری یا قضایی است و این شکایت و احضار به روش سیاست‌گذاری در فرهنگ و جامعه، نوع نگاه به روش‌ها برای داشتن فرهنگی سالم‌تر و چگونگی محافظت از دین‌داری، تفاوت دیدگا‌ه‌‌ها در سیاست‌گذاری و حکمرانی فرهنگی-اجتماعی برمی‌گردد.

این مقام مسئول همچنین با عنوان کردن این مورد که جایگاه وزیر ارتباطات جدا از جایگاه رئیس جمهور و دولت نیست، بیان داشته است که دولت با بررسی شرایط اجتماعی و اقتصادی تلاش خود را برای ترویج فناوری‌های ارتباطی و زیر ساخت‌های آن انجام داده و بر این عقیده است که تمام محدودیت و فیلترها در مدت زمان زیاد امکان‌ناپذیر و در مدت زمان کم بی‌فایده است.

ربیعی این‌گونه اضافه می‌کند:

باتوجه به مطالعات تخصصی در حوزه اشتغال و فضای مجازی، اعتقاد دارم محدودسازی یا تعطیلی اینستاگرام باعث می‌شود افراد بسیاری به فقر و بیکاری نزدیک شوند.

جدی شدن محدودسازی اینستاگرام با احضار آذری جهرمی به دادسرای فرهنگ و رسانه

طی روزها‌ی اخیر، اتهام‌های مختلفی به وزیر ارتباط وارد شده و آن اتهام‌ها منجر شده بود محمدجواد آذری جهرمی به دادسرای فرهنگ و رسانه احضار شود؛ هر چند وی با قرار وثیقه از آنجا خارج شده است. اتهام‌های وارده به وزیر ارتباطات در خصوص مسائل مختلفی بود که یکی از آن مسائل عدم فیلتر اینستاگرام علی‌رغم ابلاغ دستور مسدودسازی آن بود. جهرمی در دفاع از خود و برای پاسخگویی به این اتهام عنوان کرده است که دستور مسدودسازی اینستاگرام از نظر قانونی قابل پذیرش نیست. دادسرای عمومی و انقلاب تهران ساعاتی پس از رسانه‌ای شدن جوابیه جهرمی بیان کرد، طی دوسال اخیر هیچ‌گونه دستوری مبنی بر محدود سازی اینستاگرام منتشر نشده است. با توجه به این توضیحات هنوز معلوم نشده اتهامات وارده به جهرمی بر اساس کدام دستور بوده است.

باید گفت فیلترینگ تلگرام در اردیبهشت ١٣٩٧ مهم‌ترین فیلترینگ اعمال شده توسط دولت دوازدهم بوده و به نظر بعضی از کارشناسان این فیلترینگ بی‌فایده بوده است. زمانی که تلگرام فیلتر شد حسن روحانی در اینستاگرام خود مخالفتش با فیلترینگ تلگرام را اعلام کرد و گفت دستور محدودسازی تلگرام توسط نهاد‌های دیگر صادر شده است.

پاسخ بدهید

وارد کردن نام و ایمیل اجباری است | در سایت ثبت نام کنید یا وارد شوید و بدون وارد کردن مشخصات نظر خود را ثبت کنید *

*

۲ دیدگاه

  1. آره دیگه این همه کلیپ های متنوع تولید میشه این همه فروش محصولات انجام میشه و این همه استوری ها کلیپ های طنز چالش ها که برگزار میشه کلاً به طور کلی از بین میرن