هوش مصنوعی

هواوی فعالیت‌های خود را در حوزه‌های هوش مصنوعی و رایانش ابری افزایش می‌دهد

هواوی به عنوان یک برند پیشرو در حوزه تکنولوژی قصد دارد فعالیت‌های خود را در حوزه‌های هوش مصنوعی و رایانش ابری افزایش دهد.

هواوی قصد دارد فعالیت‌های خود را در دو حوزه هوش مصنوعی و رایانش ابری گسترش دهد. یکی از نشانه‌های این اتفاق انتصاب «ریچارد یو» (Richard Yu) از مدیران رده بالای هواوی، به عنوان مدیر این بخش‌ها است.

افزایش فعالیت‌های هواوی در حوزه هوش مصنوعی

بر اساس گزارش‌های جدید منتشر شده از مجموعه هواوی، «ریچارد یو» قرار است به عنوان ریاست دو واحد از مجموعه هواوی انتخاب شود. این مدیر ارشد از ۷ فوریه ۲۰۲۱ میلادی به صورت رسمی پست‌های جدید در بخش‌های هوش مصنوعی و رایانش ابری را بر عهده خواهد گرفت.

هوش مصنوعی

«ریجارد یو» مدیر فعلی بخش مصرف‌کنندگان هواوی (تولید گوشی هوشمند، تبلت و…) است و یکی از افراد موثر در تبدیل کردن هواوی به یکی از بازیگران اصلی صنعت گوشی هوشمند ظرف فقط ۱۰ سال، بوده است.

با توجه به اهمیت دو بخش جدید برای هواوی و این نکته مهم که این دو بخش به نوعی آینده بشریت و شیوه زندگی او را شکل خواهند داد، هواوی یکی از بهترین مدیران خود را برای رهبری این حوزه‌ها انتخاب کرده است.

او  تا کنون به نوعی چهره ثابت این کمپانی در رویدادها و رونمایی‌های مختلف نیز بوده و تعدادی از بهترین گوشی های هوشمند هواوی از جمله سری P40 و سری Mate 40 توسط وی به جهان معرفی شده است.

در تحلیل این اتفاق، «کیتی فوک» (Kitty Fok)، مدیر IDC چین معتقد است که هوش مصنوعی و رایانش ابری، مهم‌ترین زمینه‌های رشد جهان در سال‌های آینده خواهد بود. شرکت IDC یکی از برترین‌ها در حوزه فناوری اطلاعات و رویدادهای مرتبط با آن در چین است.

به گفته «فوک» تمرکز بیشتر و سرمایه‌گذاری در هوش مصنوعی و رایانش ابری، یک استراتژی مهم برای هواوی به حساب می‌آید و می‌تواند در آینده فرصت‌های بسیاری را در اختیار این شرکت بگذارد.

در توضیحی کوتاه، هوش مصنوعی عبارت است از علم هوشمندسازی دستگاه‌ها، نرم‌افزارها و بسیار از محصولات دیگر به شکلی که این محصولات خود توانایی تصمیم‌گیری داشته و بدون نیاز به انسان از عهده انجام کارها برآیند. برای مثال در آینده نه چندان دور خودروها به کمک هوش مصنوعی و بدون نیاز به راننده در خیابان‌ها حرکت خواهند کرد.

در رایانش ابری، قسمت عمده عملیات محاسبه و پردازش کامپیوتری مورد نیاز شما، در یک سرور قدرتمند خارجی انجام شده و نتایج آن برای استفاده به کامپیوترهای محلی ارسال می‌شوند. با این روش بدون نیاز به سرمایه‌گذاری زیاد بر روی بخش سخت‌افزاری و ساخت آن سرور قدرتمند، می‌توان از نتیجه کار به صورت اینترنتی استفاده کرد.

برای مثال شما می‌توانید به جای هزینه زیاد و خرید تعداد زیادی سیستم کامپیوتری قدرتمند برای شرکت خود فقط از تعدادی درگاه اینترنتی ارزان استفاده کنید که به صورت اینترنتی همان قدرت سخت افزاری را در اختیار شما قرار می‌دهد.

هواوی در زمینه‌های مختلف مانند طراحی و تولید گوشی های هوشمند و توسعه شبکه‌های مخابراتی، توانمندی زیادی از خود نشان داده است. حالا باید دید در حوزه‌های انقلابی جدید مانند هوش مصنوعی و رایانش ابری چه حرفی برای گفتن دارد.

این مطلب در قالب رپورتاژ آگهی و توسط شرکت های ثالث به عنوان بیانیه مطبوعاتی یا متن تبلیغاتی برای گجت نیوز ارسال شده و گجت نیوز در قبال موارد مندرج در آن مسئولیتی ندارد.

پاسخ بدهید

وارد کردن نام و ایمیل اجباری است | در سایت ثبت نام کنید یا وارد شوید و بدون وارد کردن مشخصات نظر خود را ثبت کنید *

*

یک دیدگاه

  1. خوب امروز هوش مصنوعی داره روز به روز پیشرفت میکنه و هواوی با تراشه کاری ۹۷۰ به‌عنوان اولین شرکتی بود که در این راه قدم گذاشتم امیدوارم که هوش مصنوعی آنقدر پیشرفت کنه که بتونه بسیاری از کارهای ما را انجام بده