پرفروش ترین خودروهای جهان

پرفروش ترین خودروهای جهان در سال ۲۰۲۰ معرفی شدند

لیست پرفروش ترین خودروهای جهان در سال ۲۰۲۰ میلادی منتشر شد. در ادامه محبوب ترین خودروها در دنیا و آمریکا را معرفی می‌کنیم.

لیست پرفروش ترین خودروها در بازار جهانی برای سال ۲۰۲۰ میلادی منتشر شد که در آن تویوتا کرولا بالاتر از تویوتا راو ۴ و هوندا سی آر وی در صدر پرفروش ترین ماشین ها قرار گرفتند. نیسان سلفی نیز با رشد ۱۴.۴ درصدی فروش نسبت به سال ۲۰۱۹ در جایگاه هفتم این فهرست قرار گرفته است.

پرفروش ترین خودروهای جهان

در رتبه بندی خودروهای پرفروش جهانی در سال ۲۰۲۰ شاهد آن هستیم که تویوتا کرولا با فروش ۱ میلیون و ۱۳۴ هزار و ۲۶۲ دستگاه و با وجود افت ۸.۸ درصدی فروش نسبت به سال ۲۰۱۹ باز هم پیشگام فروش در بازار جهانی است و در رتبه اول دیده می‌شود. پس از آن، تویوتا راو ۴ یکی از معدود خودروهایی است که فروشش نسبت به سال قبل رشد داشته و با پیشرفت ۱.۹ درصدی و فروش ۹۷۱ هزار و ۵۱۶ دستگاه در جایگاه دوم قرار گرفته است.

پرفروش ترین خودروهای جهان

هوندا سی آر وی – Honda CR-V با وجود افت ۱۳.۲ درصدی فروش، ۷۰۵ هزار و ۶۵۱ هزار دستگاه فروخته شده و در پله سوم جای گرفته است. هوندا سیویک – Honda Civic با افت ۱۶.۳ درصدی و فروش ۶۹۷ هزار و ۹۴۵ دستگاه و فولکس واگن تیگوان با افت ۱۸.۸ درصدی و فروش ۶۰۷ هزار و ۱۲۱ دستگاه در رده‌های چهارم و پنجم حضور دارند.

رتبه ششم به تویوتا کمری اختصاص دارد که با افت ۱۳.۲ درصدی و فروش ۵۹۲ هزار و ۶۴۸ دستگاه به این پله رسیده است. نیسان سلفی – Nissan Sylphy نیز یکی دیگر از خودروهایی است که فروش بیشتری نسبت به سال ۲۰۱۹ داشته و با رشد ۱۴.۴ درصدی و فروش ۵۴۴ هزار و ۳۷۶ دستگاه در رتبه هفتم قرار گرفته و بیشترین رشد را در این بخش تجربه کرده است.

پرفروش ترین خودروهای جهان

فولکس واگن گلف با افت ۲۸.۶ درصدی و فروش ۴۹۲ هزار و ۲۶۲ دستگاه، فولکس واگن لاویدا با افت ۱۳ درصدی و فروش ۴۶۳ هزار و ۸۰۴ دستگاه و هیوندای توسان با افت ۱۴.۶ درصدی و فروش ۴۶۲ هزار و ۱۱۰ دستگاه در رده‌های هشتم تا دهم دیده می‌شوند.

در مجموع همانطور که مشاهده کردید، مشکلاتی مانند همه گیری ویروس کرونا بر فروش خودرو در سراسر جهان تاثیر گذاشته و فروش بیشتر خودروها در سال ۲۰۲۰ نسبت به سال ۲۰۱۹ کاهش پیدا کرده و فقط چند مدل در زمینه فروش رشد داشته‌اند.

پرفروش ترین خودروهای بازار آمریکا

همچنین آماری از پرفروش ترین خودروهای بازار آمریکا در سال ۲۰۲۰ منتشر شده که فورد سری اف در صدر قرار گرفته است. در ادامه جزئیات این لیست را مشاهده می‌کنید:

پرفروش ترین خودروهای جهان

خودرو رشد یا افت فروش میزان فروش
فورد سری اف ۱۲.۲ درصد کاهش ۷۸۷ هزار و ۴۲۲ دستگاه
شورولت سیلورادو ۳.۲ درصد افزایش ۵۹۴ هزار و ۹۴ دستگاه
پیکاپ رم ۱۱ درصد کاهش ۵۶۳ هزار و ۶۷۶ دستگاه
تویوتا راو ۴ ۳.۹ درصد کاهش ۴۳۰ هزار و ۳۸۷ دستگاه
هوندا سی آر وی ۱۳.۲ درصد کاهش ۳۳۳ هزار و ۵۰۲ دستگاه
تویوتا کمری ۱۲.۷ درصد کاهش ۲۹۴ هزار و ۳۴۸ دستگاه
شورولت ایکوناکس ۲۱.۷ درصد کاهش ۲۷۰ هزار و ۹۹۴ دستگاه
هوندا سیویک ۱۹.۸ درصد کاهش ۲۶۱ هزار و ۲۲۵ دستگاه
جی ام سی سیرا ۸.۹ درصد افزایش ۲۵۳ هزار و ۱۶ دستگاه
تویوتا تاکوما ۴ درصد کاهش ۲۳۸ هزار و ۸۰۶ دستگاه

پاسخ بدهید

وارد کردن نام و ایمیل اجباری است | در سایت ثبت نام کنید یا وارد شوید و بدون وارد کردن مشخصات نظر خود را ثبت کنید *

*

یک دیدگاه

  1. ایول تویوتا!لامصب چه فروشی داره
    هوندا هم فروش خوبی داشته
    انوقت ایران همه پر شده از جنس بنجل چینی و کره ای