واکسیناسیون کرونا در ایران

واکسیناسیون کرونا در ایران با واکسن روسی آغاز شد

واکسیناسیون کرونا در ایران صبح روز سه شنبه 21 بهمن 99 با واکسن روسی اسپوتنیک وی و با فرمان رئیس جمهور به صورت رسمی آغاز شد.

صبح روز سه شنبه 21 بهمن 99 طرح واکسیناسیون کرونا در ایران با استفاده از واکسن روسی اسپوتنیک به فرمان حسن روحانی، رئیس جمهور و با حضور سعید نمکی، وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی طی مراسمی در تالار امام بیمارستان امام خمینی (ره) تهران به صورت رسمی آغاز شد.

جزئیات آغاز طرح واکسیناسیون کرونا در ایران

واکسیناسیون کرونا در ایران

در این مراسم واکسن روسی اسپوتنیک به پارسا نمکی (فرزند وزیر بهداشت)، دکتر فتاح قاضی (متخصص بیهوشی در بخش آی سی یو بیمارستان امام خمینی)، سارا گودرزی (پرستار بخش آی سی یو بیمارستان امام خمینی)، علی آسترکی (کمک بهیار بخش آی سی یو این بیمارستان) و سید جمیل (پرستار بخش آی سی یو بیمارستان امام خمینی) تزریق شد.

وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی در این مراسم عنوان کرد:

بر اساس قولی که دادیم با توجه به هجمه‌ها، واکسیناسیون را با خانواده خود آغاز می‌کنیم تا نشان دهیم خون فرزندان ما سرخ‌تر از خون بچه‌های دیگر نیست. امروز به صورت همزمان واکسیناسیون کرونا برای پرستاران، پزشکان و نیروهای خدمات بخش‌های مراقبت ویژه ۶۲۵ بیمارستان آغاز می‌شود. همچنین تا اواخر بهمن منابع دیگر واکسن وارد کشور خواهد شد. واکسیناسیون بعد از کارکنان بخش‌های مراقبت ویژه به تدریج برای سایر گروههای آسیب پذیر بعد افراد بالای ۶۵ سال و بیماران زمینه‌ای و سپس گروه‌های هدف دیگر گسترش پیدا می‌کند تا به پوشش بالای ۷۰ درصد در کشور برسیم.

کیانوش جهانپور در این مراسم عنوان کرد واکسن روسی در مرحله نخست حدود چند هزار دوز به کشور وارد شد و بخشی از آن نیز برای نمونه‌برداری و تایید نهایی با اسناد فنی به آزمایشگاه مرجع سازمان و غذا و دارو ارسال خواهد شد. وی افزود واکسیناسیون با روزانه هزار نفر شروع می‌شود سپس با توجه به ارزیابی مجدد سیستم به شکل تصاعدی افزایش خواهد یافت تا به حداکثر برسد. واکسن در مرحله نخست به افرادی تزریق می‌شود که تست مثبت PCR نداشته باشند، اما در حالت کلی برای تزریق واکسن به افرادی که قبلا مبتلا شده‌اند منعی وجود ندارد.

پاسخ بدهید

وارد کردن نام و ایمیل اجباری است | در سایت ثبت نام کنید یا وارد شوید و بدون وارد کردن مشخصات نظر خود را ثبت کنید *

*

2 دیدگاه

  1. خاک برسر این دولت 💩💩💩 این حرومزاده ها مردم بدبخت بیچاره رو موش آزمایشگاهی فرض کردند.

  2. زرت خدمت اینا که بریم واکسن تاییده نشده بزنیم 🖕🖕🖕🖕