Reels و تیک تاک

اینستاگرام امکان بازدید ویدیوهای Reels با واترمارک TikTok را محدود می‌کند

اینستاگرام در تلاش است تعداد ویدیوهای ریپست شده از تیک تاک در ریلز را به صفر نزدیک کند. در همین راستا اعلام شد که از این به بعد، ویدیوهای Reels با واترمارک TikTok پروموت نمی‌شوند.

در تابستان ۲۰۲۰ بود که اینستاگرام Reels را به قصد رقابت مستقیم با تیک تاک راه‌اندازی کرد؛ ولی شباهت‌های ساختاری این دو، باعث شد عملا کاربران همان ویدیوهای تیک تاک را در آن آپلود کنند. از این پس اما الگوریتم اینستاگرام بین ریلزهای اورجینال و ریپست شده، فرق خواهد گذاشت.

اینستاگرام با انتشار یک پست در اکانت Creators خود، نکاتی را به تولیدکنندگان ویدیوهای Reels متذکر شد. مهم‌ترین توصیه این است که کلیپ‌های دانلود شده از اپلیکیشن‌های دیگر را در ریلز آپلود نکنید. چنین ویدیوهایی دارای لوگو یا واترمارک هستند و به همین دلیل، اینستاگرام آن‌ها را در معرض دید سایر کاربران قرار نخواهد داد. البته فالوورها همچنان می‌توانند در feed خود، این ریلزها را ببینند.

این تغییر رویه منطقی هم به نظر می‌رسد؛ چون هدف اولیه این بود که Reels از TikTok محبوب‌تر شود، نه اینکه حیاط خلوت رقیب باشد. این اما مستلزم تولید و انتشار محتوای اورجینال است.

اینستاگرام توصیه‌های دیگری هم برای بیشتر دیده شدن در ریلز دارد. مثلا اینکه ویدیوها عمودی ضبط شوند، جالب و سرگرم کننده باشند و با بهره‌گیری از ابزارهای اینستاگرام (نظیر فیلترها، افکت‌های دوربین و music library) تولید شوند. همچنین کاربران باید از آپلود ویدیوهای تار و کم‌کیفیت، حاشیه‌دار و پر از متن اجتناب کنند.

به هر حال با این تغییر و تحولات، شاید بخش Reels از ویدیوهای تکراری خالی شود؛ اما عطشی که اینستاگرام برای گرفتن جای تیک تاک دارد، می‌تواند به قیمت از بین رفتن هویت آن تمام شود.

پاسخ بدهید

وارد کردن نام و ایمیل اجباری است | در سایت ثبت نام کنید یا وارد شوید و بدون وارد کردن مشخصات نظر خود را ثبت کنید *

*