مایکروسافت، پیشنهاد خرید رسانه اجتماعی پینترست

مایکروسافت با ۵۱ میلیارد دلار صاحب رسانه اجتماعی پینترست می‌شود

ظاهراً مایکروسافت آماده است تا با یک پیشنهاد ۵۱ میلیارد دلاری صاحب رسانه اجتماعی پینترست شود. البته هنوز این قرارداد امضا نشده است.

مایکروسافت در ماه‌های اخیر آمادگی خود را برای خرید رسانه اجتماعی پینترست اعلام کرده و برای خرید آن پیشنهاد ۵۱ میلیارد دلاری داده است. روزنامه فایننشال تایمز نوشته است که هنوز مذاکرات برای فروش پینترست آغاز نشده است.

امروزه بسیاری از افراد بیش‌تر وقت خود را در شبکه‌های اجتماعی می‌گذرانند و حتی از آن کسب درآمد می‌کنند. رسانه اجتماعی پینترست هم از این قضیه بی‌نصیب نمانده است. تعداد کاربران این پلتفرم در سه ماهه چهارم سال گذشته ۳۷ درصد افزایش یافته و به ۴۵۹ میلیون نفر رسیده است.

طبق اعلام این شرکت شمار کاربران فعال در رسانه اجتماعی پینترست به در سال۲۰۲۰ به ۱۰۰ میلیون نفر رسیده است. ارزش سهام پینترست از زمان شیوع ویروس نسبت به ماه مارس هفت برابر افزایش یافته است. این شرکت از طریق قرار دادن تبلیغات در کنار پین‌ها و پست‌های کاربران درآمدزایی می‌کند. درآمد شرکت مذکور در سه ماهه پایانی سال قبل ۷۶ درصد افزایش یافته و به ۷۰۶ میلیون دلار رسیده است.

طبق گزارش فایننشنال تایمز، توافق احتمالی بین دو شرکت، نشان دهنده تمایل دولت بایدن برای اجازه دادن به شرکت‌های قدرتمند برای بستن قراردادهای خرید است.

در روز پنج‌شنبه و پس از انتشار خبر تمایل مایکروسافت به خرید این رسانه ارزش سهام Pinterest پنج درصد افزایش یافت.

پاسخ بدهید

وارد کردن نام و ایمیل اجباری است | در سایت ثبت نام کنید یا وارد شوید و بدون وارد کردن مشخصات نظر خود را ثبت کنید *

*

یک دیدگاه

  1. یعنی ۱۱ میلیارد دلار بیشتر از ARM -_-
    نمیتونم حضم کنم