زمین تخت گرایان

راه اندازی کمپین فرستادن یکی از زمین تخت گرایان به فضا و اثبات گرد بودن زمین

یک اسکاتلندی کمپینی برای تأمین مالی جهت فرستادن یکی از زمین تخت گرایان به فضا و اثبات گرد بدون زمین برای او، راه اندازی کرده است.

یک فرد اسکاتلندی برای مقابله با اعتقاد زمین تخت گرایان مبنی بر مسطح بودن زمین قصد دارد یک کمپین تأمین مالی به راه بیندازد تا به واسطه آن یکی از سردم‌داران زمین تخت‌ گرایان را به فضا بفرستد.

زمین تخت‌ گرایان گروهی هستند که عقیده دارند زمین مسطح است و کروی نیست. اعضای این گروه اعتقادات عجیبی دارند و تا به امروز اقدامات متعددی هم انجام داده‌اند که بعضی از آن‌ها مانند ایجاد وبلاگ بی‌خطر بوده و برخی دیگر از این اقدامات مانند اقدام فردی به نام مایک هیوز ملقب به مایک دیوانه که برای اثبات مسطح بودن زمین سوار موشک دست ساز خود شد و در نهایت جان خود را از دست داد خطرناک بوده است.

اکنون یک فرد اسکاتلندی قصد دارد برای مقابله با اعتقاد زمین تخت‌گرایان اقدامات جدیدی را انجام دهد. مرد اسکاتلندی به نام مارک گولد اخیرا کمپین جدیدی را به نام GoFundMe به وجود آورده است و هدف آن از ایجاد این کمپین فرستادن یک زمین تخت‌گرا به فضا بوده تا از این طریق زمین تخت‌گرایان به چشم خود ببینند که زمین یک کره است.

در توضیح این کمپین عنوان شده است که هدف از راه اندازی این کمپین اثبات شدن گرد بودن زمین به زمین تخت‌گرایان است. اکنون پرواز به مدار زمین احتیاج به رزرو یک صندلی در پرواز شرکت ویرجین گلکتیک دارد و این کار ملزم به پرداخت ۲۵۰ هزار دلار پول است. اگر زمین تخت‌ گرایان به دنبال اثبات مسطح بودن زمین هستند انتظار می‌رود تا کمک زیادی را به این کمپین انجام دهند. این کمپین تا به امروز فقط ۲۴۲ دلار پول جمع کرده و این امر نشان می‌دهد زمین تخت‌ گرایان علاقه‌ای برای اثبات حرف خود و همچنین سفر به فضا ندارند.

گولد عنوان کرد که اگر پول کافی جمع آوری شود، کمپین مذکور یکی از سردم‌داران زمین تخت‌ گرایان را در صورت تمایل خود فرد به فضا خواهد فرستاد و یک زمین تخت‌گرای خوش‌شانس برای نا‌امید کردن دیگر زمین تخت‌ گرایان این اقدام را انجام خواهد داد. گولد از مردم خواسته تا به این کمپین ملحق شوند زیرا کمپین مذکور موجب پیش‌رفت علم می‌شود و بالاخره  گرد یا مسطح بودن زمین را مشخص می‌کند و پرونده این موضوع بسته خواهد شد. این کمپین بسیار جدی است و به هیچ عنوان شوخی بردار نیست.

اعتقاد به مسطح بودن زمین یک اعتقاد باستانی است که توسط محققان رد شده است. بسیاری از تمدن‌های باستانی مانند یونان تا زمان عصر کلاسیک، تمدن‌های خاور نزدیک تا عصر هلنیستی، هند تا زمان امپراتوری گوپتا و چین تا قرن هفدهم به فرضیه زمین تخت‌ اعتقاد داشتند.

در آن زمان ابزار و فناوری امروزی وجود نداشت و بسیاری از مردم فکر می‌کردند که زمین باید مسطح باشد. نظریه کروی بودن زمین برای اولین بار توسط فیثاغورث در فلسفه یونان باستان مطرح شد و ارسطو با استفاده از شواهد تجربی موفق شد تا کروی بودن زمین را اثبات کند.

امروزه نظریه زمین تخت رد شده و کروی بودن زمین از نظر علمی اثبات شده است. با این وجود زمین تخت‌ گرایان در تلاش هستند تا با استفاده از شبه علم و تئوری‌های توطئه نظریه زمین تخت را در میان مردم رواج بدهند.

پاسخ بدهید

وارد کردن نام و ایمیل اجباری است | در سایت ثبت نام کنید یا وارد شوید و بدون وارد کردن مشخصات نظر خود را ثبت کنید *

*

یک دیدگاه

  1. در داخل یک بار زمین را دور بزنند!
    اژانس جاسوسان فضایی هستند؟