اتصال مغز میمون ها به رایانه , نورالینک

میمون‌ها بازی ویدیویی انجام می‌دهند؛ اتصال مغز میمون ها به رایانه توسط نورالینک

شرکت نورالینک – Neuralink با اتصال مغز میمون ها به رایانه توانست برای این حیوانات امکان انجام بازی ویدیویی را فراهم سازد.

اتصال مغز انسان‌ها به رایانه‌ها یکی از پروژه‌های جاه‌طلبانه ایلان ماسک محسوب می‌شود؛ پروژه‌ای که به واسطه آن می‌توان با فرامین مغزی رایانه‌ها را کنترل کرد. ایلان ماسک در سال ۲۰۱۶ برای انجام این پروژه شرکت نورالینک را تاسیس کرد که به تازگی محققان این شرکت به نتایج مهمی دست یافتند.

اتصال مغز میمون ها به رایانه توسط نورالینک

شرکت نورالینک به تازگی توانست با اتصال مغز میمون ها به رایانه امکان انجام بازی ویدیویی را برای این حیوانات فراهم کند. در واقع محققان طی این آزمایش تراشه‌ای را در مغز یک میمون قرار دادند تا این حیوان بتواند با کنترل ذهنی یک بازی ویدیویی را انجام داده و مراحل مختلف آن را طی کند. ایلان ماسک بر این باور است که با توسعه این فناوری می‌توان در آینده‌ای نزدیک انسان بدون استفاده از انواع گوشی و رایانه به صورت مستقیم با مغز خود با ماشین ارتباط برقرار کند و کنترل رایانه را با فرمان مغزی و حرکات انگشت خود انجام دهد.

محققان شرکت نورالینک در این آزمایش تراشه‌ای را روی مغز میمون‌ها قرار دادند که از سیم‌های باریکی تشکیل شده و به صورت مستقیم مغز حیوان را به رایانه متصل می‌کند. این شرکت در آزمایش بعدی خود این تراشه را روی حیوانات دیگری از جمله خوک‌ها مورد آزمایش قرار خواهد داد. به واسطه این آزمایش دو میمون توانایی انجام بازی ساده پینگ پنگ را به دست آوردند.

پاسخ بدهید

وارد کردن نام و ایمیل اجباری است | در سایت ثبت نام کنید یا وارد شوید و بدون وارد کردن مشخصات نظر خود را ثبت کنید *

*