رندرهای سونی اکسپریا ۱ مارک ۳

نخستین رندرهای سونی اکسپریا ۱ مارک ۳ دوربین پریسکوپی آن را فاش می‌کنند

نخستین رندرهای سونی اکسپریا ۱ مارک ۳ – Sony Xperia 1 III منتشر شد. این تصاویر، به اضافه شدن یک دوربین پریسکوپی به پشت قاب این گوشی اشاره می‌کنند.

شما احتمالاً رندرهای گوشی سونی اکسپریا کامپکت ۲۰۲۱ را دیده‌اید که چند روز پیش روی خروجی سایت قرار گرفته بود. اکنون همان افشاگر رندرهای سونی اکسپریا ۱ مارک ۳ را نیز منتشر کرده است. در اکثر بخش‌ها، این گوشی کاملاً شبیه اکسپریا ۱ مارک ۲ است.

بیشتر بخوانید:

رندرهای سونی اکسپریا کامپکت ۲۰۲۱ برای نخستین بار منتشر شد

رندرهای سونی اکسپریا ۱ مارک ۳

بزرگ‌ترین تغییر روی قاب پشتی، جاییست که یک لنز دوربین پریسکوپی به پیکربندی دوربین‌های آن اضافه شده است. این گوشی همچنان از دوربین سه‌گانه برخوردار است؛ بنابراین شاید حسگر اصلی آن فراتر از ۱۲ مگاپیکسلی باشد تا بتواند فاصله بزرگ‌نمایی رنج متوسط را پر کند. دوربین‌های این گوشی از لنزهای برند زایس استفاده خواهند کرد. متأسفانه در حال حاضر هیچ اطلاعاتی از دوربین‌های این اسمارت فون در دست نیست.

رندرهای سونی اکسپریا ۱ مارک ۳

مثل همه‌ی گوشی‌های استاندارد دیگر، این دیوایس نیز از یک طراحی کلاسیک برخوردار است. یک نمایشگر ۶.۵ اینچی OLED با سطحی مسطح و بدون انحنا که نسبت سینمایی ۲۱:۹ و رزولوشن ۴K را ارائه می‌کند روی قاب جلویی این گوشی جای خوش کرده است. شایعات می‌گوید این نمایشگر ۱۵ درصد روشن‌تر از نمایشگر پرچمدار پیشین سونی خواهد بود.

حاشیه‌های اضافی بالا و پایین این نمایشگر میزبان اسپیکرهای استریو خواهد بود. گوشی اکسپریا ۱ مارک ۳ به یک جک ۳.۵ میلی‌متری هدفون و یک اسلات میکرو اس دی که کمتر در گوشی‌های پرچمدار سال ۲۰۲۱ یافت می‌شوند نیز مجهز خواهد بود. سونی هیچگاه طرفدار حسگرهای اثر انگشت زیر نمایشگر نبوده است؛ بنابراین در این گوشی هم تصمیم گرفته این حسگر را به زیر کلید پاور فریم کناری گوشی ببرد. صحبت از دکمه‌ها شد، این گوشی یک کلید اضافی مانند اکسپریا پرو با قابلیت سفارشی‌سازی را نیز شامل می‌شود. فریم دور گوشی از جنس فلز است. طراحی مستطیلی این گوشی در عصر نمایگرهای خمیده با گوشه‌های گرد و برجستگی‌های بزرگ دوربین، متمایز است. قاب پشتی این گوشی هم از جنس شیشه است.

رندرهای سونی اکسپریا ۱ مارک ۳

به نظر می‌رسد سونی حاشیه‌های اطراف نمایشگر این گوشی را نسبتاً کاهش داده است. گوشی Xperia 1 III ابعاد ۱۶۱.۶ در ۶۷.۳ در ۸.۴ میلی‌متر (ضخامت ۹.۶ میلی‌متر با احتساب برآمدگی دوربین) را ارائه می‌کند. این درحالیست که ابعاد نسخه پیشین این گوشی، مدل Xperia 1 III برابر ۱۶۵.۱ در ۷۱.۱ در ۷.۶ میلی‌متر بود. نمایشگر هر دو مدل با یکدیگر یکسان است.