بهترین اپلیکیشن های جایگزین اینستاگرام

بهترین اپلیکیشن های جایگزین اینستاگرام را بشناسید

اگر به هر دلیلی دنبال یک اپلیکیشن اشتراک‌گذاری تصاویر به جای اینستاگرام می‌گردید، در اینجا ۱۹ مورد از بهترین اپلیکیشن های جایگزین اینستاگرام را معرفی می‌کنیم.

اگر به دنبال پیدا کردن اپلیکیشن های جایگزین اینستاگرام هستید تا پایان این مقاله ما را همراهی کنید. امروزه اینستاگرام محبوبیت زیادی را در میان افراد مختلف کسب کرده است. افراد با استفاده از این برنامه می‌توانند از سراسر جهان با هم در ارتباط باشند و عکس‌های خود را در آن به اشتراک بگذارند. اما اگر شما علاقه‌ای به استفاده از اینستاگرام ندارید می‌توانید برنامه‌های دیگری را جایگزین آن کنید. ما در این مقاله ۱۹ برنامه‌ای که توانایی جایگزینی اینستاگرام را دارند به شما معرفی خواهیم کرد.

بهترین اپلیکیشن های جایگزین اینستاگرام

۱- اپلیکیشن VSCO

بهترین اپلیکیشن های جایگزین اینستاگرام

برنامه VSCO یکی از بهترین اپلیکیشن های جایگزین اینستاگرام است. سرویس اصلی این برنامه به اشتراک گذاشتن عکس‌های جذاب است. این برنامه معمولا توسط عکاس‌های حرفه‌ای مورد استفاده قرار می‌گیرد؛ اما افراد عادی هم می‌توانند از این اپلیکیشن استفاده کنند. این برنامه فیلتر های جذاب و متنوعی دارد و افراد می‌توانند زیر پست یکدیگر کامنت بگذارند. این اپلیکیشن برای هر دو سیستم عامل اندروید و iOS به طور رایگان ارائه شده است.

۲- اپلیکیشن Ello

بهترین اپلیکیشن های جایگزین اینستاگرام

یکی دیگر از بهترین اپلیکیشن های جایگزین اینستاگرام برنامه Ello است. سرویس‌های این برنامه کاملا شبیه به اینستاگرام است. این برنامه برای به اشتراک گذاشتن عکس و ویدئو به وجود آمده است و افراد می‌توانند عکس‌ها و ویدئو‌های مورد علاقه خود را برای دیگران ارسال کنند. اپلیکیشن Ello برای هر دو سیستم عامل اندروید و iOS رایگان ارائه شده است.

۳-اپلیکیشن Oggl

بهترین اپلیکیشن های جایگزین اینستاگرام

یکی دیگر از بهترین اپلیکیشن‌ های جایگزین اینستاگرام برنامهOggl  است. این برنامه توسط تیم طراحی کننده اپلیکیشن ویرایش عکس Hipstamatic طراحی شده است. این اپلیکیشن به اندازه برنامه اینستاگرام قابلیت های ‌متنوع ندارد؛ ولی این امکان را به شما می‌دهد تا عکس‌های خود را به صورت استوری به اشتراک بگذارید. این برنامه فیلتر‌‌های زیادی دارد که شما با استفاده از آن می‌توانید عکس خود را چشم‌نواز کنید. اپلیکیشن Oggle فقط برای سیستم عامل iOS ارائه شده است.

۴- اپلیکیشن Retrica

بهترین اپلیکیشن های جایگزین اینستاگرام

اصلی‌ترین هدف این برنامه فیلتر کردن عکس‌ها و جذاب‌تر کردن آن‌ها است. در اصل این اپلیکیشن یک برنامه ویرایش عکس است و امروزه افراد زیادی در سراسر جهان از اپلیکیشن Retrica استفاده می‌کنند. اما این برنامه قابلیت اشتراک ‌گذاری عکس را هم دارد و می‌توان از آن به عنوان جایگزین اینستاگرام استفاده کرد. این اپلیکیشن اکنون ۳۵۰ میلیون کاربر دارد و برای هر دو سیستم عامل اندروید و iOS به شکل رایگان ارائه شده است.

۵- اپلیکیشن نزدیکا

بهترین اپلیکیشن های جایگزین اینستاگرام

یکی از بهترین اپلیکیشن های جایگزین اینستاگرام برنامه نزدیکا است. این اپلیکیشن توسط ایرانی‌ها طراحی شده است و سرویس‌های موجود در آن دقیقا مانند اینستاگرام است و کاربران می‌توانند عکس‌ها و ویدئو‌های خود را در آن به اشتراک بگذارند. این اپلیکیشن در زمان‌های مختلف مسابقات عکاسی همراه با جوایز ارزشمند برگذار می‌کند. اپلیکیشن نزدیکا دارای قابلیت های متنوعی است که برای نمونه می‌توان به ثبت کامنت، اضافه کردن هشتگ، پیدا کردن کاربران نزدیک شما، منشن کردن، ارسال پیام خصوصی و لایک کردن اشاره کرد.

۶- اپلیکیشن Flikr

بهترین اپلیکیشن های جایگزین اینستاگرام

اپلیکیشن Flikr یکی از مناسب‌ترین اپلیکیشن های جایگزین اینستاگرام محسوب می‌شود. این برنامه دارای قابلیت‌ها و ویژگی‌های مختلفی است و اصلی‌ترین هدف آن اشتراک گذاری عکس و ویدئو است. این اپلیکیشن قابلیت‌های جذابی دارد که کاربران با استفاده از آن‌ها می‌توانند عکس‌های خود را ادیت کنند. این اپلیکیشن به شما امکان می‌دهد تا چیزی در حدود ۱۰۰۰ گیگابایت عکس و ویدئو را در حساب کاربری خود ذخیره کنید. دانلود این اپلیکیشن برای هر دو سیستم عامل اندروید و iOS رایگان است.

۷- اپلیکیشن Snapchat

بهترین اپلیکیشن های جایگزین اینستاگرام

برنامه Snapchat یکی دیگر از بهترین اپلیکیشن های جایگزین اینستاگرام به شمار می‌رود. این اپلیکیشن از رقبای قدیمی اینستاگرام محسوب می‌شود؛ اما هیچ‌وقت در این رقابت پیروز نشده است. این برنامه دارای فیلتر‌های متنوع و انیمیشن واقعیت افزوده است که با استفاده از آن‌ها می‌توانید عکس خود را جذاب‌تر کنید. این برنامه اولین اپلیکیشنی بود که از قابلیت استوری رونمایی کرد و می‌توان گفت برنامه اینستاگرام قابلیت استوری را از روی برنامه Snapchat کپی برداری کرده است. این اپلیکیشن برای هردو سیستم عامل اندروید و iOS به شکل رایگان ارائه شده است.

۸- اپلیکیشن WeHeartlt

بهترین اپلیکیشن های جایگزین اینستاگرام

این اپلیکیشن توانایی رقابت با اپلیکیشن اینستاگرام را دارد. سرویس‌های و ویژگی‌های این اپلیکیشن از روی برنامه اینستاگرام کپی برداری شده است و به همین دلیل می‌تواند جایگزین مناسبی برای آن باشد. با استفاده از این برنامه امکان اشتراک گذاری عکس و ویدئو برای شما به وجود می‌آید. شما با استفاده از این اپلیکیشن می‌توانید کلمات کلیدی را به پست خود اضافه کنید.

۹- اپلیکیشن ویسگون

بهترین اپلیکیشن های جایگزین اینستاگرام

یکی از مناسب‌ترین اپلیکیشن‌ های جایگزین اینستاگرام برنامه ویسگون است. طراحی این برنامه توسط ایرانی‌ها صورت گرفته است. دسترسی به این برنامه هم از طریق مرورگر‌ها و هم از طریق اپلیکیشن موبایل امکان پذیر است و سرویس‌های آن شبیه به برنامه اینستاگرام است.

این برنامه دارای قابلیت‌های مختلفی است که برای نمونه می‌توان به دنبال کردن کاربران، اشتراک گذاری عکس و ویدئو، ثبت کامنت، ، لایک کردن و منشن کردن اشاره کرد. این برنامه در سال ۲۰۰۹ جایزه بهترین نرم افزار شبکه اجتماعی در داخل کشور را دریافت کرده است.

۱۰- اپلیکیشن Stellar

بهترین اپلیکیشن های جایگزین اینستاگرام

این اپلیکیشن قابلیت‌های متنوعی دارد و اشتراک گذاری فیلم‌های کوتاه و عکس‌ها سرویس اصلی این برنامه را تشکیل می‌دهند و به این دلیل اپلیکیشن Stellar می‌تواند جایگزین مناسبی برای برنامه اینستاگرام باشد. شما با استفاده از این برنامه می‌توانید عکس‌های خود را با فیلتر‌های متنوع ادیت کنید و آن‌ها را در قالب استوری به اشتراک بگذارید.

این اپلیکیشن برای هردو سیستم عامل اندروید و iOS به شکل رایگان ارائه شده است.

۱۱- اپلیکیشن فیس نما

بهترین اپلیکیشن های جایگزین اینستاگرام

شبکه اجتماعی فیس نما یکی از قدیمی‌ترین شبکه‌های اجتماعی ایرانی محسوب می‌شود. برای این شبکه اجتماعی اپلیکیشنی به نام فیس نما طراحی و منتشر شده که توانایی مقابله با اینستاگرام را دارد و تقریبا تمام ویژگی‌های اپلیکیشن‌های معتبر در این برنامه موجود است.

شما با استفاده از این برنامه می‌توانید با دیگران چت کنید، نوشته‌ها و متن‌های مدنظرتان را با دیگران به اشتراک بگذارید و همچنین می‌توانید زیر پست کاربران دیگر کامنت بگذارید. اپلیکیشن فیس نما یک برنامه داخلی با کیفیت است که می‌تواند جایگزین اینستاگرام شود.

۱۲- اپلیکیشن Dayflash

بهترین اپلیکیشن های جایگزین اینستاگرام

این اپلیکیشن یکی از بهترین اپلیکیشن های جایگزین اینستاگرام محسوب می‌شود. این برنامه دارای قابلیت‌های متنوعی است؛ اما اصلی‌ترین سرویس آن اشتراک گذاری عکس و ویدئو است. این برنامه فقط برای سیستم عامل iOS ارائه شده است.

۱۳- اپلیکیشن Pinterest

بهترین اپلیکیشن های جایگزین اینستاگرام

سرویس‌های این اپلیکیشن شباهت زیادی به اینستاگرام دارد؛ اما بیش‌تر کاربر‌های این برنامه افراد متخصص با اهداف بیزینسی و تجاری هستند.

هدف اصلی این برنامه اشتراک گذاری تصاویر و عکس‌های مختلف است. یکی از ویژگی‌های پرطرفدار این برنامه اضافه کردن توضیح به عکس‌ها است. کاربران این برنامه می‌توانند عکس‌های افراد دیگر را ببینند و برای آن‌ها کامنت بگذارند. این اپلیکیشن برای هردو سیستم عامل اندروید و iOS به شکل رایگان ارائه شده است.

۱۴- اپلیکیشن Muzy

بهترین اپلیکیشن های جایگزین اینستاگرام

این اپلیکیشن به کاربران امکان به اشتراک گذاشتن عکس‌های مختلف را می‌دهد. اما بزرگ‌ترین نقطه ضعف آن این است که به کاربران اجازه‌ی برقرار کردن ارتباط مستقیم را نمی‌دهد. این اپلیکیشن بیش از ۲۰ میلیون نفر کاربر دارد و عکس‌های موجود در آن اغلب هنری هستند. افراد با استفاده از این برنامه، هم می‌توانند عکس‌های خود را در آن ارسال کنند و هم می‌توانند عکس‌های خود را در اپلیکیشن‌های دیگر به اشتراک بگذارند.

این اپلیکیشن برای هردو سیستم عامل اندروید و iOS به شکل رایگان ارائه شده است.

۱۵- اپلیکیشن Tumblr

بهترین اپلیکیشن های جایگزین اینستاگرام

این اپلیکیشن می‌تواند جایگزین خوبی برای اینستاگرام باشد. پلتفرم این برنامه با کیفیت است و کاربران با استفاده از آن می‌توانند عکس‌ها، ویدئو‌‌ها و گیف‌های مختلف را به اشتراک بگذارند. قابلیت‌های این برنامه محدود است و تنوع اینستاگرام را ندارد؛ اما پلتفرم آن قدرتمند و با کیفیت است. این برنامه برای هردو سیستم عامل اندروید و iOS به شکل رایگان ارائه شده است.

۱۶- اپلیکیشن فیسبوک

بهترین اپلیکیشن های جایگزین اینستاگرام

فیسبوک یکی از اولین و قدیمی‌ترین شبکه‌های اجتماعی است و می‌توان آن را یکی از بهترین اپلیکیشن های جایگزین اینستاگرام هم دانست. ارتباط از طریق اینترنت برای اولین بار توسط این اپلیکیشن مورد استفاده قرار گرفت و افراد بسیاری را جذب کرد. اپلیکیشن فیسبوک یکی از قوی‌ترین رقبای اینستاگرام به حساب می‌آید. این اپلیکیشن به شما اجازه می‌دهد تا به بهترین شکل با دیگران ارتباط برقرار کنید و قابلیت‌های آن حتی از اینستاگرام هم بیش‌تر است. از ویژگی‌های این برنامه می‌توان به امکان گذاشتن عکس، امکان گذاشتن ویدئو، لایک کردن، کامنت گذاشتن، چت با دیگران، امکان اضافه کردن دیگران به لیست دوستان و ارسال پیام اشاره کرد.

۱۷-اپلیکیشن lmgur

بهترین اپلیکیشن های جایگزین اینستاگرام

اپلیکیشن lmgur شباهت زیادی به اپلیکیشن Flickr دارد و می تواند از مناسب‌ترین اپلیکیشن های جایگزین اینستاگرام باشد. در این اپلیکیشن بیشتر عکس‌های بامزه و سرگرم کننده به اشتراک گذاشته می‌شود و بعضی اوقات عکس‌های هنری هم به اشتراک گذاشته می‌شود.

از قابلیت‌های این برنامه می‌توان به لایک کردن و کامنت گذاشتن اشاره کرد. این اپلیکیشن توانایی رقابت با اپلیکیشن اینستاگرام را دارد.

۱۸- اپلیکیشن Mastodon

بهترین اپلیکیشن های جایگزین اینستاگرام

اپلیکیشن Mastodon یکی از ناشناس‌ترین و جدید‌ترین اپلیکیشن‌های حوزه شبکه اجتماعی است و تعداد کاربران آن روز به روز در حال افزایش است. در این برنامه دسته بند‌های مختلفی وجود دارد که شما می‌توانید دسته مورد علاقه خود را انتخاب کنید و پست‌های کاربران آن دسته را تماشا کنید. برای مثال اگر به حوزه تکنولوژی علاقه دارید می‌توانید دسته  Tech را انتخاب کنید و پست‌های موجود در آن را تماشا کنید و اگر به حوزه سرگرمی علاقه دارید می‌توانید دسته Fun را انتخاب کنید و پست های آن را تماشا کنید. این اپلیکیشن به شما امکان ثبت کامنت را می‌دهد و همچنان در حال به روز رسانی و پیشرفت است. این اپلیکیشن می‌تواند جایگزین خوبی برای اپلیکیشن اینستاگرام باشد.

۱۹- اپلیکیشن Periscope

بهترین اپلیکیشن های جایگزین اینستاگرام

آخرین برنامه‌ای که به عنوان اپلیکیشن های جایگزین اینستاگرام به شما معرفی خواهیم کرد اپلیکیشن Periscope است. سرویس‌ دهی این اپلیکیشن شبیه به اپلیکیشن توییتر است. این برنامه دارای قابلیت‌های مناسبی است که برای نمونه می‌توان به امکان ارسال ویدئو لایو، اشتراک گذاری عکس، اشتراک گذاری ویدئو‌های کوتاه، اشتراک گذاری متن و گیفت اشاره کرد. این برنامه می‌تواند جایگزین مناسبی برای اینستاگرام باشد.

پاسخ بدهید

وارد کردن نام و ایمیل اجباری است | در سایت ثبت نام کنید یا وارد شوید و بدون وارد کردن مشخصات نظر خود را ثبت کنید *

*

۲ دیدگاه

 1. سلام
  چرا روبیکا در این لیست نیست؟!
  بنده از روبیکا استفاده کردم واقعا عالیه و می تونه یکی از جایگزین های اینستا باشه
  ممنون

 2. ۱- ماستودون جدید نیست
  ۲ – ماستودون از لحض ایمنی تایید شده تره
  ۳ – غیر متمرکز هم هست
  ۴ – یه اپ دیگه به نام پیکسل فید هم وجود داره ک پروتکلش شبیه به ماستودونه (غیر متمرکز) ولی خیلی بیشتر شبیه به اینستاست
  کلا من نمیدونم شما چه دشمنی ای با حریم خصوصی و نرم افزار آزاد دارید :/